3:4sn
(0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)

Dukla na ledě Mostu dvakrát ztratila vedení, nakonec získala dva body za výhru na nájezdy

17.12.2014 / Tomáš Lysý

Úvodní třetina zápasu na mosteckém stadionu patřila hostům z Jihlavy, kteří se mezi třináctou a čtrnáctou minutou ujali po trefách Mihy Štebiha a Romana Mikeše dvougólového vedení. Dukla tak rázně vykročila za třemi body, jenže sama se o slibný náskok připravila. Po dvou jihlavských chybách bylo na přelomu pětatřicáté minuty srovnáno. V úvodu třetí části poslal červenožluté znovu do vedení Jiří Dobrovolný, ale i tentokrát stihli Mostečtí srovnat, a to čtyři minuty před koncem základní hrací doby. Protože v prodložení i přes šance na obou stranách branka nepadla, rozhodly samostatné nájezdy. Přesně střílející Tomáš Čachotský a Richard Diviš zajistili svému týmu ze severu Čech dvoubodový import.
17.12.2014 17:30, 1. liga ČR - 36. kolo

HC Baník Most

Horák – Grin, Kousalík, Kasal, Procházka, Kříž, Havelka, Hora – Tauš, Smolka, Bojer – Nedrda, Havlíček, Petruška – Přeučil, Alinč, Slavíček – Jurčík, Šrámek, Písařík – Válek
3

Rittich – Čermák, Štebih, Dobrovolný, Urbanec, Čáp, Šidlík, Schejbal – Čachotský, Zeman, Diviš – Důras, Melenovský, Jergl – Půhoný, Seman, Prokš – Březina, Mikeš, Kuřítko
4
Branky a nahrávky: 34. Slavíček, 35. Smolka (Tauš), 56. Nedrda (Havlíček, Petruška) - 14. Štebih (Zeman), 15. Mikeš (Březina), 45. Dobrovolný (Zeman), rozh. náj. Čachotský. Rozhodčí: Doležal – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 133. Střely na branku: 23:43. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Jihlavští hokejisté byli od úvodních minut aktivnějším týmem a nic na tom nezměnila ani první přesilová hra zápasu, do které se dostali domácí. A navíc přesilovka dosti zkrácená, neboť po minutě se síly na ledě srovnaly. V sedmé minutě mohli hosté vymazat dvě nuly na ukazateli stavu, Dobrovolný ale trefil z pravého kruhu pouze tyč. I nadále měla Dukla více ze hry a Most prakticky nepouštěla z pásma. V polovině třinácté minuty se již červenožlutí radovali. Vyloučení Havlíčka ztrestal Miha Štebih, střela slovinského beka vypadla Horákovi z lapačky a puk se doklouzal za brakovou čáru. Zvýšit vedení Jihlavy mohl Půhoný, který po přihrávce Prokše trefil místo volné části klece jen gólmana. Co se nepodařilo jemu, napravil hned po Březinově vyhraném buly Roma Mikeš, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí se v první třetině vůbec nedostali ke slovu a po zásluze prohrávali o dva góly.

Také druhou část začali hostující hokejisté lépe, Most hrozil snad jen posilami z Litvínova, střela Písaříka šla mimo a Jurčíkův pokus vyrazil David Rittich, brankář Mladé Boleslavi a jihlavský odchovanec, který poprvé v sezoně hájil svatyni Dukly. Že by se v první polovině druhé třetiny hrál nějaký zázračný hokej, to se rozhodně říci nedalo. Oba týmy mohl probudit z letargie další novic v dresu hostí Aleš Jergl, jenže u pravé tyče prováhal vhodný okamžik k zakončení. Poté přišly dva údery z čistého nebe. Bohumil Slavíček snad ještě doteď neví, jak snadno k brance přišel. Rittich si vyjel pro puk, který rozehrál před branku přímo na hůl mosteckého útočníka a doslova tak daroval svému bývalému spoluhráči z havířovského staršího dorostu snižující gól. Za dalších čtyřiačtyřicet vteřin bylo srovnáno. Dva jihlavští hráči vystartovali po domácím Taušovi, jenž získal puk a poslal ho před branku, kde Pavel Smolka našel volné místo mezi lapačkou a betonem gólmana. Při přesilové hře mohli domácí otočit stav zápasu, to by však Alinč musel zblízka lépe zakončit a Petruškovu ránu z výborné pozice vytěsnil Rittich svojí holí. Dvě vteřiny před koncem si naopak Dukla mohla vzít vedení zpět po Kasalově namazání mezi kruhy pro Melenovského, zkušený útočník však pořádně nevystřelil.

