1:3
(0:1, 1:2, 0:0)

Mladší dorost opět vítězný! Tým kouče Moravce bere tři body z ledu Motoru

17.11.2014 / Filip Kortus

Po dobrém výkonu a třech bodech za domácí výhru 3:1 proti Mladé Boleslavi bere mladší dorost plný počet bodů z ledu Motoru. Duklu dostal do vedení již v desáté minutě Jiří Slabý. Vítězný gól si dvě minuty po přestávce připsal Josef Vrátný a hned poté přidal třetí gól červenožlutých Milan Strnad. Zkoprnělí domácí už stačili pouze snížit díky Tomáši Stauberovi, dalších 34 pokusů zneškodnil gólman Jakub Škarek.
17.11.2014, ELIOD extraliga mladšího dorostu - 17. kolo

Banes Motor České Budějovice

Ovsjannikov (24.Vokůrka) – Klusáček, Dosek, Stárek, Doktor, Dudáček, F. Novák, Hromada – Matys, Rolínek, Hakl, Škrdleta, Káník, Kaisler, Kašper, Kondelík, Stauber
1

Škarek – Stark, P. Slabý, Havelka, Vála, Trávník, Mareš – Prokš, J. Slabý, Musil – Strnad, Jindra, Vrátný – Kardoš, Adam, Vala – Hrbatý
3
Branky a nahrávky: 31. Stauber (Kaisler) – 11. J. Slabý (Mareš), 22. Vrátný (Trávník), 23. Strnad (Mareš, J. Slabý). Rozhodčí: Zíka – Svoboda, Mareš. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

V předposledním kole základní části ELIOD extraligy museli mladí Jihočeši nutně vyhrát. Postupující čtyřka do play - off se jim pomalu vzdalovala, šest bodů ze dvou zápasů byla povinnost ke klíči k postupu. Duel s Jihlavou začali velmi aktivně, zasypali hostujícího brankáře sprchou střel. Hra se v průběhu první třetiny vyrovnávala, Jihlava se dostávala více do zakončení. Přestože měli Českobudějovičtí přece jen více ze hry, hosté z Vysočiny se mohli z branky radovat jako první. Nenápadné nahození od kapitána Dominika Mareše šikovně tečoval Jiří Slabý - 0:1. Dvě vyloučení za sebou nabídla domácím možnost vyrovnat. Hostující brankář se zkušenostmi z reprezentace Škarek ale byl jako skála a domácím nedovolil vyrovnat.

Ve druhé třetině chtěli domácí mladíci co nejdříve vyrovnat. To se jim ale hrubě nepodařilo. V 22. minutě se prosadil z dorážky Josef Vrátný - 0:2. Za necelé dvě minuty už to bylo o tři branky. Milan Strnad vymetl pavučinky v brance Ovsjannikova - 0:3. Dvě slepené branky za sebou rozhodily svěřence Romana Heindla, méně se dostávali do koncovky. Jako správný kapitán se ukazoval Jáchym Kondelík, neúnavně rozjížděl jeden útok za druhým. I ostatní se přidali a domácí borci se opět dostali do varu. Výsledkem byla jejich první branka v podání Tomáše Staubera - 1:3.

Do závěrečné třetiny vstoupil domácí celek s očividnou snahou se zápasem ještě něco udělat. Jenže jejich úsilí velice brzy torpédoval zbytečný Doktorův faul a následné oslabení, které nápor Jihočechů výrazně otupilo. Mladíkům s velkým M na prsou nešel upřít zápal pro hru, ale to bylo bohužel všechno. Hostím stačilo jenom pozorně bránit a hlídat si dvoubrankový náskok. A pokud něco už přece jen prošlo na branku, tam byl připravený výborný Škarek. Výjimkou byla velká šance Škrdlety, který bohužel těsně minul brankovou konstrukci. V závěru zápasu ho ještě napodobil Káník, ale to bylo vše. Závěrečná power play už vyzněla zcela do ztracena...