5:4
(1:1, 2:2, 2:1)

Dukla v brankově bohatém souboji přetlačila Benátky nad Jizerou

19.12.2014 / Libor Kucza

Jihlavští hokejisté vlétli do utkání poměrně aktivně. Výsledkem byla vedoucí branka z hole Davida Březiny. Hosté však v závěru prvního dějství vyrovnali. Hned v úvodu prostřední části se Benátky dokonce ujaly vedení. Poté ale zaúřodval dvakrát Michal Důras. Také po skončení druhé třetiny ale svítil na světelné tabuli vyrovnaný stav. Ve třetí periodě poté červenožlutí udělali velký krok k úspěchu, když dvakrát skórovali. Benátky dokázaly odpovědět pouze jednou, a tak si Dukla odnáší tři body za vítězství 5:4.
19.12.2014 17:30, 1. liga ČR - 37. kolo

Halász – Čermák, Štebih, Dobrovolný, Staněk, Čáp, Šidlík, Grman – Čachotský, Maliník, Půhoný - Melenovský, Vysloužil, Důras - Kuřítko, Březina, Mikeš - Jergl, Schejbal
5

HC Benátky nad Jizerou

Schwarz – Říha, Havlín, Pabiška, Pálek, Ulrych, Jandejsek – Špaček, Skořepa, Miškovšký, Plodek, Mikyska, Vařecha, Skalický, Jonák, Psota, Ordoš, Bittner
4
Branky a nahrávky: 11. Březina (Staněk, Mikeš), 28. Důras (Melenovský, Dobrovolný), 30. Důras (Šidlík, Melenovský), 42. Čáp (Březina, Staněk), 44. Mikeš (Březina, Kuřítko) – 19. Špaček (Mikyska, Skořepa), 24. Plodek (Mikyska, Skořepa), 31. Jonák (Psota, Plodek), 49. Psota (Havlín, Jandejsek). Rozhodčí: Čech, Mrkva – Bryška, Skopal. Vyloučení: 7:8, navíc Plodek (BEN) 10 minut nesportovní chování, Miškovský (BEN) 10 minut + osobní trest do konce utkání nesportovní chování. Využití: 3:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 1176. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4.

Do utkání vlétla v lepším rozpoložení Dukla. Domácí si svou aktivitou zanedlouho vybojovali přesilovou hru, kterou ale nevyužili. V deváté minutě se octl ve velké šanci Tomáš Čachotský. Kapitán jihlavského celku se ale z blízkosti neprosadil. Následovala však další početní výhoda, v níž se skóre změnilo. V čase 10:09 trefil David Březina z pozice pravého kruhu přesně levý růžek Schwarzovy svatyně – 1:0. Na obou stranách poté byly k vidění solidní příležitosti. Nejprve nechal Mikyska vyniknout Halásze, načež se na druhé straně proti Čachotskému zaskvěl Schwarz. Hosté ale nakonec vyrovnali. Přesilovou hru proměnil po učebnicové kombinaci v gól do zcela odkryté branky Daniel Špaček – 1:1. Po skončení prvního dějství tak měla obě mužstva stejně daleko k úspěchu.

Hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky si domácí řádně zavařili, nabídli totiž soupeři dvojnásobnou přesilovou hru. Benátky neváhaly a zásluhou Jana Plodka zvrátili duel ve svůj prospěch - 1:2. Netrvalo však dlouho a skóre se opět měnilo. Ve 28. minutě přenechal Melenovský kotouč Michalu Důrasovi. Hbitý forvard si poté sjel do mezikruží a tvrdou ranou k pravé tyči rozvlnil síť za Schwarzem – 2:2. V čase 29:08 již Dukla vedla, o což se zasadil tentýž borec. Michal Důras dostal nedlouho po vhazování puk, který poté z prakticky totožného místa procedil skrze hostujícího muže v masce – 3:2. Vzápětí mohli domácí vést o dvě branky, ovšem Jiří Půhoný v samostatném úniku selhal. Nedáš, dostaneš. I tentokráte se známé pravidlo potvrdilo. Vít Jonák si v 31. minutě počkal, až Halász nechá skulinku mezi svými betony. Inkriminovaný prostor poté z pozice levého kruhu trefil náramně – 3:3. Ani druhá třetina tak žádný tým k vytyčenému cíli nepřiblížila.

Do třetí části vlétli domácí jako velká voda. Po necelých dvou minutách poslal Duklu do vedení Zdeněk Čáp, který zužitkoval vynikající přihrávku Davida Březiny – 4:3. V čase 43:39 již červenožlutí vedli o dvě branky. David Březina se pokusil objet branku a zasunout puk k levé tyči. Úspěšný nebyl, ovšem to jej nemuselo mrzet. Vzápětí totiž nadvakrát doklepl kus gumové pryže za brankovou čáru Roman Mikeš – 5:3. Poté pokračovala série trestů, přičemž mohli ve vlastním oslabení domácí navýšit své vedení. Tomáš Čachotský ale skórovat nedokázal. Benátkám se nakonec početní výhodu podařilo zužitkovat, po odrazu kotouče se z velkého úhlu prosadil Matěj Psota – 5:4. Závěr utkání byl poněkud vyhrocený, načež hostující Plodek a Miškovský vyfasovali osobní tresty. Na výsledku však tento fakt nic nezměnil. Dukla přestřílela Benátky nad Jizerou 5:4.