3:2
(3:1, 0:0, 0:1)

Dukla rozhodla derby hned v úvodu

24.01.2009 / Jakub Mezlík

Fantastický úvod. Dvě branky branky během necelých tří minut a pak rychlá odpověď na třebíčské snížení. Vše podstatné se na Horáckém zimním stadionu v zápase mezi Duklou a Horáckou Slavií odehrálo už v první desetiminutovce. A stav 3:1 vydržel až do času 59:58. Pouhé dvě sekundy před koncem se totiž hostům povedlo snížit na konečných 3:2. O jihlavské branky se postarali David Dolníček, Daniel Hodek a Ladislav Rytnauer.
24.01.2009 17:30, 1. liga ČR - 45. kolo

Řehoř - Malena, Martinka, Ficenc, Andersons, Novák, Kašpar - Man, Bakus, Hodek - Říha, Mareš, Bezděk - Hanzal, Dolníček, Rytnauer - Suk
3

SK Horácká Slavia Třebíč

Lev - Hrbáček, Havran, Sedláček, Kaláb, Sláma, Bulička, Koktan - Čech, Zahradník, Obdržálek - Burian V., Nahodil, Stejskal - Pšurný, Barus, Sojčík - Přibyl, Staněk, Vrba
2
Branky a nahrávky: 2. Dolníček (Rytnauer), 3. Hodek (Andersons, Bakus), 9. Rytnauer (Hanzal) - 9. Stejskal (Nahodil, Burian V.), 60. Barus (Kaláb). Rozhodčí: Dvořák - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2790. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Kdo snad pochyboval o tom, že Dukla zápas s Třebíčí vypustí, byl velice rychle vyveden z omylu. Domácí borci totiž už po minutě a třiačtyřiceti sekundách vedli o dvě branky. První trefu zařídil David Dolníček, který se trefil z prostoru mezi kruhy k levé tyči Lvovy branky. O chvíli později se bekhendem prosadil Daniel Hodek.

Další dramatické chvíle přišly v deváté minutě. V momentě, kdy z ní uplynulo osm sekund, poslal puk za Řehoře lehkou tečí Vladimír Stejskal. Šance Horácké Slavie ovšem za okamžik znovu klesly. A to v době, kdy osm sekund do dovršení deváté minuty zbývalo. Ladislav Rytnauer tvrdou dělovkou propálil Lva a poslal Duklu do vedení 3:1.

Málokdo by čekal, že po takové ofenzivní smršti padne další gól až dvě sekundy před koncem celého zápasu. Třebíčští hokejisté sice byli mírně aktivnější než domácí a snažili se o vstřelení kontaktní branky, ovšem domácí komando v čele s brankářem Řehořem zvládlo defenzivní úkoly na jedničku.

Přesto ještě domácí inkasovali. Ovšem branka pro Třebíč přišla až pět minut po dvanácté. Lépe řečeno dvě sekundy před závěrečnou sirénou. Ale za tak krátkou dobu je prakticky nemožné vyhrát buly ve středním pásmu a ještě dát gól. Snížení Miroslava Baruse tak už jen znamenalo snížení na konečných 3:2.

Kamil Pokorný (Třebíč): „Úvod utkání byl jak přes kopírák k tomu zápasu z úvodu sezony. Jeden z pokynů hráčům byl dobrý začátek, koncentrace, bohužel tomu tak nebylo, domácí odskočili do dvoubrankového vedení, a i když pak hráči dřeli, bojovali, lezli po čtyřech, kontaktní gól jsme nedali a Dukla vyhrála. Do zápasu jsme šli pod obrovským tlakem, Jihlava neměla co ztratit, hrála o pohodu a pro diváky.“

Josef Augusta (Jihlava): „Dobře jsme začali, pak jsme sice měli ještě nějaké šance, ale asi trochu pod vědomím toho, že vedeme 3:1, hráči přenechali aktivitu Třebíči. Ale na druhou stranu musím říct, že soupeře jsme do vyložených šancí nepouštěli a utkání jsme dohráli do vítězného konce.“