3:4p
(1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)

Dukla dotáhla v Kladně dvougólové manko, zvítězila v prodloužení a v pondělí bude moct doma postoupit do baráže

18.3.2017 / Tomáš Lysý

Vůbec poprvé v celé sérii se skóre měnilo v první třetině. Již v sedmé minutě otevřel skóre domácí Jan Kloz, aby za tři minuty později srovnal kapitán Dukly Tomáš Čachotský, hrající dnes 700. zápas v červenožlutém dresu. V prostřední části těžilo Kladno z přesilových her. Dvojnásobné oslabení ještě Dukla dokázala ubránit, avšak poté využili Rytíři dvě klasické přesilovky. Ve 47. minutě bylo rázem vyrovnáno po tom, co Tomáš Jiránek úspěšně dorazil střelu Josefa Skořepy a o čtrnáct vteřin později uspělo nahození Petra Šidlíka od modré. Jihlavští byli rázem na koni, ovšem své další šance nevyužili a zápas tak dospěl – stejně jako ten třetí – do prodloužení a tentokrát se radovali Jihlavští. Jiří Říha, schytal celý zápas mnoho ran, ukázal svojí dělovou ránu od modré - 3:4 v prodloužení. Dukla tak bude mít v pondělí 20. března na Horáckém zimním stadionu mečbol v podobě postupu do baráže, vede totiž v sérii 3:1!
18.3.2017 18:00, WSM Liga - 0. kolo

Rytíři Kladno

Hanuljak – Drtina, Hořava, Repe, Růžička, Ulrych, Ptáček – Kloz, Burger, Tůma – Strnad, Přikryl, Kubík – Tenkrát, Machač, Pekr – Cetkovský, Zikmund, Gratton

Svoboda – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Jiránek, Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, Jergl – Čachotský, Seman, Zeman – Březina, Anděl, Danišovský
Branky a nahrávky: 7. Tůma (Kloz), 28. Tenkrát (Drtina, Burger), 34. Drtina (Burger, Přikryl) – 10. Čachotský (Zeman, Bilčík), 47. Jiránek (Skořepa, Seman), 47. Šidlík (Anděl), 67. Říha (Čachotský). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Lučan, Kis. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): My jsme samozřejmě spokojeni. Do dnešního zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme dobré bruslení i příležitosti, paradoxně jsme dostali z tlaku gól. Kluci se ale trošičku srovnali a dokázali jsme vyrovnat. Druhá třetina byla z naší strany špatná. Do dvanácté minuty jsou čtyři vyloučení hrozně moc. Takhle zkušený tým jako je Kladno tam má hráče na to, aby to sehráli tak, jak to sehráli. Třetí třetina byla z naší strany výborná - dobrý pohyb, důraz a tlak do branky. Z toho pramenilo i vyrovnání. V prodloužení se nám podařilo využít přesilovku a jsme spokojení.

František Kaberle (Rytíři Kladno): Mně se to těžko hodnotí, protože si myslím, že jsme byli dvě třetiny lepším týmem. Ve třetí třetině jsme se dostali pod tlak i našimi chybami, přestali jsme hrát to, co předchozí dvě třetiny, a dostali jsme během patnácti vteřin dva góly. Pak se necháme za hloupý faul vyloučit v prodloužení... To prostě nemůžeme.