5:2
(2:0, 2:1, 1:1)

Třetí vítězství Dukla nepřidala. Další vzájemné klání ovládli havířovští hokejisté

04.03.2016 / Petr Miklas

Do třetího utkání čtvrtfinálové série vstoupili mnohem lépe domácí, kteří se díky dvěma přesným trefám v úvodní části ujali vedení. Solidním výkonem pokračovali rovněž v prostřední dvacetiminutovce, kde rozsvítili červené světlo dvakrát. Dukla si následně vybrala oddechový čas, což přineslo kýžené ovoce. Nulu na výsledkové tabuli smazal Tomáš Harkabus. Ve třetí části ale domácí definitivně zpečetili své vítězství, na čemž nic nezměnila ani branka Michala Důrase. Mužstvo z krajského města Vysočiny tak padlo v poměru 2:5. Šanci na reparát bude mít hned v následujícím čtvrtém klání.
04.03.2016 18:00, WSM Liga - 0. kolo

AZ Heimstaden Havířov

Laco – Lenďák, Krisl, Korím, Bahounek, Punčochář, Graca – Kalus, Sedláček, Sztefek – Kanko, Meidl, Okál – Kotala, Pechanec, Maliník – Bednář, Hudeček, Gřeš
5

Honzík – Kaláb, Bilčík, Štebih, Šafář, Parýzek, Grebenyuk, Dobrovolný – Důras, Skořepa, Jergl – Kolář, Diviš, Beránek – Kohout, Seman, Harkabus – Prokš, Melenovský, Anděl
2
Branky a nahrávky: 5. Kalus (Sedláček, Korím), 11. Pechanec (Sztefek, Punčochář), 22. Okál (Korím, Kanko), 26. Pechanec (Gřeš, Sztefek), 49. Okál (Lenďák, Korím) – 29. Harkabus (Kohout, Kaláb), 53. Důras (Jergl, Šafář). Rozhodčí: Přikryl, Kika – Novák, Wesley. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2633. Střely na branku: 39:38. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.

Utkání začalo velkým náporem domácího AZetu, hned v 1. minutě mohl otevřít skóre Kanko, který jel sám na Honzíka, ale ani nadvakrát jej nedokázal překonat. O dvě minuty později zahrozili Sztefek se Sedláčkem, gólman hostí je však vychytal. Na konci 5. minuty už AZet vedl, když se přesnou střelou z pravého kruhu prezentoval Marek Kalus - 1:0. Tlak domácích pokračoval i po vstřelené brance, trochu jej otupilo vyloučení Punčocháře, ale po jeho návratu zase byli hráči AZetu všude. V 11. minutě vybuchla slušně zaplněná K&K PNEU Aréna podruhé, když Antonín Pechanec při přesilovce zamířil přesně mezi Honzíkovy betony - 2:0. A to nebylo vše, o pět minut později mohl navýšit vedení domácích Kotala, jenže v samostatném úniku nedokázal Honzíka překonat ani ve dvou pokusech. Dukla se zvedla až v závěru třetiny, kdy měl nejprve dobrou šanci Harkabus a pár vteřin před koncem první části Důras, ale oba narazili na výborného Laca v brance Havířova. Po první části tak AZet držel vedení 2:0.

Domácímu AZetu vyšel i vstup do druhé třetiny, když se na začátku 22. minuty prosadil Zdeněk Okál, jenž pálil z mezikruží přesně k pravé tyči Honzíkovy branky - 3:0. O dvě minuty později měl další velkou šanci Kanko, ale ani tentokrát mu nebylo přáno. To ale domácí nemuselo mrzet, protože přesně v čase 26:00 pěknou kličkou obelstil Honzíka Antonín Pechanec a využil tak druhou přesilovku AZetu - 4:0. Vedení Havířova tak narostlo na 4:0, na což reagovala lavička hostí oddechovým časem. Ale ani oddechový čas Jihlavy nápor AZetu nezastavil, ještě to umocnilo další vyloučení na straně Dukly. Jenže místo další branky v síti nalomených hostí přišel faul v útočném pásmu a počet hráčů na ledě se vyrovnal. Hra ve čtyřech Dukle vyhovovala více a dokázala v ní vstřelit svou první branku, když se ve 29. minutě, trochu se štěstím, prosadil Tomáš Harkabus - 4:1. Gól hostům jakoby nalil do žil čerstvou krev, protože od té chvíle byli lepší a připravili si spoustu šancí. Za zmínku stojí dorážka Dobrovolného ze 32. minuty, kterou Laco chytil s vypětím všech sil. Další velké chvíle domácího gólmana přišly ve 36. minutě, kdy zastavil střelu Důrase, který zakončoval přečíslení dvou na jednoho, i bombu Jergla z mezikruží. Dukle patřil i závěr třetiny, kdy i díky přesilovce ostřelovala gólmana AZetu, ale ten jim další branku nepovolil. Po čtyřiceti minutách tak AZ vedl 4:1.

Dukla si do třetí třetiny přinesla zbytek přesilovky z prostřední části a tak začala náporem. Z toho však branku nevytěžila, stejně jako z pokračujícího tlaku, protože všechny pokusy Jihlavy končily u Laca. Havířov pak zlepšil svůj pohyb a hosty nepouštěl do do šancí, sám se však do útoku nehnal. A tak jsme branku viděli až ve 49. minutě, když po krásné přesilovkové souhře po ose Korím – Lenďák – Zdeněk Okál zakončoval poslední jmenovaný do odkryté branky - 5:1. O minutu později mohl přidat šestou branku AZetu Sedláček, ale v dobré příležitosti jen trefil Honzíka. A tak udeřilo na druhé straně, když se v 53. minutě po Jerglově přihrávce zpoza branky prosadil Michal Důras - 5:2. O minutu později si něco ručně vyřizovali domácí Korím s hostujícím Kohoutem, za což oba obdrželi dvouminutový trest. Závěr třetiny už si Havířov pohlídal a dokráčel k prvnímu vítězství v sérii, za což si vysloužil ovace publika.

Martin Janeček (AZ Havířov): Utkání bych rozdělil na dvě poloviny. Začali jsme aktivně a v celé první polovině zápasu jsme nepustili soupeře do tlaku. Ten sice ve druhé polovině utkání zákonitě musel přijít, ale my už jsme to dotáhli do vítězství a zaslouženě snížili sérii na 1:2. Mrzí nás trochu ta pasivita hráčů ve třetí třetině. Před zítřejším utkáním, které bude vlastně navazovat na to dnešní, musíme trochu zkrotit emoce a zase se poctivě připravit.

Petr Vlk (Dukla Jihlava): Utkání se mi těžko hodnotí. My jsme nezachytili nástup domácích, kteří měli výborný pohyb a důraz. Postupně se hra vyrovnala a i my jsme si vytvořili šance, ale nebyli jsme efektivní v jejich využívání. Dnešek je za námi, zítra by měl z naší strany nastoupit jiný tým.