1:5
(0:3, 1:1, 0:1)

Dukla první domácí utkání v nové sezóně nezvládla, Kometa ji porazila 5:1

08.08.2017 / Tomáš Kalas

Rovných 130 dní trvalo, než se fanoušci dočkali na první domácí utkání. A nebylo to ledajaké utkání, domácí Jihlava totiž vyzvala Kometu Brno, spolu s Duklou nejúspěšnější kluby české hokejové historie. Natěšených 3433 diváků ale mohlo sledovat úvodní nápor hostů z Brna, kteří se po gólech Zaťoviče a Süsse ujali dvoubrankového vedení. Dukla měla šance, ale neproměnovala je, a tak po chybě De La Roseho Svoboda navyšoval již na 3:0 pro Kometu. Ve druhé třetině ihned snížil Radek Hubáček, Brno si ale hru pohlídalo a na konci dějství byl Dočekal tím, kdo vrátil modrobílým tříbrankové vedení. V poslední části vstřelila gól taktéž Kometa, Martin Zaťovič uzavřel skóre a Brno si domů odváží výhru 5:1.
08.08.2017 18:00, Přípravné zápasy - 2. kolo

Kořenář (32. Škarek) – Půža, Váňa, Suchánek, Bryhnisveen, Zdráhal, De La Rose, Ulrych, Kajínek – Macík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Seman, Zeman – Žalčík, Anděl, Semorád – Čermák, Hubáček, Diviš
1

Vejmelka – Krejčík, O. Němec, Gulaši, Mikyska, Bartejs, Král, Vágner – T. Svoboda, J. Hruška, Vincour – Zaťovič, Nahodil, H. Zohorna – Havránek, R. Zohorna, Horký - Dočekal, Süss, Mlynář
5
Branky a nahrávky: 22. Hubáček (Diviš) – 1. Zaťovič (H. Zohorna), 4. Süss (R. Zohorna), 19. T. Svoboda, 37. Dočekal (Süss, Mlynář), 45. Zaťovič (Král). Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek – Polák, Rampír. Vyloučení: 3:5. Bez využití Diváci: 3 433. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5

Utkání před solidně zaplněným stadionem začala lépe hostující Kometa. Již v první minutě si Hynek Zohorna objel bránu a předložil puk Martinu Zaťovičovi, který neměl s umístěním střely sebemenší problém. Hosté nadále pokračovali v tlaku a za necelých 50 sekund mohli slavit podruhé, jenže Vincour v dobré pozici z mezikruží promáchl. Další šanci ve 4. minutě ale využili. Jan Süss si zpracoval přihrávku od Radima Zohorny, puk zasunul za Kořenáře a hosté vedli o dvě branky. Dukla hledala dlouho recept na obranu Komety, v 10. minutě ale Kajínek z druhé vlny neuspěl, Vejmelka se přesunul včas. Od této neproměněné šance se domácí usadili v pásmu, jenže ani Macík, ani Zeman nebyli schopni překonat výborně chytajícího Vejmelku. V 16. minutě přišla další pohroma pro Duklu, hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, Ulrych jemně zahákoval Krále. Král se rozjel k trestnému střílení, Kořenář ale jeho kličku do bekhendu vystihl a chytil. Kometa si vše spravila o tři minuty později, kdy De La Rose namazal Tomáši Svobodovi a Kometa tak mohla jít do kabin spokojenější, neboť vedla 3:0.

Druhá třetina začala lépe pro Duklu, brankář Vejmelka byl pozdě u puku, Diviš mu nasadil jesle a hostující gólman jenom bezmocně přihlížel tomu, jak Radek Hubáček snižuje. V polovině utkání se rozhodli domácí trenéři dát příležitost Jakubu Škarkovi, který vystřídal Kořenáře. Hned měl domácí talent práci, neboť v 33. minutě měl přímo před sebou Radima Zohornu, gólu ale dokázal zabránit svým betonem. Modrobílí vše napravili o tři minuty později, kdy domácí nevyhodili puk z pásma a touš skončil u Martina Dočekala, který opět vrátil tříbrankový rozdíl ve skóre.

I poslední dějství lépe zahájila Jihlava, jenže Semorádova střela sice Vejmelku přeskákala, hlavní rozhodčí ale nemohl gól uznat, neboť puk neskončil za brankovou čárou. Kometa vsítila pátou branku v 45. minutě, kdy Andělova nahrávka našla jenom Krále, ten vysunul do úniku Martina Zaťoviče, který Škarka prostřelil mezi betony. Od té chvíle se utkání jenom dohrávalo, červenožlutí si nespravili ani chuť v nájezdech, které prohráli 2:0 a před 3 433 fanoušky utržili porážku s úřadujícím mistrem, Kometou Brno, 1:5.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Zápas měl slušné tempo, samozřejmě kvalita ledu byla trošku horší, to každý viděl. Od desáté minuty v každé třetině ztěžoval puk jakoukoliv kombinaci. Myslím si, že jsme měli výborný vstup do utkání. Byli jsme hodně produktivní a v naší hře se objevovaly velice slušné věci. Chtěl bych vyzdvihnout osm mladíků, kteří za nás dneska nastoupili. Zahráli velice dobrý zápas a to samozřejmě potěší.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Jsme za toto utkání samozřejmě rádi, protože nás odhalilo v celé nahotě. Úvod utkání byla daň tomu, že než jsme se rozkoukali, měli jsme tam dva góly. V průběhu utkání se to trošku vyrovnávalo. Soupeř byl velice aktivní, ale kromě jednoho gólu jsme mu na čtyři přihráli sami. Bylo to po individuálních chybách a nedůslednostech, které budeme muset v dalším průběhu přípravy odstranit. Jsme rádi, že jsme takové utkání odehráli. Potřebujeme, aby kluci zjistili, co je třeba k tomu, abychom byli tím soupeřem, kterým chceme.