3:1
(0:1, 2:1, 1:0)

Desátá výhra v přípravě! Starší dorost si poradil s Motorem

25.08.2016 / Tomáš Lysý

Starším dorostencům Dukly se v předsezonním období nadmíru daří. Z dvanácti přípravných utkání totiž Jihlava získala již desáté vítězství, když doma porazila České Budějovice. Ty sice od 28 vteřiny zápasu vedly, ale domácí tým dvěma góly v rozmezí času 24:19 - 25:23 otočil zápas. Nejprve se prosadil Jaroslav Musil a poté Matěj Daňhel. Ve třetí třetině pečetil vítězství Jihlavy střelecky hodně aktivní Milan Strnad - 3:1.
25.08.2016, Přípravné zápasy staršího dorostu - 0. kolo

Šťastný (41. Juřička) – Vála, O. Havelka, Mareš, Marek, Veleba, Rašín – Musil, Kadleček, Strnad – J. Slabý, Filip, Jindra – Úlovec, Hrbatý, Kardoš – Daňhel
3

Banes Motor České Budějovice

Svoboda (41. Ovsjannikov) – Šafář, Došek, Rákosník, Miročnikov, Škola, Doktor, Štěcha, Rolínek – Krcho, Matys, Schuppler – Toman, Tržil, Prášek – Řezáč, Kašper, Vaculík – Silný, Egert, Kaisler
1
Branky a nahrávky: 25. Musil (Kadleček, Strnad), 26. Daňhel (Mareš, Kardoš), 51. Strnad – 1. Kašper. Rozhodčí: . Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Vstup do dalšího přípravného zápasu se Dukle příliš nevydařil. Jihočeší se po úvodním buly dostali před branku Šťastného a již po osmadvaceti vteřinách se radovali, když Martin Kašper vystřelil z mezikruží mezi betony gólmana - 0:1. Dukle se poté nezdařila ani přesilová hra, takže šanci měla až při rovnovážném počtu hráčů. Volný Strnad si zblízka na Svobodu nepřišel a to ani krátce poté, když vzal při akci dva na dva odpovědnost sám na sebe, z levé strany si sjel blíže k brance a vystřelil. Domácí ani hosté pak svatyni soupeře příliš neohrožovali, další šance přišly až od čtrnácté minuty. Strnad si nejprve potáhl kotouč před branku, ale pod betony gólmana jej nedostal a neuspěl také Slabý pokusem ze středu pásma, který jihočeský brankář vytáhl koncem levého betonu. Na druhé straně se neprosadil Silný, který našel nejdříve odražený puk, aby ho Šťastný v bezprostřední blízkosti vychytal.

Úvod druhé třetiny přinesl vyloučení Egerta, které v závěru trestu Jihlava využila. Strnadova přihrávka zpoza klece šla od Kadlečka, číhajícího před brankou, na zcela volného Jaroslava Musila, který zblízka zvedl puk nad pravé rameno Svobody do horního růžku. Za 64 vteřin již Dukla vedla. Mareš přistrčil kotouč na Matěje Daňhela. Ten si najel na pravý kruh, poté blíže k brance a propálil gólmana - 2:1. Šancí neubývalo, ba naopak. Toman si vyměňoval puk s Miročnikovem a druhý jmenovaný jej nahrál na levý kruh pro Matyse, jehož střelu z první zlikvidoval Šťastný. Jihlavský brankář poté vzešel vítězně i z nebezpečného protiútoku hostí, který zakončoval zblízka Silný; vyrazil puk nad branku. Znovu po pravé straně to zkusil i Strnad, ovšem opět gólmana Motoru nevyzrál. V závěru třetiny střílel od modré dvakrát Miročnikov. Poprvé vedle, podruhé zblokovala puk domácí obrana.

Na začátku třetí třetiny předvedli hezkou kombinaci Havelka, Kadleček a zakončující Strnad, který již nestačil lépe zakončit do volné části klece. Motor zahrozil také, ale Rákosníkovu rychlou střelu zneškodnil Juřička, který nastoupil v brance Dukly od začátku třetí třetiny. Změnu v brankovišti provedli od třetí třetiny také Českobudějovičtí a druhý gólman Ovsjannikov kapituloval na začátku 51. minuty, z dorážky v signalizované výhodě přesně zamířil střelecky hodně aktivní Milan Strnad – 3:1. V oslabení ukázal útočný výlet přes celé hřiště Matys, jenž se před brankou snažil oklamat Juřičku tělem a poté zakončit, leč neúspěšně. Stejně jako Dosek po střele z mezikruží. Když se z úniku neprosadil ani Toman, kterého trošku rozhodil snahou o vypíchnutí puku domácí obránce Mareš, a Motor poté neskóroval ani při hře bez gólmana, připsala si Jihlava desátou výhru v přípravě.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): České Budějovice pro nás byly hodně těžkým soupeřem. Hrály hodně fyzicky, dohrávaly osobní souboje, kterých bylo hodně. Nicméně kluci se k tomu postavili čelem a zvládli to. V první třetině jsme byli trošku zaskočení, protože na nás soupeř vlétl, ale od druhé třetiny jsme si něco řekli v kabině, začali jsme to plnit a zvýšili jsme nasazení. Takže naše vítězství bylo zasloužené. Nebývá moc dobré v přípravě takhle často vítězit a trošku nás to bude strašit do budoucna. Uvidíme tedy, zda vítězství potvrdíme a uvidíme i kvalitu soupeřů z východní skupiny.