4:2
(1:1, 2:1, 1:0)

Vydřené tři body proti Kadani znamenají čtvrtou výhru Dukly v řadě

01.10.2016 / Tomáš Lysý

První tři minuty zápasu mezi Jihlavou a Kadaní přinesly hned dvě změny stavu. V sedmdesáté vteřině hry poslal domácí do vedení Lukáš Jícha, odpověď hostí v podání Šimona Szathmáryho přišla o 52 sekund později. Další gól již úvodní třetina nepřinesla. Také ve druhém dějství padly hned na začátku dvě branky. Nejprve se prosadil Anatolij Protasenja, o pár minut později srovnal Darek Hejcman. Remíza ale tentokrát do konce třetiny nevydržela, krátce po polovině zápasu se o vedení Dukly postaral Josef Skořepa. Jeho trefa byla nakonec vítězná, razítko na tři body dal využitou přesilovkou pět na tři Filip Dundáček - 4:2. Dukla tak zapisuje čtvrtou výhru v řadě.
01.10.2016 17:30, WSM Liga - 10. kolo

Svoboda – Bilčík, Kaláb, Marcel, Říha, Dundáček, Grebenjuk, Půža – Protasenja, Skořepa, Čachotský – Diviš, Seman, Důras – Jícha, Stoklasa, Březina – Danišovský, Síkela
4

SK Trhači Kadaň

Dvořák – Szathmáry, Trefný, Šimek, Tomeček, Blaha, Havel, Černý – Chrpa, Hejcman, Kůs – Vaněk, Zadražil, Beránek – Hlava, Vrána, Osmík – Wágner, Berger, Ringler
2
Branky a nahrávky: 2. Jícha (Dundáček), 21. Protasenja (Skořepa, Čachotský), 31. Skořepa (Protasenja), 52. Dundáček (Diviš, Říha) – 3. Szathmáry (Hejcman), 25. Hejcman (Kůs). Rozhodčí: Valenta – Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 937. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Pokud některý z tisícovky diváků zamířil na Horácký zimní stadion zhruba o tři minuty později, utekly mu oba góly v první třetině. Kombinace Diviše s Říhou ještě branku nepřinesla, střelu druhého jmenovaného vyrazil Král do ochranné sítě. V sedmdesáté vteřině zápasu se již Dukla radovala. Dundáček našel přihrávkou na modré zcela volného Lukáše Jíchu, na kterého hosté zcela zapomněli. Jednadvacetiletý forvard si tváří v tvář gólmanovi počínal suverénně, poslal puk do levé šibenice. Odpověď na sebe nechala čekat 52 vteřin. Jihlavský odchovanec a chomutovský Pirát na soupisce Kadaně, Šimon Szathmáry, usměrnil do branky pokus Hejcmana z levé strany, ačkoliv se mu v tom Svoboda snažil zabránit hokejkou - 1:1.

Poté začal vylučovací mariáš. Během osmi minut putovali na trestnou lavici čtyři hráči, dva z Jihlavy a jeden kadaňský hokejista. Šance paradoxně přišla pouze po skončení druhého trestu Dukly při hře pět na pět, kdy se před brankou zjevil Diviš a po faulu Vrány zakončil vedle levého horního rohu. Jinak v přesilovce oba týmy téměř nic nevymyslely. Na začátku osmnácté minuty měli domácí v oslabení akci dva na jednoho. V jejím závěru přihrával Čachotský ze středu pásma na Skořepu, kterému u levé tyče scházel k zakončení metr.

Vše si klub z Vysočiny vynahradil 54 vteřin po začátku druhé třetiny. Na konci souhry Čachotského se Skořepou byl Anatolij Protasenja, který z pravého kruhu blíže k brance poslal puk pod betony gólmana do sítě. Najednou bylo k vidění více šancí. Strážce svatyně Svoboda vytěsnil nebezpečnou střelu kadaňského Wágnera ze středu pásma, na druhé straně srazil Král pokus Protasenji ke své levé tyči, kde skákavý puk před volnou brankou při dorážce minul Skořepa. Jihlava poté zahrála v šesti a Kadaň při přesilovce srovnala. Kůs přihrál středem útočné třetiny na Darka Hejcmana, jenž k asistenci u prvního gólu nyní sám skóroval. Sjel si blíže k brance a prostrčil puk pod betonem gólmana k pravé tyči.

Patnáct sekund před polovinou zápasu přišla hezká kombinace slovenských forvardů Dukly. Síkela za brankou sebral puk a vyslal zadovku na Danišovského, jenž těsně minul puk. Za další minutu se již červenožlutí radovali. Protasenja si také vyměnil roli střelce za asistenta, když dal puk Čachotskému, ten ho prodloužil před branku na Josefa Skořepu a jihlavský muž v košíku převážil misky znovu na stranu domácích. Když Čachotský minul zblízka vzdálenější tyč po tom, co mu zpoza klece přistrčil puk Protasenja, šla do kabin o gól spokojenější Dukla.

Třetí třetina byla hodně opatrná. Domácí vycházeli z poctivé defenzívy. Kadaň naopak věděla, že chce-li poprvé zvenčí body, musí skórovat, přitom nesmí zapomínat na zadní vrátka. Vše rozhodl konec padesáté minuty. Svěřenci trenéra Becka se během devíti vteřin dopustil dvou faulů a Jihlava v přesilovce pět na tři trestala. Diviš nahrál puk Filipu Dundáčkovi, jenž se nacházel asi tři metry před modrou, a ten se trefil pod horní tyčku - 4:2. Jestliže hosté chtěli ještě zdramatizovat zápas, nesměli by se dopouštět zbytečných faulů. Do závěru zápasu putovali na trestnou ještě třikrát a Dukla si proto zkušeně pohlídala čtvrté vítězství v řadě.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Před zápasem jsme byli bodově kousek od sebe a oba týmy se na zápas připravovaly. Jihlava byla nesmírně trpělivá, precizní a důsledná. Domácí udělali i méně faulů, což bylo také důležité, a hlavně zvládli závěr psychicky lépe, kde jsme se my dopustili série faulů. Jihlava byla v dnešním utkání týmem, který si za body šel a možná byla o gól lepší. Jenom naše snaha, i přes slušné herní pasáže, nestačila. Zbytečně jsme dvěma chybami v rozehrávce posadili domácí do sedla. Navíc série vyloučení v závěru neměla z naší strany logiku. Ne všichni hráči pochopili důležitost tohoto zápasu.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Do utkání jsme nevstoupili špatně. Ale bohužel i přes naší branku jsme měli v první třetině pět vyloučených hráčů. To je moc, protože Kadaň má kvalitní tým. Její hráči jsou nesmírně šikovní na puku, aktivní v pohybu a mají rychlý přechod do útoku. Nám se zaplaťpáhbůh podařilo přesilovky soupeře přečkat a poté se hra trošičku naklonila na naší stranu. K čemuž už směřovala i druhá třetina a ve třetí části jsme si utkání udrželi, navíc jsme se zklidnili brankou na 4:2. Kadaň je nepříjemný a bruslivý soupeř, který chtěl body. Ale naší pracovitostí a - jak říkal kolega - trpělivostí našich kluků z vývoje utkání jsme zápas dotáhli do úspěšného konce.