1:2
(0:0, 0:2, 1:0)

Výsledková krize pokračuje čtvrtou porážkou v řadě. Dukla na domácím ledě nestačila na Přerov

19.11.2016 / Tomáš Lysý

První třetina zápasu mezi Duklou a Přerovem přinesla bojovný hokej, šancí k vidění příliš nebylo a když už, dokázali si gólmani poradit. Góly tak začaly padat až ve druhé třetině. Ve třiatřicáté minutě se z přesilovky šťastně prosadil Jiří Goiš a o tři minuty později ho přesilovkovým gólem napodobil Marek Sikora. Jihlavě se nedařilo prakticky nic a v součtu již 134 minut čekala na vstřelený gól. To prolomil sedm minut po začátku třetí třetiny David Březina dorážkou z předbrankového prostoru. Dukla rázem ožila a tlačila se za vyrovnáním. To se jí i přes několik slibných příležitostí nepodařilo a Zubři již tři body s vypětím všech sil uhájili - 1:2.
19.11.2016 17:30, WSM Liga - 26. kolo

Svoboda – Bilčík, Říha, Szathmáry, Kajínek, Dundáček, Kaláb, Dobrovolný – Jergl, Skořepa, Důras – Diviš, Seman, Čachotský – Protasenja, Jícha, Danišovský – Stoklasa, Březina
1

HC ZUBR Přerov

Horčička – Šnajnar, Chmelíř, Ferenc, Novotný, Malina, Zbořil, Vágner, Pala – Ižacký, Sikora, Sýkora – Kovařík, Tadeáš Král, Goiš – M. Kratochvíl, Dvořák, Plášek – Š. Kratochvíl, Václavek
2
Branky a nahrávky: 48. Březina (Stoklasa, Protasenja) - 33. Goiš (Kovařík), 36. Sikora (Chmelíř, T. Sýkora). Rozhodčí: Koziol, Trombík – Barteček, Rožánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1471. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Oba týmy nenastupovaly do zápasu v optimálním rozpoložení. Vedle trápení v koncovce chybělo Jihlavě i Přerovu několik hráčů. Domácí postrádali mj. produktivního obránce Petra Šidlíka či útočníka Adama Zemana, hostům se kompletně rozpadla elitní útočná vozba – již od začátku listopadu jim chybí Roman Pšurný a v Jihlavě se neukázal ani druhý nejlepší střelec ligy Vlastimil Dostálek či jeho dvorní nahrávač Milan Procházka.

Již po patnácti vteřinách pálil z mezikruží Říha, jenž minul horní tyčku. Hosté kontrovali na začátku páté minuty pokusem Krále ze stejné pozice, útočník Zubrů mířil pro změnu metr vedle levého horního rohu. Žádnou výraznější šanci nepřinesla ani jediná přesilová hra první třetiny, kterou hrála Dukla. Aktérům utkání se nemohla upřít bojovnost, do výraznějších šancí se však nedostávali. Ty přineslo až druhé dějství úvodních dvaceti minut. Přerov byl v situaci tři na jednoho, Ižacký se totiž průnikem po levé straně dokázal odpoutat od protihráčů. Poté však dal před branku skákavou přihrávku Sikorovi, jenž jí přesto trefil, aby ho Svoboda vychytal. Na druhé straně nenahrával Březina Čachotskému, místo toho z pravého kruhu vystřelil a také Horčička měl práci. Pět minut před pauzou poslal Čachotský střílenou přihrávku před branku Divišovi, jenž jí o kousek minul. Smazat bezgólový stav mohl Ižacký, který se řítil sám na branku. Udělal to dobře a rozhýbal gólmana, ale Svoboda jej v zakončení skvěle vychytal.

Průlom bezgólového stavu nepřinesla ani druhá přesilovka domácích zkraje prostřední třetiny. Naopak při úvodní početní výhodě hostí mohla padnout branka na obou stranách. Šnajnar přihrál kotouč na levý kruh pro Sýkoru, ovšem Svoboda střelu kolem levé ruky a ramene lapil. Vzápětí Diviš získal u své střídačky puk, zavezl jej přes modrou a kolmicí připravil střeleckou pozici na levé straně pro Jergla. Ten nápřahem z první vyprášil betony přesouvajícího se Horčičky. Jihlava byla v polovině utkání aktivnějším týmem, a když se dostal do zakončení mezi kruhy Čachotský, brankář hostí vytěsnil jeho střelu levým ramenem. Druhou přesilovku již Přerov ve třiatřicáté minutě využil. Domácí hráči si za brankou nerozuměli se Svobodou, který vyjel pro nahození. Proti střele Kovaříka se ještě stačil vrátit do své klece a kotouč vyrazit, vzápětí si ale nepřesnou střelu Jiřího Goiše srazili Jihlavští do své klece. O tři minuty později předvedli hosté hezčí kombinaci. Chmelíř našel na levém kruhu Marka Sikoru, který z první zamířil přesně kolem natahujícího se Svobody - 0:2. Dukle se nedařilo zhola nic, nevyužila ani čtvrtou přesilovku a její černá série bez vstřeleného gólu se opět natáhla.

Zkraje třetí třetiny se hostům nevydařila přesilovka a šanci měli až po jejím konci, kdy Svoboda z předbrankového prostoru vychytal Dvořáka. Jihlavští se více tlačili do zakončení, Kalábova dělovka prošla těsně vedle a Seman zblízka neprotlačil kotouč pod betonem Horčičky do sítě. Vzápětí se již domácí radovali. V závaru před brankou prostrčil Protasenja přihrávku na Stoklasu a dorážka Davida Březiny téměř do volné klece znamenala kontaktní gól. Dukla rázem ožila. Diviš se před brankou neprosadil, podobně jako Protasenja, mezitím Čachotský mířil z dobré pozice vedle. Červenožluté na okamžik zbrzdilo oslabení, ale tři minuty před koncem Přerov znovu odolával tlaku. Čachotský dokázal několikrát udržet puk na holi a zavézt ho do ohně, leč Horčička si věděl rady, stejně jako při dorážce Semana. Ten vzápětí našel před brankou volného Důrase, který zamíchal kotoučem a vystřelil, nicméně kus černé gumy šel o pár centimetrů vedle pravé tyče. Když se zdálo, že Přerov vyloučením Jergla vedení udrží, přišly dva tresty na jeho straně. Domácí zkusili po odvolání gólmana hrát pět na tři, ovšem kotouč několikrát poskakující na brankovišti do sítě nedostali.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Jsme rádi za tři body. Čtyřicet minut jsme hráli to, co jsme chtěli. Ve třetí třetině už bylo vidět, že do toho Dukla dávala všechno a otevírala hru. Dá se říct, že nás v závěru mlela a my jsme měli obrovské štěstí. Chtěli jsme hrát zápas venku na nějaký ten bod a nakonec jsme urvali tři.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Soupeř velice dobře bruslil. Byl aktivní do protiútoku i v osobních soubojích a to nám dělalo v úvodu trošičku problémy. V poslední době se potýkáme s pořád stejnými věcmi, což je neproměňování příležitostí. Chybí nám včasnost přihrávky, posuny puků dopředu, jednoduchost v zakončení nebo vylepšování šancí. To všechno nám ubírá klid do následující hry, aby nám tam nějaká branka padla. Do poslední třetiny jsme vstoupili dobře, ale bohužel jedna branka je málo. I přesto, že jsme si příležitosti vytvořili. Nezbývá nám než pogratulovat soupeři.