4:5
()

Šesťáci Dukly v posledním kole sesadili Kometu a skončili na prvním místě

20.03.2016

Před startem posledního kola Ligy mladších žáků bylo vše jasné. Kometě stačila k udržení prvního místa remíza, Jihlava potřebovala vyhrát. Již ve dvanácté minutě otevřel skóre jihlavský Václav Kudrna, který Duklu po brněnském srovnání poslal před koncem druhé třetiny znovu do vedení. Ve 48. minutě vedli hosté po gólech Adama Kříže a Matěje Vovsíka již o tři góly. I když se Brno v závěru dotáhlo na rozdíl jedné branky, minutu a půl před koncem vstřelil vítězný gól Dukly Šimon Báťa. Kometa už stačila šest vteřin před koncem pouze snížit. V konečném účtování má Dukla s Brnem 59 bodů a ze vzájemných utkání pět bodů, ovšem Jihlava má lepší skóre (20:19) a stala se tak vítězem Ligy mladších žáků sk. C pro sezonu 2015-16.
20.03.2016, Liga mladších žáků "C" - 33. kolo

Schnattinger - Mareček, Holec, Krásný, Otava, Kratochvíl, Cienciala, Ullrich, Roznos - Daněček, Nesvadba, Kutý, Oliva, Šalé, Mišiak, Linka, Šrom, Nízner, Nečas
4

Sigmund (33. Tesař) - Vovsík, Matějíček, Číhal, Port, Moravec, Augusta - Kríž, Báťa, Peš - Jungwirth, Kudrna, Fabry - Machovský, Novák, Bačkovský
5
Branky a nahrávky: 28. Mišiak, 51. Mišiak (Roznos), 55. Holec (Nesvadba, Mišiak), 60. Otava (Roznos) - 13. Kudrna (Jungwirth), 37. Kudrna (Jungwirth), 46. Kříž, 48. Vovsík, 59. Báťa (Vovsík, Kříž). Rozhodčí: Husák - Šustr, Viskot. Vyloučení: 4:7, navíc Bačkovský (JIH) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 81. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5, 4:5.