4:3
(2:1, 1:0, 1:2)

Dukla po dramatickém závěru zdolala Havířov

13.10.2014 / Libor Kucza

V prvním dějství musela Dukla reagovat na branku hostí, což se jí ale povedlo více než dobře. Přesilovkovými trefami Zdeňka Čápa a Filipa Semana otočila skóre. V prostřední periodě navýšil vedení jihlavské ekipy svou vůbec první trefou v sezoně Ondřej Malec. Ve třetí třetině ale hosté vyrovnali. Mužstvo z krajského města Vysočiny však nesložilo zbraně a díky brance Martina Kuřítka získalo tři body za vítězství 4:3.
13.10.2014 17:30, 1. liga ČR - 13. kolo

Sáblík – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Štebih, Dundáček, Čáp, Schejbal – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Seman, Melenovský – Březina, Anděl, Štěpánek – Malec, Kuřítko
4

AZ Heimstaden Havířov

Matoušek – Repe, Ostrčil, Raca, Krisl, Valenta, Matějíček, Foltýn – Jiránek, Loskot, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Tomi – Chmielewski, Pechanec, Sztefek – Rimmel, Klimša, Haas
3
Branky a nahrávky: 9. Čáp (Čachotský, Melenovský), 15. Seman (Důras, Dobrovolný), 29. Malec (Důras, Kuřítko), 58. Kuřítko (Čáp, Štebih) – 3. Loskot (Matějíček, Jiránek), 42. Šlahař (Jakúbek, Krisl), 58. Jiránek (Chmielewski, Foltýn). Rozhodčí: Kubičík – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1084. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Havířov vlétl do utkání ve velkém stylu. Hned po několika sekundách měl velkou možnost Loskot, který se natlačil před Sáblíka. Jihlavský brankář ale tváří v tvář hostujícímu útočníkovi uspěl. Nedlouho poté ale výše zmiňovaný havířovský borec uspěl v přesilové hře. Nahození od modré čáry usměrnil Marek Loskot do odkryté horní části branky – 0:1. Nedlouho poté mohl odpovědět Důras, kterého ale vychytal perfektním semaforem Matoušek. Početní výhoda v deváté minutě již ale přinesla kýžené ovoce. Zdeněk Čáp se těsně za modrou opřel do kotouče a vymetl pravý horní růžek hostující svatyně – 1:1. Dukla pokračovala v aktivním výkonu, který korunoval v čase 14:46 Filip Seman. Technický útočník si taktéž v přesilové hře sjel na ideální Důrasovou přihrávku, kterou zužitkoval ranou mezi Matouškovy betony – 2:1. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.

Do druhé části nastoupila v lepším rozpoložení Dukla, která hýřila aktivitou. Zpočátku Matouška pouze oťukávala, hostující brankář však působil velmi jistě. Slabší chvilku si vybral v šestadvacáté minutě, kdy se po jeho nejisté rozehrávce dostal do šance David Březina. Mladý forvard ale z mezikruží neproměnil. V čase 28:26 již ale bylo červené světlo rozsvíceno. Michal Důras a Ondřej Malec uháněli do přečíslení dvou na jednoho, které druhý jmenovaný elegantní ranou nad padajícího brankáře zužitkoval – 3:1. O několik málo minut později se octl ve velké šanci Michal Důras. Zkušený útočník ale střelou z otočky neuspěl, puk zamířil mimo branku. V závěru třetiny mohl sníži Tomi, ovšem hostující forvard skulinu mezi Sáblíkovými chrániči netrefil.

Závěrečná část začala pro hosty tím nejlepším možným způsobem. Ve 42. minutě se totiž do útočného pásma prodral a přesnou střelou nad Sáblíkovo rameno zakončil Jakub Šlahař – 2:3. Havířov pokračoval ve vynikajícím výkonu. Další nebezpečný Tomiho pokus ale branku minul. Nedlouho poté mohl navýšit vedení Dukly Seman. Na poslední chvíli byl však zastaven vracejícím se bekem. Hostující tlak poté mírně ustal, z čehož těžil David Březina. Nikým nehlídán ale Matouška nenachytal, brankář AZetu jeho záměr přečetl a pohotově zasáhl. Závěr zápasu byl velmi dramatický. Po jedné z domácích šancí se do sebe pustili Krisl a Štěpánek. Oba „kohouti“ dostali 2+2 minuty za hrubost. Domácí forvard navíc menší trest za sekání. Hosté poté početní výhodu zásluhou Tomáše Jiránka využili – 3:3. Když už se zdálo, že bude duel směřovat do prodloužení, rozhodl Martin Kuřítko. Důrazný forvard po Čápově ráně dotlačil k velké radosti domácích příznivců puk za Matouškova záda. Dukla tak zdolala Havířov 4:3.

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov 2010): Do utkání jsme vstoupili docela slušně, proměnili jsme první přesilovku, ale bohužel poté jsme se nedisciplinovaností dostali do nějaké série vyloučení a Dukla tu třetinu otočila. My jsme se potom dostali do nějaké takové beznaděje. Po druhé třetině jsme si s klukama v kabině promluvili, myslím, že si nechali říct a v té třetí třetině jsme byli i lepším týmem. Vyrovnali jsme chvíli před koncem, ale hned po vhazování jsme nějakou nesoustředěností inkasovali. To se nám stalo už asi podruhé. Musíme zapracovat na tom, jaký hokej předvádíme venku, protože doma jsme úplně jiným týmem.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Jsme rádi za tři body, ty si do tabulky připisujeme my. Jak se říká, zaplaťpánbůh za to. Víc bych to nehodnotil.