1:4
(0:0, 0:2, 1:2)

S Olomoucí bez bodu

26.10.2005 / Jaroslav Novák

Po dlouhých devatenácti dnech se Dukla představila opět doma, svým fanouškům však příliš pohledných akcí nepředvedla. V první třetině se hosté k vůbec ničemu nedostali a vypadali neškodně. Trable Dukle nastali v druhé části. Nejprve dorazil v přesilové hře za zadá Suchana puk Slaniňák. Poté brankář Dukly kvůli zranění odstoupil a nahradil ho junior Kotlík. Dalši branky hostí přidal svou druhou trefou Slaniňák, Metlička a Hradecký. Jedinou trefu Dukly zaznamenal Oldřich Bakus.
26.10.2005 17:30, 1. liga ČR - 16. kolo

Suchan (23. Kotlík) - Šmarda, Malena, Staněk, Duben, Dobrovolný, Rýgl, Lukačovič, Pospíšil - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Říha, Altrichter, Hlouch - Lazorišák, Havel, Fiedler - Blanár, Dušátko, Polák
1

HC Olomouc

Žigárdy - Kříž, Šafařík, Bartoň, Protivný, Světlík, Faltýnek, Protivný - Šimo, Ministr, Slaninák - Metlička, Kreuzman, Najdek - Bouz, Žajgla, Hebar - Frieb, Hradecký, Kárný
4
Branky: 50. Bakus (Čachotský) - 23. Slaninák (Kříž), 28. Hradecký (Kárný), 42. Slaninák (Šimo, Světlík), 52. Metlička (Bartoň, Najdek). Rozhodčí: Minář - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 8:5, navíc Kříž (Olomouc) 5 + do konce. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1340. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Po třech zápasech venku přivítala Dukla Jihlava na svém ledě šestou Olomouc. Úvod utkání nepřinesl příliš příležitostí ani na jedné straně. Jihlavě pomohla k náporu přesilová hra. Jihlavští ji sehráli dobře, vytvořili si potřebný tlak, ale pozorný Žigárdy vychytal všechny pokusy jihlavských střelců. V přesilovce se nepovedlo Rytnauerovi ani Čachotskému trefit úplně odkrytou branku, oba útočníci nastřelili hostující obránce. První ostřejší ránu na jihlavského brankáře vyslal v přesilovce od modré čáry Kříž. Proti jeho střele vystrčil Suchan lapačku a puk chytil. Ve 13. minutě mohl domácí publikum potěšit Marian Havel, po nenápadném nahození se jako první dostal k puku a ocitl se v tváří v tvář Žigárdymu, neměl ale dostatek času, aby dokončil bekhendový blafák. Před první přestávkou prověřil hostujícího gólmana Vladimír Říha jedovatou střelou z jízdy, ale i s tou si brankář poradil.

Hned v začátku druhé třetiny hráli Hanáci přesilovou hru. V početní výhodě dokázali domácí přehrát a uzavřít je ve vlastním obranném pásmu. Přesilové kombinace zakončovali obránci ostrými a tvrdými střelami od modré čáry. Jaroslav Suchan pochytal několik střel, ale jednu ránu neudržel ve své lapačce a do odkryté branky puk dorazil Josef Slaninák, 0:1. Jihlavský gólman se při zákroku zranil a v čase 22:50 šel střídat. Do jihlavské svatyně se postavil junior Petr Kotlík. Ve 26. minutě měl obrovskou šanci Ladislav Rytnauer, když mu krásně mezi kruhy nahrál Bakus, ale jeho střelu gólman vyrazil. Když Jihlavané nabírali na obrátkách, aby zápas vyrovnali, dalším gólem hostí navýšil skóre Jiří Hradecký, 0:2. Dukla ani při druhé obdržené brance nechtěla složit zbraně a svojí aktivitou si Oldřich Bakus vynutil nesportovní faul soupeře, který byl však tvrdě potrestán. Viníkem byl Ondřej Kříž, který Bakuse píchnul špičkou hole a dostal tak po zásluze trest pět minut + do konce utkání. Jihlavě se nepodařilo využít ani pět minut dlouhou početní výhodu, protože jihlavští hokejisté se vlastním faulem připravili o dvě minuty přesilovky. V čase 38:37 fanoušci na Horáckém zimním stadionu křičeli: „Budíček, Dukla, budíček.“

Domácím se nepovedl ani vstup do poslední třetiny, využitou přesilovkou navýšil skóre druhým zásahem opět Josef Slaninák, 0:3. Ve 43. minutě přihrál mezi kruhy na Pavla Staňka Roman Hlouch, ale Staňkovu střelu Žigárdy chytil. Hosté se už nikam netlačili a snažili se spíše výsledek hlídat. Radost z vychytané nuly pokazil brankáři Olomouce kapitán Dukly Oldřich Bakus, 1:3. Dokázal z velkého úhlu najít skulinku mezi betony hostujícího gólmana. Všechny naděje jihlavských hokejistů zmařil přesnou střelou z kruhu Pavel Metlička, 1:4. Pět minut před koncem mohl ještě jednu branku přidat opět Metlička, když se vysmekl obránci a jel sám na Kotlíka, ale branku netrefil. Zápas tak skončil v poměru 1:4.

Aleš Tomášek (Olomouc): „Výsledek je parádní, i když hra předvedená v první třetině, kdy Jihlava neproměnila několik velkých šancí vstřelit branku, nebyla až tak dobrá. V hokeji ale každý tým potřebuje štěstí. Hru jsme brzy vyrovnali, začali hrát to, co jsme si řekli, vyčkávali jsme, co Jihlava vymyslí a chtěli skórovat z protiútoků. Musím pochválit všechny hráče, že zápas odehráli naplno, neměli jsme kompletní všechny pětky, hráli jsme na konci na pět beků. Jsou to zlaté body, protože tady se moc bodů dělat nebude.“

Milan Chalupa (Jihlava): „Chtěli jsme doma navázat na tři výborně odehrané zápasy venku, ale věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, protože Olomouc je v tabulce prakticky hned za námi. Už první utkání v Olomouci mělo vysokou sportovní úroveň. Štěstíčko se dneska přiklonilo k soupeři. Zbraně jsme nesložili a pořád chtěli zápas otočit. Velká smůla je zranění Jaroslava Suchana. V první třetině jsme měli dvě dobrá střídání, kde puk lítal kolem tyček, ale nepodařilo se ho dostat do branky. Pak jsme inkasovali branku a chtěli více tvořit, ale dopouštěli jsme se taktických faulů, třeba v závěru ta střídání; já jsem se mohl uřvat, protože jsem tam různě točil hráče, ale oni asi poslouchali něco jiného a byli myšlenkami někde jinde, to mě na tom moc mrzí!“