3:2
(1:0, 0:1, 2:1)

Vyhrocený zápas před vyprodanou Budvar arénou vyhrál Motor, Jihlava může žehrat na nevydařený začátek třetí třetiny

06.01.2016 / Matěj Mayer

Do zápasu 38. kola WSM Ligy mezi Českými Budějovicemi a Duklou vstoupili lépe domácí. Již v páté minutě rozjásal vyprodanou Budvar arénu, vyjma části jihlavských fanoušků, kapitán Motoru Josef Straka. Na další gól se muselo čekat až čtyřiadvacáté minuty, krásnou přihrávku Důrase využil Josef Skořepa. Stejně jako v první dvacetiminutovce, i ve druhé byl zápas hodně vyhecovaný s množstvím šarvátek. Vstup do třetí třetiny se Jihlavě zle nevyvedl, inkasovala již po jedenácti vteřinách a krátce poté přidal Luboš Rob třetí gól Motoru. Jiskřičku červenožluté naděje oživil v polovině třetiny Lukáš Jícha. Jenže v závěru poslal sudí hosty znovu do čtyř a domácí si již výhru pohlídali - 3:2.
06.01.2016 17:30, WSM Liga - 38. kolo

Banes Motor České Budějovice

Gába (18. Bláha) – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Rob, Babka – Marek, Mikyska, Švihálek
3

Honzík – Zadražil, Dobrovolný, Baránek, Grebenjuk, Kaláb, Šafář, Štebih, Parýzek – Diviš, Březina, Anděl, Jícha, Flek, Beránek, Melenovský, Kohout, Skořepa, Malec, Důras
2
Branky a nahrávky: 5. Straka (Nouza, Kuchejda), 41. Chovan (Květoň, Pajič), 44. Rob (Žálčík, Kříž) – 24. Skořepa (Důras, Flek), 50. Jícha (Diviš, Melenovský). Rozhodčí: J. Jílek - Šperl, M. Jílek. Vyloučení: 4:8, navíc Kohout (JIH) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 6421 (vyprodáno). Střely na branku: 45:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Na zápas kola Motoru s Jihlavou se přišla potřetí za sebou podívat vyprodaná Budvar aréna, která byla zvědava, zda má Motor formu i v roce 2016 a zda se posune tabulkou výše.

Do zápasu vlétli domácí jako vítr a hned z prvního útoku třikrát ohrozili branku, kterou hájil Honzík. Po zásluze se tak vedení ujali Jihočeši, když se v mezikruží dostal k puku Josef Straka a bekhendem trefil puk pod horní tyčku. Po obdržené brance naopak hosté zvýšili úsilí a najednou měl i Gába plné ruce práce. Dukla měla i přesilovou hru, ale tu odehrála špatně a vůbec Gábu neohrozila. To druhá přesilovka už byl ze strany hostů lepší a Gába byl v permanenci. Pěknou přesilovku předvedli i Budějovičtí a po krásné kombinaci trefil Rok Pajič horní tyčku. Velkou nevoli fanoušků způsobil Martin Kohout, který mimo puk najel do brankáře Gáby, podrazil ho a ten pro zranění musel vystřídat. Domácí hráli dlouhou přesilovku, ale do konce třetiny už branky nepadla. Navíc v samotném závěru třetiny se domácí připravili o druhou polovinu pětiminutové početní výhody po faulu Lukáše Květoně.

Začátek druhé části se nesl ve vlažnějším tempu a to i v situaci, kdy se hrálo ve čtyřech hráčích na obou stranách. Hra byla trochu strnulá a z ničeho nic uhodili hosté. Michal Důras našel před brankou nepokrytého Josefa Skořepu, jenž se z první trefil po ledě k tyči a Bláha se už nestačil přemístit. Jihočeši pak přeci jen přidali a šance přibývaly, jenže po chvíli šlo tempo hry hodně dolů a čekalo se na zlom v zápase. Aktivita se opět zvedla po sérii osobních potyček a střetů. Přesilovky přeci jen opět udělaly zápas atraktivnějším. Největší šance měl Tomáš Nouza, který měl dvakrát možnost skórovat, ale Honzík vše vyrazil. Přibývalo také zákroků na hranici únosnosti.

Snový nástup do třetiny předvedl Motor. Nejprve Pajič zachytil puk na útočné modré a předložil ho Květoňovi. Jeho střelu ještě Honzík vyrazil před sebe, ale tam už byl Michal Chovan a ten dorazil puk do branky. Další šanci měli Budějovičtí při přesilovce, ale Honzík své mužstvo podržel. Kapituloval až po teči Luboše Roba po nahození Lukáše Žálčíka od modré čáry. Na druhé straně se ukázal Ondřej Bláha, který vyrážečkou vyrazil ostrou ránu Lukáše Jíchy. Svoji první přesilovku využila i Dukla. Diviš přihrál před branku na volného Lukáše Jíchu a ten se trefil mezi nohy Bláhy. Do konce třetiny zbývalo ještě deset minut a zápas sliboval pořádné drama. Očekávaný tlak Dukly se otupil, když Důras fauloval Straku a musel na trestnou lavici. Padesát vteřin před koncem třetiny odvolali Jihlavští brankáře a hráli power-play. Zápas by vyhecovaný do posledních vteřin. Přesto se Motoru podařilo svoje vítězství udržet a připsat si tři body.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Vyprodaná aréna viděla výborné utkání z obou stran. Domácí byli v závěru šťastnější a tři body tady zůstaly. Nás to mrzí, přijeli jsme odehrát náš hokej, který bolí. Bohužel se ale vracíme s prázdnou.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): Hokej s Jihlavou je důrazný. Ale to, co se stalo s Gábou, je velká prasárna. Udělat faul na gólmana mimo hru, za to by si ten hráč zasloužil velký distanc. Jinak diváci viděli v parádní atmosféře tvrdou hru, kluky chválím za bojovnost, hlavně tedy pět našich beků a Bláhu, jenž do zápasu skočil rovnýma nohama.