2:3
(1:1, 1:1, 0:1)

Dukla porazila Brod a v Regionálním poháru jde do čela

28.08.2014 / Luboš Vácha

Ve čtvrtek v 18:00 si v Kotlině daly dostaveníčko týmy Havlíčkova Brodu a Dukly Jihlava. Do vedení šli na konci úvodní části hosté zásluhou Filipa Semana, domácím se však hnedle vzápětí podařilo vyrovnat. Po polovině duelu poslal svěřence Petra Vlka znovu do vedení Adam Zeman. Na sklonku druhé dvacetiminutovku ale hráči Brodu srovnali krok. Vítěznou trefu na 3:2 si připsal David Březina. Dukla si tak z Kotliny odváží výhru a do tabulky Regionálního poháru 3 body.
28.08.2014 18:00, Přípravné zápasy - 9. kolo

HC Rebel Havlíčkův Brod

Novák – Marcel, Prokop, Kolář, Semrád, Zítka, Škůrek, Sedlák, Růžička – Rousek, Maliník, Sedláček – Milfait, Endál, Váchal – Pejchar, Jankovič, Kuchta – Minárik, Novotný, Chlubna
2

Kacetl – Zadražil, Tobola, Šidlík, Štebih, Schejbal, Podlipnik, Čáp – Melenovský, Anděl, Štěpánek, Březina, Zeman, Čachotský, Kuřítko, Jícha, Mikeš, Seman
3
Branky a nahrávky: 20. Milfait (Endál), 39. Endál (Maliník, Rousek) – 19. Seman (Březina, Melenovský), 34. Zeman (Čáp), 44. Březina (Melenovský). Rozhodčí: Homola – Honza M., Křivohlavý. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Oba celky začaly už od prvního vhazování velmi aktivně. Brankáři Čeněk Novák a jeho protivník, bývalý Rebel, Ondřej Kacetl se řádně zapotili. Kacetl předvedl perfektní zákrok v polovině první části, a to proti skvěle sehrané akci brodského týmu. Petr Kuchta poslal z rohu kluziště kolmici na brankoviště. Obránci Jihlavy srazili puk k hokejce Bronislava Jankoviče. Ondřej Kacetl zůstal klidným a proti Jankovičově tutovce mířené na zadní tyč bravurně zasáhl betonem. Záhy se blýskl i Čeněk Novák. Ten se ocitl pod svižnou palbou soupeře ve 12 minutě. Do protipohybu nejprve střílel Lukáš Anděl. Puk odražený od Novákovy lapačky se ihned dostal až k modré čáře. Odtud se napřáhl Zdeněk Čáp, ale jeho projektil byl zlikvidován levým betonem. Velikou šanci pak měli Rebelové na začátku 19. minuty. Pavel Sedláček se dobře zorientoval za Kacetlovou klecí a fikaně poslal kotouč před brankoviště. Zde se o otevření skóre snažil Roman Maliník. Kacetl byl opět na svém místě a tlak ze strany domácích zlikvidoval.

Zhruba za půl minuty už na tabuli svítil stav 0:1. Marek Melenovský dlouze přihrál na Davida Březinu, který neatakován vysprintoval až do útočné třetiny. Z druhé vlny si mezi tím našlápl Filip Seman, jemuž Březina křižně přihrál před brankoviště. Rozjetý Filip Seman svou přesnou ránou do protipohybu rozjásal skupinku jihlavských fandů.

Zanedlouho přišlo bleskové vyrovnání v podání havlíčkobrodského týmu. Lukáš Endál ukázal svou hbitost, za Kacetlovou brankou zamíchal s pukem, čímž trochu zmátl obranu. Následná rychlá nahrávka zpoza klece před brankoviště měla švih a hlavně oči. Důrazný Jan Milfait střelou z první procedil Kacetla podél bližší tyčky.

Bojovný hokej pokračoval i v prostředním dějství zápasu. To přineslo další dvě branky. Krátce za polovinou třetiny se podruhé v utkání radovala z vedení Dukla Jihlava. Jí se navíc podařilo vstřelit branku v početní nevýhodě. Bleskurychlý Adam Zeman si vyšlápl do brejku, od Zdeňka Čápa obdržel krásnou dlouhou nahrávku, kterou po pár svižných krocích přetavil v gól - 1:2.

Rebelové zase neztratili naději a znovu udeřili během posledních minut třetiny, a to v přesilovce. V čase 38:01 se po vyražené střele Romana Maliníka proháčkoval k dorážce Lukáš Endál, jenž se z metru prosadil překvapivou dělovkou pod víko 2:2.

Lukáš Endál zahrozil i na začátku poslední dvacetiminutovky. Svůj rychlý brejk se snažil zužitkovat forehandovým blafákem ke Kacetlově bližší tyčce. Ondřej Kacetl mu ale na špek neskočil. Už dvakrát srovnaný stav zápasu trval do 44. minuty.

Jihlavané šli posléze zase o krok vpřed. Šťastný a vlastně rozhodující střelec David Březina zpracoval přesný pas od Marka Melenovského a těsně nad ledem napálil kotouč, který stihl škrtnout o tyčku, přesně podél Novákova betonu.

Skóre se svým důrazem ještě pokoušeli zdramatizovat Lukáš Endál s Bronislavem Jankovičem. První jmenovaný si položil Kacetla k ledu, ale nepřehodil jej. Druhý se prodíral k dorážce, ale jeden z jihlavských obránců jej za žádnou cenu nepustil před branku. Rebelové pak utkání dohrávali v oslabení, čímž jim definitivně klesla šance na možné vyrovnání. Z vítězství se tak mohli radovat Jihlavští, kteří se zároveň usadili v čele tabulky Regionálního poháru.

5. kolo: úterý 2. září 2014
HC Rebel Havlíčkův Brod – ČEZ Motor České Budějovice (18:00)
HC Dukla Jihlava – SK Horácká Slavia Třebíč (17:30)

6. kolo: čtvrtek 4. září 2014
ČEZ Motor České Budějovice – HC Dukla Jihlava (17:30)
SK Horácká Slavia Třebíč – HC Rebel Havlíčkův Brod (17:30)

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Dneska nevyhrál lepší tým, ale vyhrál ten šťastnější. Myslím si, že to byl jeden z nejpovedenějších zápasů, který jsme v přípravě odehráli. Mužstvo ukázalo svoji lepší tvář, hrálo konsolidovaně dopředu i dozadu. Naší bolestí je proměňování šancí. Sice jsme dali dva góly, ale šancí jsme měli tak na čtyři až pět branek. Musíme pracovat v tréninku, věřit si v koncovce. Pak věřím, že se to obrátí na naši stranu. Jinak mužstvo, mladým gólmanem Čendou Novákem počínaje, musíme pochválit. Utkání mělo skončit minimálně remízou, ale takový je někdy sport a dneska byl k nám krutý. Za stavu 2:2 se to lámalo, my nedali dvě šance, oni nás z jedné chyby potrestali a vyhráli. Hokej se nehraje na šance, ale na góly a Dukla dala o jeden víc.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Máme další tři body do tabulky Regionálního poháru, ale shodli jsme se s kolegou, že dnes tam bylo hrozně moc lajdáckosti a i přesto, že jsme vyhráli, tak jsme museli hráčům říkat, aby si to srovnali v hlavě a snažili se vyvarovat chyb. Pro nás je to ale pořád jen příprava. To, že se to hraje pohárově, je pěkné, ale my se snažíme každé utkání vyhrát, jít do něho naplno. Je hezké, že jsme v čele poháru, ale máme před sebou ještě kus práce.