1:4
(0:0, 1:3, 0:1)

Starší dorostenci zvládli své poslední letošní utkání na výbornou

15.12.2012 / Petr Eliáš

Svěřenci Františka Zemana sehráli závěrečné extraligové utkání roku 2012 v jihočeském Písku. V prvním dějství branka nepadla, v periodě následující již začali úřadovat hosté. Svému sokovi nasázeli 3 přesné zásahy. První dva góly vsítil Jan Mandát. Třetí část přinesla pojištění tříbodového vítězství ze strany Dukly. Písečtí hokejisté zaznamenali pouze jednu přesnou trefu. Červenožlutí zvítězili 4:1.
15.12.2012 16:00, Extraliga staršího dorostu - 28. kolo

IHC Králové Písek

Mazuch - Suchan, Vlk, Hájek, Březina, Volf, Holub, Hanus, Červinský, Dudák, Kajtman, Hřřebíček, Duchoň, Šuhaj, Koutenský, Marcilis, Točík
1

Vacek - Pospíchal, Brussmann, Balaštík, Žuček, Mahút, Kochánek, Vykouk, Anděl, Hubert, Severa, Mandát J., Dvořák, Půža, Mandát M., Bambula, Hotař, Jícha
4
Branky a nahrávky: 31. Točík (Koutenský) - 27. Mandát (Vykouk), 30. Mandát (Anděl, Jícha), 31. Jícha, 50. Bambula. Rozhodčí: Šmíd - Vavruška, Černý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Úvodní minuty střetnutí jasně napověděly, že tempo hry nebude nijak rychlé a zběsil. Obě mužstva měla už zajištěn postup do nadstavbové skupiny „A“ a nemusela se tak hnát za povinným vítězstvím. I přesto bylo hned v první třetině k vidění celkem velké množství gólových příležitostí. Hned ve druhé minutě ujeli ve vlastním oslabení do přečíslení Severa s Bambulou. První jmenovaný zkusil tvrdou střelu, která však branku netrefila. Zhruba v polovině prvního dějství ujel do samostatného úniku písecký Volf, ale ani jeho pokus neprošel za záda gólmana soupeře. Každý z týmů měl ještě několik Výraznějších příležitostí, ale bezbrankový stav vydržel na světelné tabuli i po dvaceti minutách.

To, čeho se diváci nedočkali v první třetině, přišlo v periodě následující. Přibližně po šesti minutách druhé třetiny otevřel skóre Jan Mandát, který po pohotové kličce zasunul puk takřka do prázdné branky – 0:1. A stejné jméno figurovalo i u druhé branky utkání z třicáté minuty, kterou opět zaznamenala jihlavská Dukla. Kapitán hráčů v červených dresech stál na konci pohledné kombinace, gólman Písku s prudkou střelou k levé tyči nemohl absolutně nic dělat – 0:2. Písečtí na nic nečekali a jejich odpověď přišla velice rychle. V polovině jednatřicáté minuty se po samostatném úniku prosadil Dominik Točík, jenž prostřelil Vacka mezi betony – 1:2. Ovšem za dvacet vteřin se skóre měnilo znovu. Po chybě domácí obrany pálil z mezikruží Lukáš Jícha, střela z jeho hole zaplula pod horní tyčku písecké branky - 1:3.

Hosté z Vysočiny hráli v závěrečném dějství velice chytře a jistě, písečtí hráči se nemohli dostat do výraznějšího tlaku. V padesáté minutě tak hosté přidali čtvrtý pojišťovací branku, který definitivně rozhodla o vítězství Dukly. Jiří Bambula byl v samostatné úniku podražen, rozhodčí signalizoval vyloučení a zajisté by bylo nařízeno i trestné střílení. Jenomže k tomu už nedošlo, protože padající Bambula doklouzal společně s pukem a brankářem Mazuchem až do písecké branky. Rozhodčí se jel hned přesvědčit, kde se kus černé gumy objeví a když se oba hráči zvedli, nezbylo sudímu nic jiného, než gól uznat – 1:4. Domácí se sice ještě sympaticky snažili o změnu stavu, ale žádný z jejich hráčů už se prosadit nedokázal.

Martin Všetečka (asistent trenéra IHC Písek): Dnešním utkáním jsme zakončili základní část. S Jihlavou jsme třikrát prohráli a na čtvrtý pokus jsme ji chtěli porazit. Věděli jsme, že hosté hrají hodně disciplinovaně. Hodně bruslí a prezentují se tvrdým stylem hokeje. Bohužel se nám ani tentokrát nepodařilo Jihlavu porazit. Klukům musíme poděkovat za uplynulou část sezóny, ve které jsme si splnili cíle, které jsme si dali. Teď nás čeká spousta práce, musíme se dobře připravit na závěrečné boje. Chceme udělat minimálně stejný úspěch, jako v loňské sezóně, ne-li větší.