0:2
(0:1, 0:1, 0:0)

Dukla i napočtvrté zvítězila nad Olomoucí, navíc neinkasovala ani gól

29.01.2014 / Miroslav Fantal

Ve šlágru pětačtyřicátého kola zajížděla jihlavská Dukla na led Olomouce a chtěla navázat na předchozí tři vítězná utkání s tímto soupeřem v dosavadní sezóně. Již v sedmé minutě poslal červenožluté do vedení Filip Seman. Ve druhé třetině se náskok Jihlavy ještě zvýšil, když se ve čtyřiadvacáté minutě po hezké kombinaci trefil Radek Hubáček. Od této chvíle diváci na zimním stadionu gól neviděli, David Rittich zneškodnil všech pětatřicet střel Hanáků. Jihlava tak v tomto ročníku napočtvrté porazila Olomouc a přiblížila se jí v tabulce na šest bodů.
29.01.2014 18:00, 1. liga ČR - 45. kolo

HC Olomouc

Vošvrda – Kadela, Janáček, Jaroměřský, Drtil, Staněk, Cartelli – Vodný, Selingr, Knotek, Lehečka, Diviš, Herman, Kindl, Heža, Pekr, Kucharczyk.
0

Rittich – Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Čáp, Kaláb, Stebich – Hubáček, Vysloužil, Haluza, Zeman, Kuřítko, Seman, Velecký, Prokš, Štěpánek, Malec, Důras
2
Branky a nahrávky: 7. Seman (Haluza), 24. Hubáček (Seman, Důras). Rozhodčí: Hribik, Trombík – Reich, Toman. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1480. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 0:0.

Úvodní minuty utkání příliš záživné nebyly, první zajímavé momenty se začaly dít až v početní výhodě Jihlavy. Paradoxně ale to byli Kohouti, kteří se dostali do přečíslení. Jmenovitě to byl Kindl, který chtěl posunout kotouč na Pekra, ovšem jediný obránce Dukly dokázal v pádu kotouč vypíchnout. A domácí mužstvo to mohlo mrzet. Ani ne za minutu, chvíli po skončení početní výhody, se po vyhraném buly v útočném pásmu dostal ke kotouči Filip Seman, který z bezprostřední blízkosti zamířil nechytatelně pod horní tyč - 0:1.

Mužstvo z Vysočiny vzápětí dostalo v pořadí druhou přesilovou hru a od druhé vstřelené branky daleko nebylo. Zeman z levé strany hledal prudkým pasem u levé tyčky domácí klece nehlídaného Důrase, který v ideální pozici jen promáchl. Hanáci měli možnost odpovědět v polovině třetiny, ránu Staňka od modré chytře tečoval Diviš, ovšem Rittich se štěstím udržel kotouč před brankovou čárou. Ve čtrnácté minutě si přesilovou hru zahrálo také mužstvo z Olomouce, ovšem kromě jednoho závěru z jejího začátku nic Hanáci nevymysleli. Tři minuty před přestávkou pláchl na pravém křídle Pekr, jehož tvrdý projektil sice Ritticha vystrašil, ale radovat se z branky domácí hráč nemohl.

Na začátku druhého dějství se ozvala Dukla. Chvíli po úvodním vhazování se opřel do kotouče Důras, ale jeho rána byla zblokovaná. Ve třiadvacáté minutě zahrozil hostující Velecký, který z první poslal puk betonů Vošvrdy. Vstřelené branky se ale Jihlava přeci jen dočkala, a to o minutu později. Povedenou kombinaci mezi Důrasem, Semanem a Radkem Hubáčkem zakončoval mezi betony brankáře poslední jmenovaný - 0:2. Za nepříznivého stavu se Hanáci nadechli k obrovskému tlaku okolo pětatřicáté minuty. Nejprve obdržel nádherný pas do samostatného úniku Kucharczyk, ale bekhendový blafák gólman Jihlavy vystihl. O pár chvilek později se Rittich opět předvedl, a to hned proti třem hanáckým pokusům. Selingr ani nadvakrát Kucharczyk jej z bezprostřední blízkosti nepřekonali.

Na začátku třetí části byli Hanáci blízko snížení, po přiťuknutí na modré pálil Janáček, ale jeho tvrdý projektil orazítkoval jen pravou tyč hostující klece. Další obrovskou příležitost si vytvořili Kohouti po dvou minutách strávených v oslabení, kdy ani nadvakrát Knotek neprotlačil puk za záda Ritticha. Hanákům ubíhal čas velmi rychle a na jejich hokejky se postupně přidávala i nervozita.

Hokejisté z Vysočiny se už nikam zbytečně nehnali a spíše kotouče vyhazovali ze své třetiny. Několikrát se tak stalo, že Jihlavští zbytečně vyhodili na zakázané uvolnění, ale ani těchto zaváhání domácí celek využít nedokázal. V samém závěru zápasu mohl definitivně o vítězství Dukly rozhodnout Důras, ale Vošvrda se předvedl lapačkou. Na konečném výsledku ale tento zákrok již nic nezměnil, Hanáci ani napočtvrté nedokázali porazit Jihlavu, která v tabulce stáhla náskok Mory na šest bodů.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): My jsme samozřejmě s body spokojení. Soupeř měl v poslední době dobré výsledky a o to více je vítězství cennější. My jsme to tu více odsouvali, než jsme zvyklí, a povedlo se. Nemohli jsme do Olomouce přijet s tím, že to otevřeme a budeme jen čekat, až z nás soupeř udělá obětní beránky. Více bych to nechtěl rozebírat. Čím více se blíží play-off, tím více chceme po hráčích, aby hráli důrazně. Poté se přeci jen ještě přitlačí v osobních soubojích.

Jiří Dopita (HC Olomouc): Nezačali jsme úplně ideálně. Trošičku nás srazil první gól z první větší šance po naší chybě v rohu. Od druhé třetiny jsme měli navrch, ale bohužel jsme neproměnili šance. Každý zápas je jiný. V poslední době jsme dávali hodně branek, tentokrát jsme nevstřelili žádný. Šancí jsme k tomu měli poměrně hodně. Potřebujeme, aby se nám dali hráči zdravotně do kupy, protože máme celkem velkou marodku. S Jihlavou se sice můžeme potkat, ale před námi je první čtvrtfinále a případné semifinále je až další kolo. Nemáme žádné noční můry z toho, kdybychom se potkali s Jihlavou. Ze čtyř vzájemných utkání jsme tři odehráli slušně.