2:0
(1:0, 1:0, 0:0)

Dukla se v Benátkách nedokázala prosadit

16.02.2013 / Ondřej Nejedlo

Jihlavští hokejisté živili před střetnutím naději na přiblížení se patému místu, které by znamenalo čtvrtfinálové boje s rivalem z Třebíče. Do utkání však vstoupili lépe domácí, kteří se také v prvním dějství ujali vedení. V prostřední periodě jej ještě navýšili. Velkou příležitost ke snížení měla Dukla v závěru druhé třetiny, avšak Martin Filip nařízené trestné střílení neproměnil. Ani závěrečná dvacetiminutovka branku ze strany červenožlutých nepřinesla. Svěřenci lodivoda Petra Vlka tak podlehli Benátkám nad Jizerou 0:2. Ve vyřazovacích bojích tak narazí na Ústí nad Labem, což nezmění ani závěrečné kolo.
16.02.2013 17:00, 1. liga ČR - 51. kolo

HC Benátky nad Jizerou

Blažíček - Mrkvička, Kolmann, Jaroměřský, Pabiška, Vála, Říha, Niko - Vařecha, Skořepa, Klimt, Jonák, Bortňák, Špaček, Maďar, Král, Kopic, Skalický, Jech, Liška
2

Rittich - Ficenc, Jícha, Dobrovolný, Zadražil, Kolda, Štebih, Podlipnik - Hodek, Maliník, Velecký, Jeslínek, Filip, Prokš, Zeman, Hubáček, Vysloužil, Malec, Mikeš, Pekárek
0
Branky a nahrávky: 8. Skořepa (Klimt, Niko), 32. Jech (Liška). Rozhodčí: Fraňo, Škrobák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 331. Střely na branku: 25:19. Průběh utkání: 2:0.

První střelu, která mířila mezi tři tyče, si připsal domácí Špaček, avšak mladík Rittich v jihlavské brance byl připraven. Hosté kontrovali pokusem Prokše, který sice byl razantní, avšak domácího gólmana Blažíčka nepřekvapil. V první pětiminutovce byli hosté mírně aktivnějším týmem. Budiž toho důkazem střely Zemana, Podlipnika či Veleckého. Tento mírný tlak Benátečtí ustáli. Ba co víc, dokonce sami udeřili. Mezi beky si najel Josef Skořepa, jehož oslovil přesnou přihrávkou jeho kolega z útoku Klimt. Nejlepší střelec benáteckého týmu se dostal za obranu Dukly, rozhýbal Ritticha a zakončil střelou nad beton. Domácí vstřelená branka určitě povzbudila. Paradoxně ale měli největší šanci Jihlavští, konkrétně obránce Kolda, proti jehož střele vytáhl Blažíček výborný zákrok , čímž vytěsnil kotouč do bezpečí.

Ve 13. minutě měl na své holi vyrovnání Velecký. Nenápadná střele exšumperského forvarda orazítkovala břevno domácí branky. V téže minutě si domácí zahráli první přesilovou hru. Druhou branku v ní však nepřidali. Nejblíže k ní byl Jonák, avšak jeho bekhendový pokus zneškodnil Rittich. Naprosto totožnou výhodu – přesilovou hru, měli o chvíli později také Jihlavští při vyloučení Lišky. V nerovnovážném počtu hráčů na ledě ale Blažíčkovu pozornost téměř neprověřili. Za zmínku snad stojí jen Dobrovolného střela od modré čáry. Poslední větší šanci v úvodní třetině měl deset vteřin před jejím závěrem Klimt, jeho pokus ale Rittich vyrazil.

Do druhé části vstoupili domácí rozhodně aktivněji. Zkušený forvard Klimt objel branku, ale v rozhodující chvíli mu utekl puk. Rittich si posléze poradil s jedovkou Kolmanna od modré čáry. Vzápětí trefil Niko z téměř totožného místa břevno a o malou chvilku později Jonák z velmi dobré střelecké parkety nezamířil mezi tři tyče. Ve 32. minutě už ale Rittich kapituloval. Hostující zadáci vyrobili za vlastní brankou velkou chybu, z čehož těžil Liška, jenž z první našel najíždějícího Ctibora Jecha, který dopravil puk přesně k levé tyčce. Této brance předcházela jedna z mála jihlavských šancí, kterou ale neproměnil Mikeš.

Domácím by se určitě lépe dýchalo, kdyby se ujala povedená střela Pabišky, kterou ale zneškodnil velmi dobrým zákrokem talentovaný Rittich. Dorážející Skořepa branku přestřelil. Po vyloučení Říhy měla Jihlava další výhodu přesilové hry, leč početní výhody rozhodně nebyly ozdobou tohoto utkání. Velké šance přicházely zejména ve standardním počtu hráčů na ledě. Můžeme mezi ně zařadit střelu Maďara, se kterou si i přes problémy Rittich poradil. O půl minuty později měli hosté luxusní šanci na snížení stavu. Unikajícího Filipa fauloval Maďar a Jihlavští měli výhodu trestného střílení. Filip si sice Blažíčka rozhýbal, pak ale trefil pouze jeho na ledě položený beton.

Třetí třetina příliš brankových příležitostí nenabídla. Domácí se soustředili zejména na pozornou obranu. A právě tato taktika jim také bezezbytku vycházela. Když už se hráči z Vysočiny přeci jen do nějaké šance dostali, dokázal ji zlikvidovat pozorný Blažíček či obětaví bránící hráči v bílých dresech. Také jeho protějšek Rittich se několikrát musel zahřát na provozní teplotu. Nakonec všech sedm střel mířící na jeho branku ve třetí třetině také pokryl.

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Proti Jihlavě jsme dnes hráli velmi dobře do obrany. Vstřelili jsme dvě branky a zápas jsme dovedli ke zdárnému konci. Jihlava určitě byla těžkým soupeřem. V posledním kole chceme ještě určitě bodovat a bojovat o play-off.

Patrik Augusta (Jihlava): Domácí hráli velice dobře, prakticky nás k ničemu nepustili. Kromě penalty, kterou jsme ale neproměnili. Benátky se lépe pohybovaly, my naopak hrozně málo stříleli a nevyhrávali kotouče.