Starší dorost přestřílel Mladou Boleslav a bude hrát finále turnaje

12.8.2017 / Tomáš Lysý

Ačkoliv se Mladá Boleslav dostala hned v první minutě do vedení, Jihlava zásluhou Adama Najmana a Jiřího Marka otočila stav. Do kabin se však šlo za stavu 2:2 a obraty pokračovaly na začátku druhého dějství, kdy Boleslavští opět vedli. Dukla se ale nenechala zaskočit a v utkání dobré kvality nejenže ještě v polovině utkání srovnala Jakubem Filipem, navíc na začátku závěrečné části rozhodla o svém vítězství. V krátkém časovém sledu se prosadil Martin Barák a Adam Najman. Vedení červenožlutých narostlo až na rozdíl čtyř branek, druhou přesnou trefu zapsal Jakub Filip a hattrick dovršil Adam Najman. V závěru už jen soupeř lehce upravil stav na konečných 7:4 pro Duklu. Zápas Jihlava - Mladá Boleslav bude na programu i ve třetím dnu turnaje, kdy si to oba celky rozdají ve finále o první místo.
12.8.2017 18:15, Přípravné zápasy staršího dorostu - 0. kolo

Juřička (1. Chaloupek) – Barák, Křišta, Marek, Piskač, Rašín, Smolko, Trávník, Veleba - Brož, Daňhel, Filip, Kardoš, Krajíček, Najman, Pigl, Svoboda, Trnka, Úlovec

BK Mladá Boleslav

Mašek, (41. Brugioni) – Červenka, Dotter, Imlauf, Beneš, Houška, Sýkora, Rudolph, Novotný, Moravčík, Šípek, Dobša, Vasilej, Čermák, Schulz, Novák, Mrkus, Kubart, Moucha, Jindra, Chwastek
Branky a nahrávky: 8. Najman (Jakub), 11. Marek, 28. Filip (Smolko, Veleba), 42. Barák (Krajíček), 43. Najman (Rašín, Piskač), 52. Filip (Najman), 57. Najman (Veleba) – 1. Čermák (Jindra), 14. Moravčík (Dobša), 22. Beneš (Jindra, Červenka), 59. Novák (Dotter). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Průběh utkání

Další zápasy druhého hracího dne:

9:00: HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 3:4 sn. 11:45: Mladá Boleslav - Düssledorfer EG 4:3
15:45: HC Energie Karlovy Vary - Düsseldorfer EG 1:2 sn.
18:15: HC Dukla Jihlava - Mladá Boleslav 7:4

Konečná tabulka:

1. HC Dukla Jihlava         1-1-1-0  13:10  6 bodů
1. BK Mladá Boleslav        1-0-1-0  10:13  4 body
2. Düsseldorfer EG          0-2-0-1   8:7   4 body
3. HC Energie Karlovy Vary  0-1-2-0   7:8   4 body

Program třetího hracího dne:

11:00, utkání o 3. místo: Karlovy Vary - Düsseldorf

13:45, finále: Jihlava - Mladá Boleslav

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Utkání s Mladou Boleslaví se hrálo ve vysokém tempu, které jsme bohužel na začátku nedokázali zachytit. I přes to, že jsme většinu první třetiny byli pod tlakem, jsme se do utkání dokázali vrátit. Zlomový moment nastal na začátku třetí třetiny, kdy jsme dvěma slepenými brankami dokázali soupeři odskočit, nicméně z našeho pohledu šlo o zatím nejtěžší utkání v přípravě, ve kterém nás soupeř kvalitně prověřil. V utkání bylo vše, co k hokeji patří - spousty osobních soubojů, bruslivý hokej nahoru dolů a hodně branek. Jsme rádi, že jsme z něj dokázali vyjít jako vítězové.