0:1p
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Starší dorostenci stále čekají na tříbodovou výhru, Spartě podlehli 0:1

15.12.2017 / Tomáš Kalas

V 7. kole nadstavby přivítala Dukla pražskou Spartu. V úvodu měli domácí herní převahu, nedokázali ji ale zužitkovat. Hra se postupně zrychlovala, avšak ani jeden tým si nevytvořil vážné, či tutové šance. Druhá třetina nabídla sice herní převahu Sparty, nezáživná hra ale pokračovala dále a gólu se ve druhé třetině diváci taktéž nedočkali. Třetí část jasně patřila hostům, kteří si vytvářeli šance, jenže ani jedna nebyla gólová, ač Čechův pokus si o gól jasně říkal. I díky skvělému Ondřeji Chaloupkovi se tak šlo do prodloužení, kde rozhodl Bláha a Sparta si připisuje dva body.
15.12.2017 18:00, Extraliga staršího dorostu - 22. kolo

Chaloupek (Juřička) – Piskač, Marek (A), Veleba (C), Zvěřina, Smolko, Křišta – Kardoš, Juda, Filip – Chlubna, Pigl, Brož (A) – Barák, Krajíček, Svoboda

HC Sparta Praha

Škorpík (Švehlík) – Tůma (C), Bláha, Pika, Prchal, Vorobjev, Gajdoš, Lis – Čech (A), Vitouch, Slavíček – Prymula, Dani, Havlín – Najman, Obadal, Kasanda – Flídr, Smola
Branky a nahrávky: 63. Bláha (Obadal, Flídr). Rozhodčí: Čech - Reich, Nechvátal Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 23:24. Průběh utkání: 0:1.

Průběh utkání

Do utkání vstoupila Dukla aktivně a nebojácně, Sparta jakoby se stále hledala. Aktivní hrou si domácí vynutili přesilovku, ale s tou naložili špatně a nedokázali skórovat. Převaha domácích byla i nadále patrná, jediná vážná šance nastala v 14. minutě, Judův nájezd z levé strany byl zneškodněn Škorpíkem. Přesilovku si zahráli také Sparťané, ani tato dvouminutovka gól nenabídla. Hrálo se poměrně rychle, avšak bez jakýchkoliv šancí a vzrušení. Do šaten se tak šlo s nulou na obou kontech.

V druhé třetině se hra mírně srovnala, k vidění byly velmi dlouhé pasáže bez přerušení hry. Na vzrušení diváci stále čekali, utkání chyběla šťáva a nasazení. Zápas se začal lámat zhruba v polovině šedesáti minut, Sparta pomalu přebírala otěže utkání. S tím zákonitě přicházely i možnosti na gól. V 37. minutě mohl kotouč do poloprázdné brány dorazit Slavíček, Chaloupek byl ale proti. Rostly i emoce, v posledních pěti minutách nebyla nouze o tvrdé osobní souboje a menší strkanice. I přesto ale byla odehrána třetina za rekordně krátkou dobu, pouhých 24 minut.

Třetí část nabídla jasnou herní převahu rudých. V rozmezí pětačtyřicáté a padesáté minuty si vytvořili několik šancí, dominanci navíc ještě umocnilo Křištovo vyloučení. Nejprve trefil Obadal v přečíslení 2 na 1 tyčku, Vitouch o minutu později tečoval kotouč od Čecha těsně vedle. Neuspěl ani Havlín se svou střelou z hranice brankoviště, Chaloupek si škvírku mezi betony pohlídal. V zápase velmi aktivní Čech pak zahodil jasný gól, neboť domácí se nepohodli v rozehře a Čechovi se dostala celá prázdná brána s pukem na holi. Proti gólu byl ale famózní Chaloupek, který skokem zastavil let kotouče a poradil si i s dorážkou z úhlu. Jednostranná hra pokračovala i dále, Flídr v 52. minutě neprostřelil Chaloupka zblízka po přihrávce Kasandy zpoza brány. Při vyloučení Kardoše šest minut před koncem si dokonce vyžádala hostující střídačka time-out na poradu. V přesilovce ale gól nepadl a po šedesáti minutách byl tak stav utkání stále 0:0.

Prodloužení 3 na 3 nabídla jedinou šanci, která už v síti skončila. Nikým nehlídaný Marek Bláha obkroužil dvakrát celé útočné pásmo a najel si až před Chaloupka, kterého překonal v čase 62:07 bekhendovou střelou nad rameno. Zároveň i tak rozhodl, že dva body patří Spartě a Jihlava tak na první výhru za tři body stále čeká.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Měli jsme poměrně dobrý začátek, v první třetině jsme určitě tahali za delší konec. Bohužel s počátkem druhé třetiny začala naše aktivita mizet, v druhé půlce zápasu převzala otěže Sparta. Co se týče třetí třetiny, tak až na gólmana mužstvo zůstalo kompletně v kabině. Musím opravdu dnes vyzdvihnout výkon našeho gólmana, i přesto, že z toho zápasu máme pouze bod, ale myslím si, že za něj můžeme být po průběhu utkání velmi, velmi rádi.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): Jihlava je známa dobrou organizovanou obranou a myslím si, že jsme se v první třetině i hodně rozkoukávali, první třetinu měla Jihlava lepší. Druhá třetina se vyrovnala, už i my jsme byli místy aktivnější, bylo i více střel z naší strany. Třetí třetinu tomu šli kluci více naproti, bohužel se nepodařilo dát branku. V prodloužení jsme zaslouženě dali gól a jsme rádi za výhru v utkání tímto stylem, teď se nám dvě utkání nedařilo, pro kluky je to posbírání nějakého sebevědomí, že to ubojovali.