V úvodu třetí třetiny dostalo hosty do tempa další vyloučení domácích, nicméně v přesilové hře si Jihlava vyloženou šanci nevypracovala. Třetí gólový úder červenožlutých tak přišel minutu po návratu vyloučeného Kousalíka na led. Zeman vyhrál buly po levici gólmana, poslal puk na Jiřího Dobrovolného a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Nedlouho poté Rittich znovu přišel za brankou o puk, ale Slavíček toho tentokrát nedokázal využít. Dukla se pokoušela vstřelit pojišťující gól, ale vyloženou příležitost neměla. Mostu se naskytla šance na vyrovnání na konci dvaapadesáté minuty, ovšem oslabení odpracovala jihlavská defenzíva na jedničku. Horší už to bylo při hře pět na pět. V čase 55:11 našel Havlíček pasem zpoza branky volného Vítězslava Nedrdu, který opět zařídil vyrovnaný stav. A domácí nebyli daleko od strhnutí vedení na svojí stranu, z obrovského závaru před brankou však vyšel Rittich jako vítěz. Základní hrací doba tak skončila remízou, což znamenalo, že Most si poprvé v sezoně připíše v utkání s Jihlavou bodový zisk.

Prodloužení nejprve nabídlo šanci na straně hostí. Bojer chyboval a do úniku se prodrala dvojice Melenovský – Diviš, která na Horáka nevyzrála. Na druhé straně trefil Kousalík v přesilovce tyčku. Poslední minuta ještě přinesla šanci Čachotského, kterou Horák se štěstím zastavil, i když vůbec nevěděl, kde má puk. Kapitán Dukly Tomáš Čachotský se prosadil až v nájezdech, kdy poslal jako správný lídr svůj tým do vedení. Na druhé straně neuspěl Alinč. Ve druhé sérii gól nepadl, úspěšný nebyl ani Mikeš ani Smolka. Když ve třetí sérii proměnil svůj nájezd Diviš, bylo jasné, že si Jihlava odveze z ledu Mostu dva body.

Právě končící rok nabídne ještě dva zápasy Dukly. V tom prvním se červenožlutí utkají netradičně v pátek od tradičních 17:30 proti Benátkám nad Jizerou a rok 2014 zakončí domácím soubojem v neděli od 16:00 s Havířovem.

Václav Baďouček (Most): Dost nešťastně jsme prohrávali 0:2, ale mužstvu patří pochvala, že za nepříznivého stavu a v sérii, v jaké se teď nacházíme, to nezabalilo a bojovalo. Nakonec vybojovalo aspoň ten jeden bod, což je pro nás důležité.

František Zeman (Jihlava): Do utkání jsme vstoupili velice aktivně, vyhráli jsme první třetinu 2:0, i když jsme tam měli několik další dvě, tři tutovky, které bohužel gólem neskončily. Do druhé části jsme nastoupili laxně a od samotného začátku jsme si o gól koledovali. Domácí toho dokázali využít, když srovnali na 2:2. My jsme potom dali rozdílový gól na 2:3, ale zase vlastní chybou v obranném pásmu jsme to vedení neudrželi. Utkání se dostalo až do nájezdů, kde jsme měli šikovnější hráče, takže jsme po právu nakonec získali dva body.