2:3p
(0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Junioři se opět přiblížili play-off, vezou totiž dva body ze Sparty

17.2.2017 / Jan Volf

Junioři Dukly začali zápas na ledě Sparty, přímého konkurenta v boji o play-off, famózně. Po pětačtyřiceti vteřinách využil přesilovou hru Aleš Heinrich a v šesté minutě zvýšil jihlavské vedení David Čermák. Další branka padla v pětatřicáté minutě a Dukla se zásluhou Jana Kerna dostala do hry. Ve třetí třetině poslal Marek Duben zápas do prodloužení, ve kterém měla Sparta výhodu přesilovky. Jenže naložila s ní špatně, jelikož Aleš Heinrich ujel do úniku a čerstvý debutant v A-týmu Dukly vstřelil rozhodující gól - 2:3 v prodloužení. Pět kol před koncem základní části je Jihlava šestá s náskokem sedmi bodů na play-off.
17.2.2017 17:30, DHL extraliga juniorů - 39. kolo

HC Sparta Praha

Wolf – Janda, Vlad, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Vandas – Kern, Jandus, Svoboda, Seniov, Procházka, Komárek, Maršoun, Pejchal, Chlouba, Dubský, Wojnar

Brož – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Kadlec, Hrabaň – Maštera, Hendrych, Heinrich, Anděl, Mejzlík, Berka, Peschout, Geier, Čermák, Kraučuk, Rezek
Branky a nahrávky: 35. Kern (Komárek, Wojnar), 51. Duben (Komárek, Svoboda) – 1. Heinrich (Anděl), 6. Čermák (Anděl, Heinrich), 63. Heinrich (Čermák). Rozhodčí: Pavlovič - Svobodová, Marek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 35. Střely na branku: 38:40. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.