0:3
(0:2, 0:1, 0:0)

Sezóna pro Duklu končí

23.03.2007 / Oldřich Urban

Poslední možnost měla Jihlava před 4. zápasem čtvrtfinále play-off proti Lvům z Ústí nad Labem. Pokud chtěla pomýšlet na prodloužení série, musela bezpodmínečně vyhrát. Jenže vstup do utkání se povedl lépe hostům a i přes perfektní výkon domácího Milana Řehoře se Ústí zaslouženě ujalo dvoubrankového vedení po brankách Liščáka a Klimta. Druhá část hry byla vyrovnaná, jediný přesný úspěch zaznamenal Antoš. Dukla tak měla před poslední dvacetiminutovkou těžký úkol, i přes veškerou snahu se jim gól už vstřelit nepodařilo a tak pro borce z Jihlavy letošní sezóna končí.

Utkání si můžete připomenout na 10 fotografiích od Dušana Vrbeckého.

23.03.2007 17:30, 1. liga ČR - 54. kolo

Řehoř – Míka, Morava, Dobrovolný, Pekárek, Duben, Martinka, Klíma, Mrkvička - Rytnauer, Bakus, Kaňkovský – Čachotský, Dušátko, Fiedler – Vaškovič, Vlk, Hrbatý - Vach, Havel, Lazorišák
0

HC Slovan Ústí nad Labem

Přikryl - Grof, Nádašdi, Kolafa, Hořava, Ficenc, Houdek, Zápotočný, Klobouček - Janků, Pazourek, Antoš - Jiří Kudrna, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Liščák - Kloz, Slížek, Přeučil
3
Branky a nahrávky: 7. Liščák (Micka, Ivan), 12. Klimt (Martinec, Kolafa), 40. Antoš (Janků, Pazourek). Rozhodčí: Bolina - Kis, Špringl. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2330. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:3.

Ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play-off přivítala na Horáckém zimním stadionu Jihlava rivala z Ústí nad Labem. Jako první užitečnou gólovou šanci vyprodukovali domácí, ale bohužel střelu Mariana Moravy ústecký brankář Přikryl bez větších potíží pokryl. Po sedmi minutách první třetiny už přichází první velká šance hostů a s ní i gól Roberta Liščáka, kterému z mezikruží nahrál Micka a už skoro nepřipravený Řehoř něměl moc šancí, rána šla přímo nad lapačku, 0:1. V 8. minutě zápasu zahrozil domácí Rytnauer, který ujel obráncům a v podstatě se dostal do samostatného nájezdu, ale blafák mu nevyšel a ani dorážka neprošla. Další šanci hned minutu poté měl opět domácí útočník Jihlavy Fiedler. Najížděl přímo ze strany, ale jeho střelu kryla vyrážečka ústeckého brankáře. Ve 12 minutě přichází zlom první třetiny a celého zápasu. Druhou branku utkání dává Tomáš Klimt, který po přihrávce od Martince doslova napálil puk do odkryté brány, 0:2 a hosté tak odcházeli do kabin s dvoubrankovým vedením.

Ve druhé části hry byla Dukla ve výhodě hned na začátku, kdy už v páté minutě hrála 4 proti 3, ale tato příležitost skončila poněkud brzy, jihlavský kapitán Oldřich Bakus byl potrestán na 2 minuty za nedovolené bránění a hra pokračovala v nezvyklém počtu hráčů 3 na 3. Ve druhé třetině mají více trestných minut domácí hráči. Dukla se pokoušela mnoha střelami překonat ústeckého brankáře Přikryla, ale bohužel bez výsledného efektu. Poslední gól celého dějství dávají Lvi. Na závěr třetiny dává branku do šatny ústecký kapitán Milan Antoš, který po perfektní spolupráci prvního útoku zakončil už jen do prázdné brány, 0:3. Hosté tak odskočili na tříbrankové vedení.

V poslední dvacetiminutovce byl více aktivní domácí tým. Ve 49. minutě měli obrovskou šanci hosté, Zápotočný se zjevil sám před Řehořem a zkušeně si počkal až se jihlavský brankář položí, poté ho zkoušel přehodit, ale to se mu nepovedlo. V 51. minutě dala Jihlava gól, bohužel pro domácí, branka nebyla uznána, rozhodčí zapískal dříve než puk Bakus dorazil do brány. Ani závěrečné pokusy borců z Jihlavy neskončily alespoň čestným úspěchem a tak si Ústí nad Labem připisuje zaslouženou výhru a pro Duklu to znamená konec sezóny.

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): “Jsme rádi, že jsme to dnes rozhodli a série se nevrací do Ústí. Osobně jsem nečekal, že tahle série skončí 4:0 na zápasy, čekal jsem těžší boj. Dnešní utkání se po našich dvou gólech prakticky už dohrávalo. Musím ale Jihlavě pogratulovat, že na to, jaký měli katastrofální start, tak že se dostali hodně daleko.“

Petr Vlk (Jihlava): „Asi jsme v sobě už nenašli dneska tu sílu, abychom to zlomili. Ale jsme rád, že ani na jedné straně se neobjevily žádné věci, které mohly duel poznamenat. Ústí postoupilo zaslouženě, ale naši kluci se rozhodně nemají za co stydět.“