4:1
(1:0, 1:0, 2:1)

Starší dorostenci na Třinec nestačili

05.11.2011 / Růžena Raszková

V sobotu zamířili starší dorostenci do Třince, aby zde odehráli 19. kolo extraligy. Zatímco Jihlavští se krčí na posledních příčkách tabulky, Třinec okupuje místo třetí. Proto také nebylo překvapením, když se domácí dostali do vedení, které si udrželi celý zápas. Jedinou utěšující branku za Duklu vstřelil Martin Vítek. Mladíci z Vysočiny podlehli Ocelářům 1:4, další zápas je čeká na státní svátek, 17. listopadu, kdy uvítají hosty ze Zlína.
05.11.2011 12:00, Extraliga staršího dorostu - 19. kolo

HC Oceláři Třinec

Němec - Pisarik, Mičulka, Valíček, Heider, Jonáš, Běhal, Foltýn - Cienciala D., Růžička, Kovarčík, Samek, Kasala, Pěnčík, Kofroň, Ohera, Pastrňák, Malyjurek, Jaroš
4

Svoboda - Čermák, Brussmann, Cívka, Půža, Tobola, Vítek, Kohout, Březka - Severa, Lupač, Mandát, Vantuch, Štěrba, Mahút, Jícha, Beran, Střecha, Vykouk
1
Branky a nahrávky: 13. Ohera (Jaroš, Běhal), 27. Malyjurek, 44. Pěnčík (Kofroň, Růžička), 55. Pěnčík (Růžička) - 53. Vítek (Tobola, Mandát). Rozhodčí: Klapetek - Čaja, Konvička. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

V úvodní dvacetiminutovce diváci ve Werk aréně viděli dvě branky, ale pouze jedna byla uznána. Do jihlavské branky se ve třinácté minutě trefil Filip Ohera. O dvě minuty později proklouznul puk za brankovou čárou mezi betony Němce. Muži v černobílém branku neuznali, protože byla kopnutá nohou.

V úvodu druhé třetině se hrálo nahoru – dolů, ale vážnější akci jsme neviděli. Ve 27. minutě byl faulovaný Pavel Malyjurek jedním z jihlavských hráčů . Rozhodčí nařídil trestné střílení, které faulovaný hráč proměnil a zvýšil na 2:0. V polovině utkání Půža škrtnul pukem o horní tyč Němcovy svatyně. Štěstí neměl ani Valíček s Pisarikem na druhé straně při přesilové hře.

Poslední dějství bylo na branky o něco bohatší. Ve 44. minutě po kombinaci Růžičky s Kofroněm vsítil třetí branku Třince Marek Pěnčík. V 53. minutě po vyloučení třineckého Heidera vstřelil jedinou uznanou branku hostí Martin Vítek. O chvíli později, po závaru před jihlavskou brankou, zvýšil z otočky opět Marek Pěnčík a zastavil skóre na světelné tabuli na 4:1. Vítězné body tak zůstávají v Třinci a hosté odjíždějí s prázdnou.

Roman Cienciala (Třinec): V Jihlavě došlo k výměně trenéru, proto jsme rádi, že jsme tento zápas zvládli. Jsem spokojený s nasazením hráčů a i s výsledkem utkání. Kluci přistoupili k zápasu poctivě, za což jim děkuji.

František Zeman (Jihlava): Když jsme dnes přijeli do Třince, věděli jsme, že je doma nebezpečný. Na tréninku jsme se připravovali a kluci plnili, co měli. Neuznaná branka a nesmyslná penaltna nás srazila na kolena. Pan rozhodčí si dnes s námi dělal, co chtěl. Myslím si, že v této kategorii by se to nemělo stávat a navíc Třinec to vůbec nepotřeboval. Rozhodčí do toho zbytečně zasahoval a zasahoval jen na jednu stranu. To se mi nelíbilo. To, že naši nedají i ty vyložené šance, je věc druhá. Naopak soupeř skóruje po našich chybách. Je to pořád stejná písnička. My na to hráče upozorňujeme, bohužel zatím nám to nehraje, jak si představujeme. Doufám, že nám reprezentační přestávka pomůže a ten tým dáme dohromady.