7:3
(2:0, 2:1, 3:2)

Dukla nastřílela Šumperku sedm gólů, zaslouženě zvítězila a počtvrté za sebou slaví zisk tří bodů

21.10.2015 / Tomáš Lysý

Dalším týmem, který se tuto sezónu ještě nepředstavil na Horáckém zimním stadionu, byl Šumperk. Draci na úvodní dějství nebudou vzpomínat v dobrém, po trefách Dávida Grígera a Tomáše Kalába vedla Jihlava o dvě branky. Druhá třetina vyšla také lépe pro domácí, když se během tří minut prosadil dvěma přesnými dorážkami Josef Skořepa. Hosté však na konci druhého dějství snížili Janem Zdráhalem a po gólu ve dvaačtyřicáté minutě zdramatizovali zápas. Dukla odskočila přesným zářezem Tomáše Harkabuse znovu na třígólové vedení, Šumperk ještě jednou snížil, aby na konečných 7:3 upravili stav Martin Kohout a Marek Melenovský. V příštím zápase zajíždí Jihlava na led nováčka z Přerova.
21.10.2015 17:30, WSM Liga - 16. kolo

Škarek – Štebih, Šafář, Kaláb, Dundáček, Šimek, Zadražil, Dobrovolný – Kohout, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Anděl – Březina, Melenovský, Jícha – Alekseev, Gríger, Harkabus
7

DRACI PARS Šumperk

Šindelář (33. Zelenka) – Holík, Roupec, Sedlák, Prokop, Zdráhal, Drtil, Bažant, Petira – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Moučka – Ostřanský, Půlpán
3
Branky a nahrávky: 10. Gríger, 14. Kaláb (Dundáček, Melenovský), 30. Skořepa (Anděl, Důras), 33. Skořepa (Důras, Melenovský), 57. Harkabus (Štebih, Alekseev), 58. Kohout, 58. Melenovský (Kaláb, Dundáček) – 37. Zdráhal (Vrdlovec, Fořt), 42. Moučka (Kaut, Drtil), 57. Milfait (Moučka, Kaut). Rozhodčí: Pražák – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1157. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.

První minuty zápasu žádné převratné šance nenabídly. Oba týmy jakoby byly duchem ještě v kabině. Z menší letargie probudila obě družstva až šance Důrase, kterého našel zpoza branky přesným pasem Skořepa. Domácí rutinér zblízka nemohl lépe zakončit, neboť byl faulován. Při přesilové hře se gólman Draků Filip Šindelář příliš nezpotil, domácí se nedokázali trvale zabydlet v útočném pásmu. První gól tak přišel jako blesk z čistého nebe. Dávid Gríger po obkroužení branky připravil o puk hráče hostí a zblízka zamířil přesně pod horní tyčku. Zvýšit mohl Melenovský, kterému kotouč před brankou uskočil od hokejky. Jihlava byla rázem aktivnější, Důras svou dělovkou z pravého kruhu pořádně vyklepal pravý beton gólmana.

Druhá přesilová hra se již domácím vydařila mnohem lépe. Dundáček a Tomáš Kaláb si dvakrát na modré nepřesně vyměnili puk. Druhý jmenovaný jihlavský bek si poté kotouč zpracoval a překonal gólmana čistým průstřelem bez jakékoliv teče - 2:0. Na jihlavské střídačce mohlo být ještě veseleji, když se Diviš vtipně zbavil beka, zblízka ovšem mířil těsně nad levý horní roh. V závěru periody se hostům naskytla šance na snížení v podobě přestávkou dělené přesilovky. Deset vteřin před sirénou si Haas nikým nehlídán vybruslil z pravého kruhu před branku, kde zachoval patnáctiletý gólman Jakub Škarek chladnou hlavu a vychytal jej.

Draci na začátku druhé třetiny nevyužili polovinu dohrávané přesilovky. Snížit mohli na začátku pětadvacáté minuty, kdy Roupcova tvrdá rána prošla těsně vedle pravé tyčky branky. Na druhé straně v přečíslení dva na jednoho nedokázal Alekseev přes výbornou práci beka hostí přihrát puk na volného Grígera. Následovala dvě vyloučení hostí, takže Dukla dostala možnost i jedenáctivteřinové přesilovky pět na tři, nicméně bez vážnější šance. Šumperští sice v téměř čtyřminutovém oslabení neinkasovali, nicméně hned poté při hře pět na pět se již domácí radovali. Anděl vycítil mezi kruhy odražený kotouč, napálil jej na branku, kotouč vypadl Šindelářovi před čáru a tam jej dorazil Josef Skořepa.

