3:0
(2:0, 1:0, 0:0)

Dukla porazila doma Hradec Králové 3:0

21.11.2011 / Libor Kucza

Jihlavská Dukla potvrdila i ve 25. kole, že doma body nerada rozdává. Tentokrát se o tom přesvědčili hráči Hradce Králové. Skóre zápasu otevřel v 18. minutě při přesilové hře střelou od modré kapitán Dukly Tomáš Ficenc, druhý gól přidal v závěru prvního dějství po brejku Michal Jeslínek. Konečnou podobu výsledku dal v polovině zápasu Radek Hubáček, který proměnil trestné střílení, které nařídil hlavní rozhodčí poté, co jihalvského forvarda v brejku podrazil olomoucký obránce Hendrich.
Dukla porazila Hradec Králové 3:0 a v tabulce zakulatila svůj dosavadní zisk na pěkných padesát bodů. Za zmínku stojí i fakt, že pondělní výsledek byl sedmým vítězstvím Dukly s nulou v kolonce obdržených gólů v této sezoně, popáté před domácím publikem.
21.11.2011 17:30, 1. liga ČR - 25. kolo

Halmoši - Malena, Ficenc, Kolafa, Kolda, Dobrovolný, Petráček - Čachotský, Zeman, Hodek - Krupka, Domin, Jeslínek - Polcar, Hubáček, Karpov - Vysloužil, Maliník, Padělek
3

Hradec Králové

Čech - Čížek, Bendík, Poživil, Vágner, Čáp, Hendrich, Chmelíř, Roupec - Záhorovský, Tvrdík, Berger - Moskal, Koudelka, Budínský - Kubeš, Chovan, Rytnauer - Kadlec, Macháň, Valášek
0
Branky a nahrávky: 18. Ficenc (Zeman), 20. Jeslínek (Dobrovolný), 30. Hubáček (TS). Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1389. Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 3:0.

Úvod utkání byl z obou stran spíše přehlídkou bojovnosti, nežli přílišné hokejové krásy. V 5. minutě se po chybě jihlavské defenzivy dostal do příležitosti hradecký Patrik Moskal. S kotoučem však nenaložil podle svých představ. Když na druhé straně neuspěl ani Martin Vysloužil, pokračovalo se dlouho bez branek. Otevření skóre se ale fanoušci přeci jen v prvním dějství dočkali. V čase 17:57 využil přesilovou hru ranou od modré čáry kapitán Tomáš Ficenc – 1:0. Hnedle nato Dukla vedení ještě navýšila. Po krásné přihrávce Jiřího Dobrovolného ujel hradecké obraně Michal Jeslínek. Svůj nájezd vyřešil bravurně, trefil přímo pravé víko Čechovy svatyně – 2:0. Dukla tak Hradci výrazně odskočila.

Začátek druhé periody byl velmi podobný úvodu té první. Ani jeden z celků nedal ni zadarmo, borci se rvali o každou píď ledové plochy. Obě mužstva si, i když bez úspěchu také vyzkoušela hru v početní výhodě. Pravděpodobný zlom v utkání přišel v čase 29:29. Radek Hubáček byl při svém úprku zastaven nedovoleným zákrokem, čímž si vysloužil trestné střílení. Hbitý jihlavský forvard s nabídnutou šancí naložil nejlépe, jak mohl. Zamířil a trefil skulinku mezi tělem a pravou rukou gólmana Čecha – 3:0. Zdálo se být rozhodnuto. Hradec však zbraně neskládal, i když se do výraznějších pozic propracovával jen velmi těžce.

Hradečtí hokejisté měli před třetí třetinou v mysli velmi obtížný úkol, a to utkání alespoň zdramatizovat utkání. Hosté však tvrdě narazili. Jihlavští hokejisté se totiž drželi známé pravdy, která hlásá, že nejlepší obranou je útok. S aktivním napadáním domácích tak měli Východočeši velké problémy. S přibývajícími minutami se atraktivita utkání ztrácela, spíše se již dohrávala. Bylo nad slunce jasné, že dobře defenzivně hrající Dukla utkání nepustí a dovede jej do vítězného konce. Tak se také stalo. Hokejisté z krajského města Vysočiny zdolali Hradec Králové s přehledem 3:0.

Patrik Augusta (Jihlava): Viděli jsme dvě kvalitní mužstva, Hradec hraje dobrý hokej. My jsme očekávali od soupeře, že bude hrát dobře defenzivě a vyjíždět k rychlým brejkům, s tím jsme měli první třetinu docela problém. Pomohl nám první gól, a hned na to druhý, který padl do konce třetiny. My jsme své šance dokázali využít, kdežto soupeř ne, a to rozhodlo utkání.

Jiří Mička (Hradec Králové): Do Jihlavy jsme přijeli bránit střední pásmo, nikam se necpat. Chtěli jsme odehrát takovou taktickou bitvu. Jihlava dala góla z přesilovky, čímž se dostala trošku na koně. My jsme pak soupeři nabídli dvě velké chyby, které domácí dokázali využít.