8:3
(5:1, 1:1, 2:1)

Starší dorostenci porazili Kometu, o své výhře rozhodli během první třetiny

29.9.2017 / Tomáš Lysý

V pátek 29. září přivítali svěřenci Štěpána Moravce celek Komety Brno. Domácím mladíkům se povedla první třetina, ve které svému soupeři vstřelili pět branek, hosté skórovali pouze jednou. Ve druhé části přidaly oba týmy po jedné brance. V poslední třetině vstřelili jihlavští mladíci dva góly a Brňané přidali jednu branku. Dukla porazila Kometu 8:3. O zisk tří bodů se postaral i kapitán Tomáš Vala, který vstřelil tři branky.
29.9.2017 15:00, Extraliga staršího dorostu - 5. kolo

Chaloupek – Piskač, Veleba, Sapík, Marek, Trávník – Brož, Vala, Daňhel, Úlovec, Zadražil, Krajíček, Najman, Filip, Juda, Pigl, Trnka, Barák, Svoboda
8

Holata (7. Pleticha) – Věžník, T. Sedláček, Kučeřík, Mlčák, J. Sedláček, Vašíček, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzin, Zajíček, Novák, Kavický, Vašíček, Kunc, Kadlic
3
Branky a nahrávky: 2. Krajíček (Filip), 7. Vala, 8. Juda, 9. Vala (Najman), 17. Brož (Krajíček, Daňhel), 30. Trnka (Zadražil, Najman), 44. Vala (Juda, Krajíček), 58. Krajíček (Trávník) – 10. Kunc (Vašíček, Kadlic), 25. Zajíček (Minárik, Popelka), 57. Popelka (Minárik). Rozhodčí: Suchý – Kotrba, Kučera. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 49. Střely na branku: 36:19. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 8:3.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): V tomto utkání zvítězil produktivnější soupeř. Výsledek první třetiny úplně nevypovídá o dění na hřišti. Dnes jsme v úvodu zápasu dokázali téměř každou šanci proměnit v gól a to určilo další vývoj utkání. Jsme rádi, že se nám dnes podařilo nastoupit hned od první minuty a udělat tak rozhodující krok ke třem bodům. V další fázi utkání jsme již tak produktivní nebyli, nicméně s výkonem mužstva jsme dnes spokojeni. Letos nám zkrátka hra na malé ploše svědčí.