Dukla i s omlazenou sestavou veze tři body z Přerova

13.2.2017 / Daniel Doležal

Poslední kolo základní části zaválo Duklu do Přerova. Jihlavané poprvé nasadili do zápasu juniory Aleše Heinricha a Richarda Peschouta a utkání tak mohli odehrát na čtyři kompletní útoky. Lépe začali zápas domácí, když využili přesilovou hru. Stejnou nabídkou nepohrdli hosté na sklonku první části, když se trefil Filip Seman. Na jeho gól přihrával Jiří Řiha, jenž tak překonal rok starý rekord WSM Ligy v počtu bodů nasbíraných obráncem. Svěřenci Petra Vlka poté přidali další dvě branky, Josef Skořepa nejprve ve druhé třetině překvapil gólmana střelou na lapačku a ve třetím dějství zvyšoval již za 3:1 David Březina. Což se nakonec ukázalo jako branka vítězná, protože Zubři ještě dokázali snížit, ale v závěru trefil prázdnou klec Tomáš Jiránek. Na Duklu tak čeká soupeř z předkola, jenž vzejde z trojice Prostějov, Benátky nebo Frýdek-Místek.
13.2.2017 18:00, WSM Liga - 52. kolo

HC ZUBR Přerov

Klimeš – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Pala, Zbořil, Vágner, Zahradníček – Tadeáš Král, Sýkora, Sikora – Goiš, Pšurný, Š. Kratochvíl – Petelin, Dvořák, M. Kratochvíl – Běhal, P. Kratochvíl, Ižacký

Škarek – Říha, Půža, Kaláb, Dundáček, Bilčík, Váňa, Vála – Jiránek, Skořepa, Diviš – Danišovský, Seman, Protasenja – Březina, Hubáček, Jergl – Anděl, Heinrich, Peschout
Branky a nahrávky: 3. Š. Kratochvíl (Chmelíř, Pšurný), 47. Petelin (Ižacký, Zbořil) – 20. Seman (Hubáček, Říha), 28. Skořepa (Jiránek, Diviš), 45. Březina (Hubáček), 60. Jiránek (Jergl). Rozhodčí: Trombík, Fiala – Čížek, Špringl ml. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1737. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Sestava byla slepená a bohužel jsme se dostali do stejných problémů, jako v předchozích zápasech. V první třetině jsme hráli velice dobře, vyvinuli jsme tlak, ale místo třech gólů jsme dali jeden a dvě vteřiny před koncem třetiny zbytečně inkasujeme. Pak už se zápas vyvíjel jiným směrem. Máme zkrátka problém se prosadit v koncovce. Jsou okamžiky, ve kterých ještě přihrávkou zbytečně někoho hledáme. Pokud budeme pokračovat v tomto stylu, tak těžko budeme vyhrávat. Sice jsme se v závěru ještě dostali gólem do hry, ale koncovka je špatná. Nad soupeřem v předkole jsme vůbec nepřemýšleli. Chtěli jsme dnešní zápas vyhrát kvůli lidem, kteří na hokej chodí v hojném počtu a vítězství by si zasloužili. Bohužel se nám to nepodařilo.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Jeli jsme do Přerova s cílem prodloužit naši úspěšnou sérii, což se nám podařilo, takže jsme rádi. Utkání mělo dobrou úroveň, domácí dali gól v přesilovce a my jsme pak kontrovali stejným způsobem. Myslím si, že od druhé třetiny jsme pak byli hladovější po úspěchu.