3:4p
(1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)

Dukla dotáhla v Kladně dvougólové manko, zvítězila v prodloužení a v pondělí bude moct doma postoupit do baráže

18.03.2017 / Tomáš Lysý

Vůbec poprvé v celé sérii se skóre měnilo v první třetině. Již v sedmé minutě otevřel skóre domácí Jan Kloz, aby za tři minuty později srovnal kapitán Dukly Tomáš Čachotský, hrající dnes 700. zápas v červenožlutém dresu. V prostřední části těžilo Kladno z přesilových her. Dvojnásobné oslabení ještě Dukla dokázala ubránit, avšak poté využili Rytíři dvě klasické přesilovky. Ve 47. minutě bylo rázem vyrovnáno po tom, co Tomáš Jiránek úspěšně dorazil střelu Josefa Skořepy a o čtrnáct vteřin později uspělo nahození Petra Šidlíka od modré. Jihlavští byli rázem na koni, ovšem své další šance nevyužili a zápas tak dospěl – stejně jako ten třetí – do prodloužení a tentokrát se radovali Jihlavští. Jiří Říha, schytal celý zápas mnoho ran, ukázal svojí dělovou ránu od modré - 3:4 v prodloužení. Dukla tak bude mít v pondělí 20. března na Horáckém zimním stadionu mečbol v podobě postupu do baráže, vede totiž v sérii 3:1!
18.03.2017 18:00, WSM Liga - 0. kolo

Rytíři Kladno

Hanuljak – Drtina, Hořava, Repe, Růžička, Ulrych, Ptáček – Kloz, Burger, Tůma – Strnad, Přikryl, Kubík – Tenkrát, Machač, Pekr – Cetkovský, Zikmund, Gratton
3

Svoboda – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Jiránek, Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, Jergl – Čachotský, Seman, Zeman – Březina, Anděl, Danišovský
4
Branky a nahrávky: 7. Tůma (Kloz), 28. Tenkrát (Drtina, Burger), 34. Drtina (Burger, Přikryl) – 10. Čachotský (Zeman, Bilčík), 47. Jiránek (Skořepa, Seman), 47. Šidlík (Anděl), 67. Říha (Čachotský). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Lučan, Kis. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.

Po počátečním oťukávání se Dukla prakticky celou šestou minutu usadila před Hanuljakem, který dokázal pokrýt dva Říhovy pokusy od modré. Hned z protiútoku se poprvé měnil stav a v celé semifinálové sérii vůbec prvně padl gól v úvodní dvacetiminutovce. David Tůma vystřelil a Svoboda vyrazil kotouč před sebe. Během závaru před brankou se právě autor střely dostal znovu k puku a protlačil jej do branky. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Bilčík vypálil tvrdě od modré a Zeman si přišel pro teč. Ačkoliv puku v cestě do sítě zabránily betony kladenského gólmana, Tomáš Čachotský byl u dorážky první a zblízka rozradostnil dobrou pětistovku jihlavských fanoušků - 1:1. Dukla mohla o vedení rázem přijít, když Pekr zachytil vyhození a pálil z výborné pozice z kruhů, ovšem Svobodovo rameno bylo proti změně stavu. Oba celky si pak zahrály přesilovku. Větší šanci měla Jihlava, když Říhova střela od modré několikrát změnila směr a skončila na břevnu.

Šest minut po začátku prostřední dvacetiminutovky šla Jihlava do tří a Kladnu se naskytla kratičká přesilovka pět na tři. Tu sice domácí nevyužili, ale klasickou početní výhodu již ano. Drtinovu střelu od modré tečoval do sítě před Svobodou clonící Petr Tenkrát. V pěti se dlouho nehrálo. Dukla sice přestála další oslabení a poté při své přesilovce vychytal Hanuljak Čachotského bekhendové zakončení, avšak další převaha Rytířů jednoho muže v poli přinesla jejich třetí gól. Jiří Drtina vypálil po Burgerově pasu od modré a při Kladenských opět stálo štěstí v podoby tyče, od které puk zapadl do sítě - 3:1. I přes další dvě vyloučení – nejprve jihlavském a pak kladenském – se před druhým odchodem do kabin již skóre neměnilo.

