3:2
(2:1, 1:1, 0:0)

Dukla skolila Havlíčkův Brod i podruhé v sezoně

29.10.2014 / Tomáš Lysý

Ač se na ledě Jihlavy jako první radovali z gólu Havlíčkobrodští, Dukle se ještě do konce prvního dějství podařilo po trefách Filipa Semana a Zdeňka Čápa otočit průběžný stav zápasu. Ve druhé třetině nejprve červenožlutí zvýšili trefou Richarda Diviše své vedení, jenže na konci druhé periody snížil Dominik Kubalík, navíc Ondřej Kacetl poté vychytal trestné střílení Jána Sýkory. Ve třetí části měli hosté více ze hry, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Dukla si tak poprvé od 13. října připisuje výhru za tři body.
29.10.2014 17:30, 1. liga ČR - 19. kolo

Kacetl – Čáp, Štebih, Šidlík, Podlipnik, Dobrovolný, Schejbal, Zadražil – Čachotský, Zeman, Diviš – Důras, Melenovský, Seman – Březina, Matai, Semorád – Mikeš, Štěpánek
3

HC Rebel Havlíčkův Brod

Polívka – Jaroměřský, Kolář, Semrád, Sklenička, Kadela, Janáček, Zítka, Jeník – Rousek, Kuchler, Maliník – Endál, Tomek, Babka – Kubalík, Heřman, Sýkora – Milfait, Chlubna, Švaňhal
2
Branky a nahrávky: 16. Seman (Melenovský, Podlipnik), 19. Čáp (Zeman, Diviš), 32. Diviš (Čachotský) – 8. Sýkora, 38. Kubalík (Janáček). Rozhodčí: Smítka – Reich, Rampír. Vyloučení: 2:2. Bez využítí. V oslabení: 0:0. Diváci: 2073. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Úvodní minuty zápasu patřily Dukle. Na konci čtvrté minuty před brankou minul puk Seman a krátce na to se řítil po levé straně do útočného pásma Matai, který z levého kruhu vystřelil. Polívka proti jeho ráně úspěšně zasáhl a zneškodnil i Semorádovu dorážku. Že fair-play ještě ze sportu úplně nevymizela, dokázal v polovině šesté minuty bek hostí Jan Jaroměřský. Sudí Smítka chtěl poslat domácí do čtyř, ale zadák Rebelu sportovně přiznal, že podklouzl a o faul se nejednalo. Z gólu se o sto dvacet vteřin později radoval Havlíčkův Brod. Jihlava po buly před brankou hostí ztratila puk, Ján Sýkora se jej ve středním pásmu chopil, prosmýkl se přes tři hráče domácích a tváří v tvář Kacetlovi poslal puk pod jeho horní tyčku. Červenožluté vstřelená branka viditelně opařila a dlouho se nedostali k výraznější šanci, navíc museli čelit oslabení. Přesilovka se ale Rebelu vůbec nevydařila a krátce po ní Polívka se štěstím vyrazil dělovku Čápa z mezikruží.

Na začátku šestnácté minuty se již Dukla radovala. Ač měli havlíčkobrodští hráči ve vlastním obranném pásmu puk na holi, Podlipnik jej na útočné modré u levého mantinelu zachytil a poslal jej na Melenovského. Zkušený forvard nezazmatkoval a počkal si, až se mu nabídne Filip Seman, který bombou z první vymetl levý horní roh. Před odchodem do kabin strhla Jihlava vedení na svojí stranu. Po tlaku před brankou Polívky našel Zeman kousek za modrou Zdeňka Čápa a nejproduktivnější bek červenožlutých propálil vše, co mu stálo v cestě. Zvýšit vedení svého týmu mohl v poslední minutě první třetiny Melenovský, střelou z otočky ale gólmana soupeře nepropálil.

Na začátku druhé části postupoval z pravé strany na branku domácích kapitán Rebelu Endál, leč mezeru mezi betony Kacetla nenašel. Poté se jihlavský muž v masce vyznamenal i proti Švaňhalově dorážce Semrádovy střely. Krátce po polovině zápasu se trojice Melenovský, Čachotský, Diviš snažila vybojovat puk v útočném pásmu a jejich úsilí se vyplatilo. Čachotského přihrávku před branku totiž doklepl za Polívkova záda Richard Diviš a i v pátém zápase za červenožluté zaznamenal bodový zisk. Jihlava pokračovala v aktivitě, Seman z prostoru mezi kruhy mířil těsně vedle levého horního rohu a v situaci tři na jednoho před brankou Rebelu zamířil Diviš do horní tyče branky. Udeřilo tak na druhé straně. Sýkora se po pěkném individuálním průniku ještě neprosadil, ale půlminuty poté poslal Janáček puk do jízdy Dominiku Kubalíkovi, který se zblízka již nemýlil. A mohlo být dokonce vyrovnáno, protože po chybě domácích se dostal do úniku Ján Sýkora, který byl na poslední chvíli zastaven Čápem pouze za cenu trestného střílení. To však Sýkora nevyužil, neboť Kacetla nerozhýbal a domácí gólman jej následně zblízka vychytal.

Třetí třetina ze začátku žádné velké příležitosti nepřinesla. Oba týmy se sice dostávaly před branku svého protivníka, vyložené šance však nepřicházely. Jihlava se zaměřila spíše na pozornou obranu, přes kterou se Rebel stěží dostával. Ale jen do třiapadesáté minuty, kdy Babka nebezpečně prověřil z pravé strany Kacetla, který téměř nic neviděl. Od této chvíle byli Havličkobrodští aktivnější. Maliníkova střela od modré zaplula do lapačky gólmana a Skleničkovu povedenou střelu z mezikruží vytěsnil Ondřej Kacetl neméně zdařilým zákrokem. Zahrozila i Dukla, Čachotský zblízka přestřelil branku a Mikeš po přihrávce téhož hráče příliš otálel se střelou, takže val těl před sebou nepropálil. Dvě minuty před koncem měl slibnou šanci Rousek, kterému zmařil radost z vyrovnání dalším dobrým zákrokem strážce jihlavské svatyně. Havlíčkův Brod ještě zkusil hru bez gólmana, ale na vyrovnání se již nezmohl.

Dukla tak poprvé od 13. října získala tři body a porazila Rebel i podruhé v sezoně. Vedle nejlepších hráčů utkání, Tomáše Čachotského a Romana Maliníka, získal malou pozornost za gesto fair-play z úvodu utkání i obránce hostů Jan Jaroměřský.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Z naší strany to bylo takové trochu upachtěné. Předchozí dvě utkání jsme, co se pohybu týče, odehráli dobře. Dnes nám ty kombinace trochu vázly. Dostali jsme dva góly, když šel soupeř aktivně do protiútoku, měli jsme pomalý pohyb. Zvlášť u toho prvního gólu, když šel protihráč mezi tři naše hráče, to jsem se hodně zlobil.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Těžko to hodnotit. Z posledních šesti zápasů jsme čtyři prohráli o gól. Myslím, že jsme začali slušně, nepustili jsme Duklu do nějakého tlaku, naopak jsme sami dali branku. Domácí byli docela nervózní. Potom jsme na konci třetiny udělali dvě individuální hrubé chyby, po kterých Dukla otočila. Ve druhé třetině jsme měli puk na kotouči, snížili jsme, pak jsme měli trestné střílení. Podíváme se na DVD, ale myslím, že tam pan rozhodčí pochybil. Třetí třetina byla z naší strany dobrá, měli jsme tam nějaké šance, ale Káca byl proti. Odjíždíme tak bez bodu, i když myslím, že nějaký bychom si po dnešním výkonu zasloužili.