25.02.2017 12:15, NOEN extraliga staršího dorostu - 0. kolo

Šťastný – Vrátný, Vála, Havelka, Mareš, Jiří Marek, Trávník, Veleba – Jindra, Kadleček, Daňhel – Strnad, Najman, Vala – Musil. Slabý, Filip – Kardoš, Úlovec
4

HC Slavia Praha

Kodad – Vobořil, Duda, Zderadička, Melovič, Holý, Macek, Erben – Brož, Jakub Marek, Grim – Martínek, Hradil, Všetečka – Furch, Janča, Šilhan – Vaniš
1
Branky a nahrávky: 2. Najman (Vala, Strnad), 27. Kadleček (Vála, Jiří Marek), 36. Strnad (Vala), 59. Kadleček (Daňhel, Mareš) – 16. Duda (Jakub Marek, Vobořil). Rozhodčí: Doležal – Lučan, Kis. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 86. Střely na branku: 38:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Ze zápasu uběhla pouze minuta a čtvrt a domácí celek se již radoval z úvodní branky. Strnad dal přihrávku rozjetému Valovi, jenž se po levé straně dostal před branku. Jeho střelu ještě Kodad vyrazil, ovšem na dorážku Adama Najmana již byl krátký. Oba týmy poté měly přesilovou hru, ale bez známek vážnějších šancí. Slibnou příležitost si připsali domácí při druhé a zkrácené přesilovce. Vrátného pokus z levého kruhu tečoval Kadleček a dorážku zkoušel ještě Filip, nicméně gólman soupeře byl pozorný. Nedlouho poté rozezvučela střela Zderadičky od modré břevno domácí klece.

Na konci třinácté minuty to byl znovu kapitán Dukly Kadleček, který měl slibnou šanci. Na modré si obhodil obránce a poté se přes něj rychle prosmýkl, tváří v tvář však na Kodada nevyzrál a neujala se ani pokus dorážejícího Daňhela. Sešívaní dostáhli vyrovnání při své třetí přesilovce. V čase 15:44 napřáhl od modré obránce Tomáš Duda a prostřelil vše, co bylo před ním, byť se zdálo, že byl kotouč tečován - 1:1. Při třetí početní výhodě si jihlavský kapitán Kadleček vybojoval další faul, když jej v zakončení v dobré pozici mezi kruhy nedovoleně bránil Hradil. 55 vteřin dlouhou dvojnásobnou početní výhodu ale domácí nevyužili.

Zkraje druhé třetiny se Slavia radovala z branky v oslabení, ta ale nebyla sudím Janem Doležalem uznána. Z levého kruhu tvrdě pálící Martínek totiž mířil přesně do helmy Šťastného, která spadla, a domácí gólman proti hráči soupeře, dorážejícímu z kruhů, neměl vůli zasahovat a spíše se snažil kotouči uhnout. Tento moment hostům rozhodně nepřidal, tím spíše, že začátek sedmadvacáté minuty při hře čtyři na čtyři přinesl opětovné vedení domácích. Slavomír Kadleček převzal Válovu přihrávku, jako správný kapitán si po pravé straně najel rychle před branku a našel mezeru mezi betony Kodada. Pražané poté měli dvě dobré šance na srovnání. Střelu Martínka po buly z levé strany na bližší tyč vytěsnil domácí gólman betonem a při situaci dva na jednoho se neradoval zakončující Všetečka, který zblízka prověřil Šťastného. Ten puk následně pokryl vleže.

Na rozdíl od první třetiny bylo k vidění dost šancí. Na chvilku volný Filip u levé tyče Kodada nepřekonal, Kadleček při minimu volného prostoru před brankou nenašel místo mezi betony gólmana Slavie. Neuspěl ani Strnad, jenž si obhodil obránce a vypálil z kruhů. Gólman hostí vyrazil puk a Najman měl k dorážce dále. Gól tak dala Dukla paradoxně až při vlastním oslabení. Vala na pravé straně u kruhu dostihl vyhozený puk, sjel si blíže ke kleci soupeře, před kterou našel volného Milana Strnada a ten zamířil po ledě k levé straně - 3:1. Hráči Slavie na konci druhé třetiny podruhé rozezvučeli brankovou konstrukci, Hradil při přesilovce pálil z levého kruhu do bližší tyče.

Hráči v červeném a bílém mohli žehrat na nevydařené přesilovky, nepovedla se jim ani ta ze začátku třetí třetiny. Naopak Jihlava mohla krátce po návratu vyloučeného Najmana skórovat, když sám na slávistickou branku upaloval Jindra, jehož zakončení vytěsnil Kodad nad horní tyč. Nebezpečnější byla střela Martínka v další početní výhodě Slavie, jenž pálil z prostoru mezi kruhy, leč na Šťastného si opět nepřišel. Dukla úspěšně hlídala dvougólový náskok z druhé třetiny a Slavii nenabudil ani oddechový čas z dvaapadesáté minuty.

Domácí gólman byl jednou z hlavních příčin porážek Pražanů, dvě a půl minuty před koncem ve velkém závaru neprotlačili puk za jeho záda Hradil ani hodně aktivní Martínek. Slavia poté zkusila ještě hru bez gólmana, ve které zpečetil její porážku druhým gólem v utkání jihlavský kapitán Slavomír Kadleček – 4:1. Při třetím utkání osmifinálové série, které se hraje v úterý 28. února v Edenu, tak budou Slávisté odvracet první jihlavský čtvrtfinálový mečbol.

Videoohlasy po druhé osmifinálové výhře Dukly s jihlavským kapitánem Slavomírem Kadlečkem

Autor videa: Tomáš Lysý

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): Dnes to byl vyrovnaný zápas. Za stavu 1:1 po první třetině jsme dali regulérní gól na 2:1. Rozhodčí nám ho ale neuznal a hned vzápětí, vlastně za dvě minuty, jsme naopak inkasovali. Tento moment nás docela rozhodil a soupeř se pak dostal do dvoubrankového vedení. Výbornou defenzívou zápas nakonec ubojoval a vyhrál.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Udělali jsme druhý důležitý krok a jsme rádi za vedení 2:0 na zápasy z domácího prostředí. Bude se nám určitě hodit, protože v úterý na Slavii to bude těžké. Celému týmu patří pochvala, ale trošku mě mrzí nasazení za stavu 3:1, kdy jsme citelně ubrali a mysleli si, že to půjde samo. Je potřeba hrát zápasy od první do poslední minuty. Dnes patří obrovská pochvala gólmanovi, který nás po celou dobu držel v zápase.