10:2
(2:1, 7:0, 1:1)

Rozlučka Dukle absolutně nevyšla, z Hané vezla debakl

28.01.2009 / Jakub Mezlík

Jihlavští hokejisté zakončili nadstavbovou část debaklem na ledě Olomouce. V souboji 46. soutěžního kola podlehli Hanákům vysoko 2:10! Do utkání sice Dukla vstoupila dobře, už ve 3. minutě skóroval Jaroslav Kuřítko, jenomže potom se ke slovu dostali domácí, kteří nakonec brali všechny tři body. Navíc si v tabulce pojistili osmou příčku, Jihlava zůstala sedmá a v play off narazí na Havířov.
28.01.2009 18:00, 1. liga ČR - 46. kolo

HC Olomouc

Žigárdy - Ministr, Smejkal, Coufal, Čuřík, Brančík, Paška, Řípa, Davídek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Nedbálek, Sršeň, Ostrčil, Vlk, Bartoň, Mikšan, Žajgla, Mikel
10

Řehoř (26. Navrátil, 30. Řehoř) - Ficenc, Staněk, Andersons, Malena, Martinka, Posmyk, Novák, Zelený - Hodek, Bakus, Man - Bezděk, Hradecký, Hanzal - Suk, Dolníček, Říha - Kuřítko, Mareš, Krupka
2
Branky a nahrávky: 9. Ministr (Vyrůbalík), 15. Zbořil (Řípa), 24. Nedbálek (Sršeň, Vlk), 25. Davídek (Ministr, Kříž), 26. Kříž (Mikšan), 28. Řípa (Ostrčil, Nedbálek), 30. Řípa (Mikel, Paška), 32. Mikel (Davídek, Ministr), 37. Ministr (Mikel, Mikšan), 45. Vyrůbalík (Kříž) - 3. Kuřítko (Hradecký, Krupka), 49. Bakus (TS). Rozhodčí: Hribik - Kašík, Chocholouš. Vyloučení: 4:10. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 800. Střely na branku: 70:16. Průběh utkání: 0:1, 10:1, 10:2.

Dukla vstoupila do zápasu výborně, Jaroslav Kuřítko už po necelých třech minutách dotlačil kotouč za Žigárdyho a na chvíli umlčel domácí publikum. To se ovšem s přibývajícím časem a dalšími góly v jihlavské síti rozjíždělo čím dál více.

Olomouc do konce první třetiny otočila na 2:1, hanácká euforie ovšem přišla až po přestávce. Ve druhé dvacetiminutovce napadalo do branky Dukly hned sedm branek. Jihlavané odehráli jednoznačně nejhorší třetinu v celé sezoně.

„Tuto část hry jsme vůbec nezvládli,“ nevymlouval se kouč Josef Augusta. „Měli jsme příliš mnoho vyloučených a hra našich obránců byla velmi špatná. Dostali jsme asi pět gólů po dorážkách, po opakovaných střelách. Všechny naše chyby dokázal soupeř využit.“

Poslední třetinu dohrála Dukla důstojně. Sice se Olomouc brzy dočkala kýženého desátého gólu, poslední slovo měli jihlavští hokejisté. Nařízené trestné střílení proměnil Oldřich Bakus. I tak si ale na Vysočinu odváží Augustovi svěřenci drtivou porážku 2:10.

„Nemyslím si, že by nás ta porážka nějak srazila. Třetí třetinu jsme uhráli 1:1, dali jsme poslední gól, a to si myslím, že ty hráče musí motivovat,“ věří jihlavský kouč před nadhcházejícím play-off.

Duklu ve vyřazovacích bojích čeká Havířov, tým vedený jihlavským fanouškům dobře známým Petrem Kaňkovským „My se hlavně teď musíme pořádně připravit, abychom první dva zápasy vyhráli,“ burcuje Augusta.