2:1
(1:0, 0:1, 1:0)

Dukla před třemi tisíci diváky porazila České Budějovice

09.11.2013 / Tomáš Lysý

První minuty zápasu hraného před výbornou diváckou kulisou přinesly opatrný hokej. Úvodní přesilovou hru zápasu si vyzkoušeli hosté, ale gól nevstřelili. Dukla byla následně při početní převaze úspěšnější a střelu Čápa tečoval za záda Halmošiho Ondřej Malec. V závěru třetiny měli domácí při přesilovce spoustu šancí, ale druhý gól se jim dát nepovedlo. Prostřední dvacetiminutovka přinesla gólovou radost Českých Budějovic, když se také v přesilovce trefil kapitán hostů Aleš Kotalík. Dlouho opatrnou třetí třetinu rozhodla opět přesilovková trefa. Dvě minuty před koncem vstřelil vítězný gól domácích Tomáš Kaláb. Hosté zkusili ještě power-play, ale stav se již nezměnil, takže tři body zůstávají v Jihlavě.
09.11.2013 17:30, 1. liga ČR - 20. kolo

Rittich – Dobrovolný, Štebih, Jícha M., Čáp, Urbanec, Kaláb, Kotvan, Čermák – Čachotský, Zeman, Kadlec – Důras, Hubáček, Seman – Malec, Kuřítko, Jícha L. - Vysloužil, Krupka, Přidal
2

Banes Motor České Budějovice

Halmoši – Novák, Kříž, Moravec, Chmelíř, Prokop, Boháč, Posmyk – Kotalík, Melka, Skuhravý – Pitule, Šachl, Kuchejda – Feuerbauer, Vaniš, Šperger – Ondřej, Třetina, Přibyl
1
Branky a nahrávky: 11. Malec (Čáp), 58. Kaláb (Dobrovolný, Čachotský) – 29. Kotalík (Skuhravý, Kříž). Rozhodčí: Vampola – Šperl, Zíka. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3112. Střely na branku: 31:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Úvod zápasu přinesl oboustranně opatrnou hru bez vážnějších šancí. První přesilovou hru si po třech minutách zahráli hosté, ale Dukla se úspěšně ubránila. Ani nadále nebyla k vidění na obou stranách žádná vyložená šance. V sedmé minutě si zpoza pravého kruhu vybruslil Důras a ihned vystřelil, Halmoši však byl na jeho střelu připravený. O tři minuty později si zahrála přesilovou hru také Dukla a po jedenácti vteřinách ji využila, když střelu Čápa od modré tečoval za záda překvapeného gólmana Motoru Ondřej Malec – 1:0.

Po vstřeleném gólu měli domácí navrch a Halmoši se musel ve své svatyni co otáčet, aby uchránil svůj tým od další pohromy. Na konci první třetiny byl vyloučen hostující Moravec a jihlavští hokejisté rozpoutali před Halmošim pořádný kolotoč. Puk několikrát po výborných zákrocích gólmana Motoru poskakoval na brankovišti, ale Důras ani chvíli poté Hubáček jej do branky nedotlačili. Když nepadl gól ani po střele Lukáše Jíchy, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhé třetině oboustranně pohledný hokej pokračoval. V signalizovaném vyloučení domácích se dostaly České Budějovice před branku Ritticha a po střele Melky projel odražený puk těsně vedle pravé tyče domácí klece. Vyrovnávacího gólu se hosté dočkali patnáct vteřin před vypršením svojí přesilovky. Před Rittichem vznikla nepřehledná situace, ve které se nejlépe zorientoval Skuhravý. Zkušený útočník prostrčil puk mezi kruhy, kde byl zcela volný Aleš Kotalík a kapitán hostů ranou k pravé tyči vyrovnal - 1:1. Jestliže po prvním gólu zápasu byla lepší Dukla, po vyrovnávacím gólu se dostali do převahy hosté. Melka se Skuhravým ani následně Šachl však další gól Motoru nepřidali. V závěru třetí třetiny přišla tři vyloučení, z toho dvě na straně domácích týmu. České Budějovice tak hrály téměř půlminuty dlouhou přesilovku pět na tři, ale Jihlava si dvojnásobné oslabení dobře pohlídala a téměř nepustila soupeře před Ritticha.

Třetí část přinesla velmi opatrný hokej. Oba týmy si byly vědomy, že jakákoliv chyba může velice vyrovnaný zápas rozhodnout. Stav se neměnil ani při přesilovkách, jak domácí, tak o chvíli později hosté výhodu jednoho muže v poli ve vedoucí gól nepřetavili. Velkou šanci zahodil útočník Motoru Šperger, jehož pokus z jednapadesáté minuty proletěl těsně vedle levé tyče Ritticha. Před skvělou kulisou, čítající přes tři tisíce diváků – z toho kolem dvou stovek z Českých Budějovic – rozhodla o vítězi utkání poslední přesilová hra zápasu. Tři a půl minuty před koncem byl vyloučen Ondřej a po pětačtyřiceti vteřinách se domácí prosadili. Dobrovolný se dostal na modré čáře k puku, přihrál jej spoluhráči z obrany Tomáši Kalábovi, který se trefil přesně k pravé tyči Halmošiho - 2:1.

O půlminuty později diváky dostal ještě více do varu pěstní souboj domácího bijce Malce, který v bitce zvítězil nad českobudějovickým obráncem Prokopem. Motor zkusil minutu před koncem ještě power-play, ale Dukla si již svoje vedení uhlídala. Zatímco domácí si tak upevnili druhou pozici v tabulce, České Budějovice si po těsné prohře pohoršily z osmého místa na desáté.

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): Když to mám vzít po třetinách – ta první se povedla domácím, kdy výborně bruslili a měli na nás spoustu střel. Druhá třetina naopak víc vyšla nám, zlepšili jsme se. Ve třetí třetině jsme si to narovinu rozdali. Na můj vkus bylo moc faulů z naší strany a to i očividných a od zkušených hráčů. Zápas byl o přesilovkách a o tu jednu byl soupeř lepší. Hokej to byl nahoru-dolů, myslím si, že na tuhle ligu nadprůměrné utkání. Byl to výborný zápas, ale na jeden gól my nevyhrajeme a v rozhodující chvíli po chybě následoval faul…tím nechci útočit, že se to nestalo, já si myslím, že jsme ty fauly opravdu měli.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Dneska kluci podali výborný výkon, odpracovali to od první minuty do šedesáté. Jak říká tady Radek, dnes to rozhodly přesilovky. My jsme dali v závěrečných minutách gól právě z přesilovky, kdy to Tomáš Kaláb parádně trefil z první. O tenhle gól jsme byli my šťastnější. Dnes oba dva mančafty odehrály výborný zápas před fantastickou kulisou, jak naši diváci, tak ti budějovičtí parádně fandili.