2:4
(0:3, 2:1, 0:0)

Utkání s Hradcem Králové rozhodla první třetina

09.01.2013 / Vlasta Hledíková

Ve středu se střetli mladší dorostenci na domácím ledě s hráči Hradce Králové. Do zápasu vlétli hosté velmi rychle a několikrát ohrozili Radka Vítešníka, který odolávala do druhé minuty. Ještě do konce první části se červené světlo za Vítešníkem rozsvítilo dvakrát. Ve druhé části se dokázali domácí dvakrát gólově prosadit zásluhou Davida Čermáka a Richarda Peschouta. Peschout se do střelecké pozice dostal i v poslední části, jeho snahy však neměly dostatečnou razanci a hostující gólman neměl problémy s jejich likvidací. Jihlava podlehla Hradci 2:4.
09.01.2013 18:00, Extraliga mladšího dorostu - 22. kolo

Vítešník - Havelka, Pospíchal, Váňa, Pražák, Dörrer, Huňáček - Čermák, Najman, Bína - Kousal, Mejzlík, Oščádal - Křížek, Peschout, Kořenář M.
2

Hradec Králové

Červený - Bureš, Veselý, Havránek, Čech, Luštinec, Brádler, Píč, Fanderlik - Matouš, Zahradník, Chalupa - Martinec, Hnik, Matějček - Hidveghy, Šebek, Hroudný
4
Branky a nahrávky: 24. Čermák (Hunáček, Bína), 33. Peschout (Kořenář M.) - 3. Bureš (Chalupa, Matouš), 10. Havránek (Čech, Hnik), 18. Matouš, 24. Chalupa (Zahradník, Bureš). Rozhodčí: Kukeně - Capouch, Krejčí. Vyloučení: 4:9, navíc Zahradník (HKR) 10 min. OT. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:4, 2:4.

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří dokázali puk propašovat až za záda Radka Vítešníka již po dvou minutách hry. Prosadil se Nicolas Bureš. Na několik minut se zdálo, že se domácí hráči probudili a začali také útočit. Domácí hráči měli možnost zvýšit v přesilové hře po faulu Martince, tuto šanci nevyužili a v průběhu přesilovky se museli několikrát vracet do obranného pásma a bránit Královským lvům ve střelbě. Po necelých deseti minutách už domácí prohrávali o dva góly. V přesilovce těžil z nepřehlednosti ve skrumáži před Vítešníkem Štěpán Havránek. I poslední branka měla velmi podobný scénář. Nepřehledná situace před bránou, kde se Vítešník snažil zalehnout puk celým tělem, to se nezdařilo a do prázdné brány padl z hole Dominika Matouše další gól - 3:0 pro Královské lvy.

I na začátku druhého dějství to vypadlo, že styl hry budou určovat hosté. David Chalupa zvyšoval na 4:0 pro Hradec, ale ani to hráče nezlomilo a hned po vhazování se k puku dostal David Čermák. Ten si našel skulinu mezi betony hostujícího gólmana a puk bez problémů dostal až za brankovou čáru. Domácí měli v této části opakovaně příležitost zahrát si přesilovou hru pět na tři, i když bylo k vidění několik zajímavých střel, ani jedna nedokázala za brankovou čáru projít. Další branku Dukly vstřelil v 33. minutě Richard Peschout. Kotouč propašoval za brankovou čáru nenápadnou skulinou, která se objevila mezi Červeného bruslí a tyčkou brankové konstrukce. Do šaten tak hráči odcházeli za stavu 2:4 pro Hradec králové.

Ani vstup do poslední části utkání nevypadal pro domácí hráče špatně. Hra byla pro přítomné diváky velmi zajímavá a nechyběli dech beroucí okamžiky. Červený i Vítešník předvedly několik velice zajímavých zákroků, které zabránili propadnutí kotouče do brankoviště. Na straně Hradce panovala velká snaha o to, aby se skóre až do poslední minuty nezměnilo. Domácí hráči se naopak snažili o to, aby se skóre změnilo v jejich prospěch a oni si do tabulky připsali tři body za výhru. Toto přání se však hráčům s ježkem na prsou nesplnilo, skóre se v poslední části nezměnilo, a tak si hosté z Hradce Králové připsali do tabulky Eliod extraligy mladšího dorostu tři body.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové): „Přijeli jsme v oslabené sestavě, a proto jsme rádi, že jsme vyhráli. Výborně jsme odehráli první třetinu, která udala vývoj celého zápasu a možná i rozhodla o dalším průběhu. Po třetině jsme vedli 3:0 a navíc jsme dali tyčku. Ve druhé třetině jsme byli trestáni za zbytečné fauly a zápas jsme si málem prohráli. Ve třetí části jsme se zlepšili, hráli jsme disciplinovaně. Jsme rádi, že jsme nakonec vyhráli.“

Jiří Jungwirth (HC Dukla Jihlava): „Dnešní utkání rozhodla první třetina, kterou jsme prohráli 3:0. I výkon byl nemastný, neslaný. Soupeř byl rychlejší, důraznější, ve všem lepší. Utkání rozhodla větší agresivita, důraz v osobních soubojích i ve hře. I když jsme se ve druhé a třetí části zlepšili. Měli jsme spoustu šancí, které bohužel nebyly proměněny. Soupeř byl dnes lepší a díky tomu vyhrál.“