Za minutu domácí doslova uzamkli soupeře před branou a vykoledovali si další přesilovou hru. Během ní hosté sice nepustili hráče v červeném a žlutém před branku, jenže nakonec jim to nic platné nebylo. Deset vteřin před koncem se Jihlava prosadila znovu. Důras nejprve předložil kotouč před brankou volnému Skořepovi, jenž poloodkrytou klec minul. Za brankou vybojoval puk Melenovský, předal jej na pravý kruh znovu Důrasovi, jenž tentokrát střílel a trefil tyč. Kotouč se odrazil před branku a Josef Skořepa tentokrát zamířil přesně – připsal si desátý gól sezóny. Po tomto inkasovaném gólu přepustil Filip Šindelář pozici v brance Danielu Zelenkovi. Přesně v pětatřicáté minutě byl vyloučen Melenovský a Šumperští také ukázali, že dokáží početní výhodu využít v samém závěru. Fořt zachytil na modré puk, předal jej Vrdlovcovi, jeho nahození zachytil před brankou Jan Zdráhal a po otočce s tečí překonal gólmana - 4:1.

Vstup do třetího dějství vyšel parádně Drakům. Půhoný se krásně prokličkoval před branku, kde jej výborně vychytal Škarek, ale za minutu již udeřilo. Drtil nahodil puk na branku, po Kautově teči se touš zastavil mezi kruhy, nejdříve jej dojel Tomáš Moučka sportovní hantýrkou zavřel oči, vypálil a poprvé v tomto ročníku WSM Ligy se radoval z gólu. Také hráči zpod Jeseníků zkusili přesilovku pět na tři, dlouhou pětadvacet vteřin, ale nevyužili jí. Již ve čtyřech mohl snížit Fořt, jenž byl po pasu Holíka zcela volný u levé tyče, kam gólman Dukly skvěle vložil beton.

V čase 56:18 načal bláznivou minutu a půl Tomáš Harkabus. Jihlavský forvard šikovně tečoval Štebihovu střelu od modré kolem lapačky Zelenky k pravé tyči. Za třiadvacet vteřin to bylo znovu jen o dva góly. Kaut po zakázaném uvolnění Dukly vyhrál buly, Moučka přiklepnul puk na Jana Milfaita, jenž obkroužil pravý kruh a přesně z jeho středu zamířil pod levou rukou Škarka do sítě. Šumperští si hned po tomto snížení vzali time-out a při dalším buly před jihlavskou svatyní zkusili hru v šesti v poli. Ta se jim však nevyplatila. Martin Kohout vybojoval ve středním pásmu puk, nenahrával spoluhráči a dovezl kotouč až do branky. Gólovou přestřelku uzavřel v čase 57:40 Marek Melenovský. Zkušený útočník po Kalábově ráně zasunul kotouč k pravé tyči branky a vstřelil svůj první gól ze hry v probíhajícím ročníku - 7:3.

Jihlava si tak připsala čtvrtou výhru v řadě a na první místo ztrácí už pouze pět bodů. Šumperk naopak své poslední místo nevylepšil a protože Most vyhrál v Přerově, ztrácí na nejbližšího soupeře tři body.

Radek Kučera (Hokej Šumperk 2003) se na ohlasy po utkání nedostavil.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Jsme rádi, že máme z tohoto zápasu tři body. I když je Šumperk poslední, nechtěli jsme jej podcenit a místy nás zlobil. Dvě třetiny byly z naší strany velice slušné a za rozhodnutého stavu po dvou třetinách jsme třetí část zbytečně zdramatizovali a soupeři dovolili dát tři branky. Logické vysvětlení pro třetí třetiny těžko hledat. Myslím si, že to je i soupeřem. Kdyby tu byl tým z první čtyřky, tak si myslím, že si to hráči až tak nedovolí. Ale v hlavách mají podvědomí, že vedeme 4:1 a koncentrace nebyla taková, jaká by měla být.