21.01.2017 12:00, DHL extraliga juniorů - 34. kolo

Brož – Váňa, Pospíchal, Vála, Pražák, Srnský, Kadlec, Huňáček – Čermák, Heinrich, Jindra – Adam, Mejzlík, Peschout – Hendrych, Rezek, Berka
3

HC Oceláři Třinec

Loubal – Haman, Bartko, Hrachovský, Imrich, Radzienciak, Janiczek, Adámek – Flok, Stuchlík, Lacka – Hrehorčák, Kaukič, Kalus – Kvasnica, Mach, Przybyla – Irgl, Cihlář.
2
Branky a nahrávky: 23. Mejzlík (Čermák), 26. Peschout (Mejzlík, Adam), 58. Rezek (Peschout, Mejzlík) – 39. Przybyla (Kvasnica), 48. Flok (Stuchlík). Rozhodčí: Skopal – Klouda, Jeletz. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 26:44. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

V úvodu zápasu měli více ze hry Třinečtí. Již ve druhé minutě zametal kotouč před brankou k pravé tyči Przybyla, ovšem Brož výborně vytasil beton a jakoby tak předznamenal, že to s ním dnes budou mít hráči prvního týmu tabulky hodně těžké. Dukla se poté musela bránit oslabení. Oceláři jí hodně svírali v pásmu a stříleli prakticky z každé pozice, ale Brož si postupně poradil s pokusem Lacky, při zakrytém výhledu vytěsnil střelu Radzienciaka od modré a popasoval se i s bleskovou dorážkou aktivního Lacky. Také Dukla při své přesilovce střílela, jakmile k tomu měla prostor. Nebezpečně pálil z pravé strany Heinrich, nicméně Loubal byl pozorný. Třinec poté zahrozil v plném počtu hráčů na ledě. Mach projel po levé straně do pásma a vystřelil, přičemž Brož byl znovu na místě. K odraženému puku přispěchal mezi kruhy Przybyla, ale ani on nedokázal zamířit kolem jihlavského brankáře do sítě.

Zkraje druhé třetiny sice Dukla nevyužila přesilovku, ale příliš jí to vadit nemuselo. Čermák totiž krátce po konci početní výhody přihrál z levé strany mezi kruhy na Tomáše Mejzlíka, který zblízka i v pádu dokázal překonat Matěje Loubala. Z jihlavské strany to navíc nebylo vše, za další tři minuty vedli červenožlutí už o dvě branky. Adam přihrál na modrou Mejzlíkovi, který prudce vypálil a jeho ránu zřejmě tečoval za bezmocného gólmana kapitán Dukly Richard Peschout. Třinec byl jako opařený a nevzpamatoval se ani v přesilové hře. Navíc mohl inkasovat, když v oslabení předvedl průnik po pravé straně Čermák a jeho pokus z kruhu s námahou vytěsnil Loubal nad branku. Pět minut před koncem druhého dějství předvedl rychlý protiútok Flok, jenž směřoval puk na levou stranu pro Lacku, který proti domácímu brankáři znovu neuspěl. 77 vteřin před odchodem do kabin se již Oceláři radovali. Kvasnica přihrál kotouč křížem na modrou pro Dana Przybylu, jenž si sjel blíže ke středu pásma a střelou nad beton Brože k pravé tyči snížil - 2:1.

Jihlava vycházela na začátku třetí třetiny ze zabezpečené obrany a hosté se dlouho nemohli dostat do vážnějšího ohrožení branky Brože. Když ale měli dobrou příležitost, využili jí. Stuchlík hezkou přihrávkou uvolnil před brankou Adama Floka, jenž v osmačtyřicáté minutě zamířil přesně do levé šibenice. Krátce poté navíc dostal Třinec čtvrtou výhodu přesilové hry, ovšem naložil s ní hodně špatně. Dukla mohla rozhodnout při dvou akcích šest a půl minuty před koncem. Nejprve v přečíslení tři na dva střílel z levé strany před brankou obránce Váňa a poté byl v ještě lepší pozici mezi kruhy Čermák, jenže oba jihlavští hráči Loubala nepřekonali.

Dvě a tři čtvrtě minuty před koncem vytáhl jihlavský gólman Jan Brož výborný zákrok, když těžkou střelu Macha ze středu pásma k levé tyči schoval výborným zákrokem do lapačky. Prosadila se tak Jihlava. V závaru před třineckou brankou se nejlépe orientoval Václav Rezek a dostrkal vší silou puk do sítě - 3:2. Hned po buly mohl srovnat Hrehorčák. Ujížděl sám na Brože, zkoušel ho rozhýbat a poté zasunout puk k pravé tyči, kde jihlavský gólman znovu zachránil svůj tým a zákrok vyšperkoval i chycenou dorážkou. Dukla si další tři body pohlídala i v poslední minutě, kdy hosté zkusili hru bez gólmana, a Oceláře doma porazila i podruhé v sezoně.

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): Zápas se mi hodnotí těžko, protože si přeci jen myslím, že dnes prohrál horší tým. Rozhodla první třetina, ve které jsme měli spoustu šancí, ale nevyužili jsme je. Jihlava své šance naopak efektivně využila. Nebylo jich moc, ale dokázala je proměnit. Neříkám, že jsme hráli špatně, náš herní projev byl celkem v pohodě. Ale rozhodla naše efektivita, zejména oproti minulému zápasu, kdy jsme dali jedenáct gólů. Dnes nám to prostě nevyšlo.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Kluci odvedli dobrou práci podpořenou výborným výkonem gólmana. Ze začátku jsme měli z Třince možná trošku respekt a bylo to na naší hře vidět. Postupem času jsme ale hru vyrovnali, dali jsme dvě branky a viděli jsme, že se se soupeřem dá hrát. Ve třetí třetině dokázal Třinec vyrovnat a ukázal, e není na prvním místě náhodou. Ale nám se, stejně jako včera, podařilo vstřelit v závěru vítězný gól. Máme za sebou výborné dva zápasy a hráči za ně zaslouží absolutorium.