1:5
(1:1, 0:3, 0:1)

Dukla si po přesvědčivém výkonu veze tři body z Kotliny

06.12.2014 / Milan Sochor

Jihlavší hokejisté byli hned od prvních minut duelu lepším celkem, ovšem skóre otevřeli domácí. Červenožlutí však ještě v úvodním dějství srovnali, prosadil se Martin Kuřítko. Prostřední dvacetiminutovka patřila Dukle, postupně se trefili Tomáš Čachotský, Filip Seman a Richard Diviš. Ve třetí periodě pak mužstvo z krajského města Vysočiny pečetilo na konečných 5:1, o což se zasadil svou druhou trefou Tomáš Čachotský. Svěřenci Petra Vlka tak i podruhé v sezoně vyloupili havlíčkobrodskou Kotlinu.
06.12.2014 17:00, 1. liga ČR - 32. kolo

HC Rebel Havlíčkův Brod

Šindelář – Sklenička, Platil, Štindl, Sedlák, Kurka, Kolář, Pavlíček, Zítka – Minárik, Sedláček, Babka – Maliník, Kuchler, Rousek – Zdráhal, Tomek, Heřman – Půlpán, Milfait, Boček
1

Šťastný – Štebih, Kaláb, Zadražil, Čáp, Grman, Dobrovolný, Schejbal – Diviš, Čachotský, Půhoný – Prokš, Melenovský, Březina – Seman, Matula, Důras – Vysloužil, Kuřítko
5
Branky a nahrávky: 4. Sedláček (Platil, Babka) – 9. Kuřítko (Vysloužil, Melenovský), 25. Čachotský (Půhoný, Diviš), 27. Seman (Důras, Čáp), 30. Diviš (Důras), 45. Čachotský (Půhoný, Diviš). Rozhodčí: Smitka - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 5:4, navíc Zdráhal (HBR) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1265. Střely na branku: 25:38. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

Do první větší šance utkání se dostala Dukla, když Jiří Půhoný tvrdě pálil z prostoru mezi kruhy. Filip Šindelář si však s jeho pokusem poradil svými betony a tak mohlo udeřit na druhé straně. Jan Platil skvěle našel mezi kruhy najetého Pavla Sedláčka, jenž si sjel blíže k bráně a přesnou ranou zápěstím vymetl pavučinky v pravém horním rohu Šťastného svatyně. Rebelové ale o pět minut později o vedení přišli. Martin Vysloužil se natlačil z rohu pásma před bránu. Ten puk do brány ještě nedostal, kotouč se ale odrazil k Martinu Kuřítkovi, jenž jej bekhendem poslal za záda bezmocného Filipa Šindeláře. V závěru první části ještě dostal přihrávku před bránu Filip Seman, z velké blízkosti ale jen vyprášil betony domácího gólmana.

Jakým způsobem skončila první část, takovým začala i ta druhá. Jihlavští příznivci se těšili z několika šancí a nakonec si mohli zakřičet i gól. Po vyhraném buly v útočném pásmu se puk dostal k Tomáši Čachotskému, jenž jej z mezikruží poslal bekhendovým pokusem do domácí klece. Zanedlouho Dukla svůj náskok ještě navýšila. V přesilové hře Michal Důras zvedl hlavu v pravém kruhu a našel u protější tyče volného Filipa Semana, kterému stačilo jen dobře nastavit hůl, aby kotouč přeskočil pravý beton přesouvajícího se Šindeláře. Jihlavští byli při chuti. Michal Důras zavezl černý kus gumy do útočného pásma podél pravého mantinelu a následně poslal přesný pas z druhé vlny si najíždějícímu Richardu Divišovi, jenž se z prostoru mezi kruhy trefil přesně k pravé tyči.

I třetí třetina patřila hostům. Hned po pár sekundách se před bránou objevil osamocený Richard Diviš, Filip Šindelář se ovšem proti jeho střele zaskvěl pravým betonem. Zanedlouho se už skóre měnilo, když Jiří Půhoný k zakončení vybídl Tomáše Čachotského, jenž si puk přehodil na bekhendovou stranu hole a v pádu dokázal překonat ležícího Filipa Šindeláře. Jihlava byla i nadále lepším týmem a neustále hrozila. Po střele Davida Březiny zvonila dokonce tyč. V další šanci se ocitl Michal Důras, který v přečíslení vyprášil betony domácího gólmana. Následně se ovšem ten samý hráč provinil faulem, po kterém bylo nařízeno trestné střílení. K němu nastoupil Patrik Zdráhal, jenž ale nedokázal ani trefit bránu. V závěru svoji další šanci neproměnil ani Richard Diviš, a tak se skóre již neměnilo a Dukla si přesvědčivě dokráčela pro tři body.

Vladimír Jeřábek (HC Rebel Havlíčkův Brod): Dali jsme gól a šli jsme do vedení, ale vlastními chybami a nezkušeností v obranných řadách, protože obránci mají své problémy ve hře a nemají zkušenosti s touto soutěží, jsme dostali Jihlavu do pohody, ke které přispěl už první gól a různé závary. To nezačínalo jenom u nás ve třetině, ale začínalo to už na modré čáře, kdy naši obránci nedokáží nahodit puk na bránu, vůbec to tam nedostřelí. Útočníky to pak stojí hrozně moc sil. Vyhrají nějaké souboje v útočné třetině, hodí to na beky, kteří to nejsou schopní hodit ani za bránu, natož na bránu, odkud padají góly. Hned první hráč chytne jejich střelu a jede proti nám, útočníci se za nimi vrací, mají jazyk na vestě a ta hra je špatná. Potom takové zkušené mužstvo, jako je Jihlava, takovou situaci perfektně zvládlo a potrestalo tyto chyby vstřelenými góly. Tři góly z pěti jsme dostali poté, co my jsme měli kotouč na holi, a kvůli našim chybám nám ho Jihlava vzala a zakončila. Takticky to Jihlava odehrála perfektně. Nějaká snaha tam je, ale podpora je malá a je to špatné.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): My jsme se před utkáním trošičku potýkali s nějakými organizačními problémy okolo brankářů. Nakonec však Jirka Šťastný utkání odchytal velice dobře, protože za gól, který dostal, nemohl. Jinak jsme utkání odehráli velice dobře, co se týče defenzivní části, protože soupeř měl pár šancí, které volaly po gólu, ale Jirka se s tím dokázal poprat, a jinak jsme celé utkání měli pod kontrolou.