01.02.2013 18:15, Extraliga juniorů - 2. kolo

Jeschke – Havlík, Lenoch, Petira, Robertson, Starý, Škvor, Voženílek – Březina, Poulíček, Půhoný, Řezníček, Schneider, Vachutka, Veselý, Zelinger
5

Fučík – Březka, Dundáček, Jícha, Kohout, Polívka, Tobola, Žáček – Gregar, Lupač, Matějka, Pěška, Přidal, Štěpán, Střecha, Vala, Vantuch, Vlček, Zídek
0
Branky a nahrávky: 1. Řezníček (Starý, Březina), 17. Škvor (Veselý, Schneider), 20. Vachutka, 27. Vachutka (Škvor, Půhoný), 36. Poulíček (Půhoný, Havlík). Rozhodčí: Úleha - Čížek, Lučan. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 41:27. Průběh utkání: 5:0.

Již po třiatřiceti sekundách po úvodním vhazování se puk dostal do brankoviště. Síť za záda Tomáše Fučíka se rozvlnila po střele Jakuba Řezníčka. Jihlavští hráči získali v desáté minutě početní výhodu na ledě, za dvě minuty se nedokázali prosadit a tak se nadále stav utkání neměnil. Další gól padl do branky hostů v sedmnácté minutě, kdy se prosadil Jan Škvor. Ani v další početní výhodě se hosté nedočkali gólu. Třicet sekund před ukončením první třetiny poslal gól do šatny za Fučíkova záda Daniel Vachutka - 3:0.

Ve druhé části bylo k vidění mnoho faulů na obou stranách, i když hráči Dukly odpočívali na trestné lavici častěji. Po faulu hostujících hráčů prověřil Fučíkovy reflexy jeden domácích hráčů. Díky perfektnímu zákrotu se za zády Fučíka červené světlo nerozsvítilo. K puku se opět dostali domácí a svoji snahu zakončili o minutu později, když se podruhé prosadil Daniel Vachutka. Přesilovou hru pět minut před koncem třetiny využil Patrik Poulíček - 5:0.

Ani v poslední části utkání nebyli hostující hráči příliš disciplinovaní. Na trestnou lavici si v průběhu dvacetiminutovky museli jít odpočinout čtyři hráči. Díky výborné práci Tomáše Fučíka, se nepodařilo domácím přidat další gól. Jihlavským hráčům se nepodařilo vstřelit jedinou branku ani ve dvou početních výhodách. Jihlavští junioři prohráli čtvrtý zápas v řadě.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Utkání se pro nás od začátku nevyvíjelo dobře. V první minutě jsme inkasovali branku a kluky to zaskočilo. Měli jsme problémy především v obraně a trápila nás nedisciplinovanost. Za celé utkání jsme měli asi 12 vyloučených hráčů což je strašně moc. Pardubice jsou kvalitní, předváděli opravdu dobrý útočný hokej. Po první třetině za stavu 3:0 jsme se pokoušeli to nějak otočit. Po druhé třetině, kdy jsme dostali další dva góly, bylo vlastně po zápase. Vepředu útočníci nedávali branky, a když nedáváte branky, nemůžete chtít vyhrát utkání.“