1:2
(1:1, 0:1, 0:0)

Starší dorostenci podlehli těsně Litvínovu

14.01.2012 / Zdeněk Drla

V prvním zápase nového roku 2012 podlehli jihlavští juniři soupeři z Litvínova těsně 1:2. Skóre se poprvé měnilo už v první minutě, kdy se prosadili hosté. Jihlavští mladíci kontrovali o necelou půlminutu později zásluhou Marka Vantucha. Na další gól čekaly ochozy Horáckého zimního stadionu až do poloviny zápasu, kdy Litvínov strhl vedení na svou stranu. i přes drtivý tlak, kteržý si svěřenci trenéra Františka Zemana vytvořili v závěru, skončilo utkání 32. extraligového kola 1:2.
Příští týden zajíždí starší dorostenci do středních Čech, kde je čekají dva zápasy. V pátek s PZ Kladno, v sobotu s Alpiqem Kladno.
14.01.2012 12:00, Extraliga staršího dorostu - 32. kolo

Vacek - Port, Půža, Tobola H., Vítek, Pavlas, Březka - Severa, Mandát, Střecha - Beran, Anděl, Vykouk - Vantuch, Mahút, Štěrba - Bambula
1

HC VERVA Litvínov

Soukup - Wiedemann, Svoboda, Baránek, Fučík, Cvrk, Šefl - Řehoř, Válek, Mical - Čeřovský, Weitz, Šimeček - Štěpka, Sýkora, Ujfaluši - Šesták, Kuchař
2
Branky a nahrávky: 2. Vantuch (Mahút) - 1. Čeřovský (Šimeček), 30. Válek (Řehoř, Šesták). Rozhodčí: Dolažal - Jeletz, Polák. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:0 . Diváci: 76. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Řečeno muzikantskou hantýrkou, začal zápas mezi staršími dorostenci Dukly Jihlava a litvínovské Vervy v kvapíkovém tempu. Hlavní rozhodčí Jan Doležal už v 17. vteřině nařídil trestné střílení poté, co si při úniku Tomáše Střechy nedovoleně počínal litvínovský Jakub Svoboda. Šikovný jihlavský útočník však na Jakuba Soukupa nevyzrál a skóre se tak neměnilo - změna měla přijít vzápětí. Ještě než časomíra ukrojila z první třetiny první minutu, radovali se hosté. Po nepříliš povedené střele Dominika Čeřovského se v osmapadesáté vteřině Litvínov ujal vedení. Domácí mladíci ale dokázali bleskově odpovědět. Už v čase 1:15 bylo srovnáno, když po přihrávce Jana Mahúta skóroval Marek Vantuch.

Oba týmy byly na ledě aktivní, další změnu skóre ale první třetina již nepřinesla. Ve stejném duchu pokračovala i druhá perioda. Těsně před její polovinou se znovu radovali hosté. Souhra po ose Šesták - Řehoř - Válek znamenala vedení Severočechů 2:1.

Ve třetí třetině přidali domácí na obrátkách a ostřelovali svatyni hostů ze všech možných úhlů. Tyčky zvonily jak zvonkohra na pražské Loretě. Žádný projektil vypálený z jihlavských holí se však neujal. Jihlavě se nepovedl ani reparát z trestného střílení, který nařídil hlavní sudí v 56. minutě. Stejný hráč jako v prvním případě, litvínovský Jakub Svoboda, se opět provinil proti pravidlům, když unikajícího Jana Mandáta přidržel. A stejně jako v prvním případě Tomáš Střecha, ani Mandát svoji šanci zapsat se do střelecké listiny jako úspěšný exekutor nevyužil.

František Zeman (trenér Jihlavy): Nedat v jednom utkání dvě trestná střílení je smutné. Navíc je jeli dva naši nejzkušenější hráči. To mě mrzí. První trestné střílení v 17. vteřině bylo písknuté správně. Věřil jsem Tomovi (Tomáš Střecha - pozn. aut.) že něco s gólmanem udělá. Bohužel neudělal nic. Hned nato soupeř s první šance dal na 1:0. Brzy jsme naštěstí srovnali. Měli jsme řadu šancí, hrálo se nahoru dolů. My jsme ale nedali góly ani z těch nejvyloženějších šancí. Soupeř se dokázal ve druhé třetině prosadit. Před třetí třetinou jsme nabádali hráče k jednoduchosti stím, že čím víc střel půjde na soupeřovu branku, tím je většance dát gól. To plnili. Ale to štěstíčko jsme ale nedokázali přetánout na naši stranu. Musím poblahopřát soupeři. Čeká nás tvrdá práce.