Do začátku třetí části dala Dukla spoustu sil s cílem vynutit si co nejdříve kontaktní gól. To se jí také povedlo. Důras po hezkém Jerglově přistrčení ještě neuspěl, když jej tváří v tvář vychytal na brankovišti se roztáhnuvší Hanuljak. V čase 46:17 se již jihlavští hokejisté radovali. Nebezpečnou střelu Skořepy z pravého kruhu ještě gólman domácích vytěsnil, aby se k dorážce dostal Tomáš Jiránek a trefil volnou klec. Za dalších patnáct vteřin bylo srovnáno. Petr Šidlík zavezl puk přes modrou, ihned vypálil a překvapil kladenského gólmana. Červenožlutí měli rázem pořádně navrch a mohli jít poprvé v utkání do vedení, když se Diviš po prostrčení spoluhráče zjevil sám před brankou, avšak zamířil těsně nad horní tyč.

Drama pokračovalo, opačnou branku přestřelil v dobré pozici i domácí bek Hořava. Neradoval se ani Kajínek, kterého před rytířskou svatyní vyzval ke skórování Čachotský a Hanuljak našel kotouč pod betony. To už chybělo do konce základní hrací doby jen šest minut. Čtvrté klání rozhodně nebylo pro slabé povahy. Jiránek si nabruslil mezi kruhy, avšak svůj druhý gól v zápase nepřidal. Stejně si počínal i Tenkrát. Pálil přesně z mezikruží, kam si nabruslil, a Svoboda scvakl betony včas. Čtyřicet vteřin před koncem základní části mohl rozhodnout v situaci dva na jednoho Machač, vzal odpovědnost na sebe, nicméně jihlavský muž v masce byl na přední tyči na místě.

I druhý zápas v ČEZ stadionu tak dospěl do prodloužení a na jeho začátku sledovala vyprodaná hala dobrou podívanou – hru nahoru dolu. Ve větší permanenci byl přece jen Svoboda nebo se obětavě prezentovali jeho spoluhráči, třeba jako při zobkované ráně Ulrycha z kruhů. Na konci šestašedesáté minuty fauloval právě střílející kladenský zadák svého bývalého spoluhráče z Benátek Říhu a Jihlava dostala po téměř půlhodině hry výhodu přesilovky. A právě faulovaný hráč celý zápas rozhodl. Jiří Říha totiž ukázal svojí dělovku od modré, která zapadla nad levý beton gólmana - 3:4 po prodloužení.

V pondělí 20. března tak bude mít Dukla Jihlava možnost celou sérii ukončit a znovu po roce před vlastními fanoušky postoupit do baráže.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): My jsme samozřejmě spokojeni. Do dnešního zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme dobré bruslení i příležitosti, paradoxně jsme dostali z tlaku gól. Kluci se ale trošičku srovnali a dokázali jsme vyrovnat. Druhá třetina byla z naší strany špatná. Do dvanácté minuty jsou čtyři vyloučení hrozně moc. Takhle zkušený tým jako je Kladno tam má hráče na to, aby to sehráli tak, jak to sehráli. Třetí třetina byla z naší strany výborná - dobrý pohyb, důraz a tlak do branky. Z toho pramenilo i vyrovnání. V prodloužení se nám podařilo využít přesilovku a jsme spokojení.

František Kaberle (Rytíři Kladno): Mně se to těžko hodnotí, protože si myslím, že jsme byli dvě třetiny lepším týmem. Ve třetí třetině jsme se dostali pod tlak i našimi chybami, přestali jsme hrát to, co předchozí dvě třetiny, a dostali jsme během patnácti vteřin dva góly. Pak se necháme za hloupý faul vyloučit v prodloužení... To prostě nemůžeme.