4:3sn
(3:0, 0:3, 0:0)

Dukla v zápase rozdílných třetin porazila Slavii na nájezdy

04.08.2015 / Tomáš Lysý

Druhý přípravný zápas sehrála Dukla znovu doma, tentokrát proti Slavii Praha. Hned ve druhé minutě poslal Jihlavu do vedení Jakub Flek, ve čtrnácté minutě se prosadil Josef Skořepa a snovou dvacetiminutovku uzavřel Jiří Severa. Jenže sešívaní ve druhé části oplatili stejnou mincí - postupně se trefil Tomáš Doležal, Petr Punčochář a Tomáš Jiránek. Oproti tomu ve třetí periodě branka nepadla. Po šedesáti minutách tak hned přišly na řadu samostatné nájezdy, které domácí vyhráli 2:1, když ve třetí sérii rozhodnul Marek Prokš.
04.08.2015 18:00, Přípravné zápasy - 2. kolo

Honzík – Zadražil, Tobola, Šafář, Dundáček, Dobrovolný, Kvapil, Kolda, Šimek – Důras, Melenovský, Prokš, Kohout, Skořepa, Harkabus, Alexejev, Malec, Flek, Březina, Jícha, Severa
4

HC Slavia Praha

Hylák – Kolařík, Drahorád, Hraško, Punčochář, Petira, Hruška, Jeník – Špaček, J. Doležal, Kašpařík, Ondráček, Markovič, Robinson, Micka, Jiránek, Veselý, T. Doležal, Jedlička, Babka
3
Branky a nahrávky: 2. Flek (Kohout), 14. Skořepa (Kohout, Harkabus), 16. Severa (Kolda), rozh. náj. Prokš – 23. T. Doležal, 29. Punčochář (Robinson, Markovič), 39. Jiránek. Rozhodčí: Kotlík - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 748. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Kdo přišel v úterý na Horácký zimní stadion s krátkým zpožděním, pravděpodobně neviděl vedoucí gól Dukly. V čase 1:33 našel Kohout na modré Jakuba Fleka, jenž si sjel mezi kruhy a propálil Hyláka. Slavia mohla srovnat v přesilovce, ale Veselý si na Honzíka nepřišel. Po lehce neurovnané pasáži hry dostali možnost přesilovky také červenožlutí a využili jí beze zbytku. Střelu Kohouta ještě Hylák vyrazil, jenže po dorážce Josefa Skořepy se mohl natahovat, jak chtěl, nebylo mu to nic platné. Výbornou úvodní třetinu završila Jihlava v čase 15:11. Z rychlého protiútoku se prosadil Jiří Severa, který zblízka překvapil gólmana Slavie. Úvodní periodu zpestřila i pěstní potyčka, přesně ve dvacáté minutě po několika chvatech získal Harkabus výhodu nad hostujícím Jeníkem a povalil jej na zem.

Druhá perioda byla přesným opakem části první. Již po 123 vteřinách Slavia snížila. Vyloučený Tomáš Doležal naskočil z trestné lavice na led, krátce poté si sjel před branku a propálil Honzíka. Slavia rázem ožila a cítila šanci na snížení. Té se dočkala krátce před polovinou zápasu při přesilové hře. Robinson poslal puk na modrou a Petr Punčochář, bez se zkušenostmi i z Jihlavy, vypálil naprosto přesně nad vyrážečku gólmana. Sešívaní ještě více ožili a snažili se vyrovnat. Výborný zákrok lapačkou předvedl Honzík proti střele Jiránka do levé šibenice nebo po šanci stejného hráče, kdy jihlavský gólman pro změnu zasáhl vyrážečkou. Také Dukla měla šanci, po spolupráci Kohouta s Harkabusem sjel druhému jmenovanému puk z hole, ale i tak projel jen těsně vedle levé tyčky. Vyrovnání se Slavia dočkala paradoxně ve svém oslabení. Ve středním pásmu zapomněli domácí na Tomáše Jiránka a ten se po několika šancích konečně prosadil, střelou přesně do levé šibenice.

Hned na začátku třetí části nevyužila Dukla přesilovku, poté při hře pět na pět uzmul Harkabus ve středním pásmu puk a přes levou stranu si to namířil mezi kruhy, kde jeho pohlednou střelu zápěstím lapil neméně pohledně Hylák. Šance byly k viděni na obou stranách. Markovičovou střílenou přihrávku tečoval těsně vedle Ondráček a Punčochářova pumelice se málem otřela o levou tyčku. Poté se tlačila za gólem Dukla, když Alexejev zblízka neuspěl a poté střela jednoho z domácích plejerů lehce orazítkovala horní tyč. V závěru mohl rozhodnout Březina, ale při zakončení do prázdné svatyně mu chyběl zhruba metr.

O vítězi hned po šedesáti minutách hry rozhodly samostatné nájezdy. Hned první z nich proměnil Jakub Flek, který si před Hylákem přibrzdil a poté našel mezeru mezi jeho betony. Ve druhé sérii vyrovnal Miroslav Čermák suverénní ranou do pravého horního rohu. Protože na střelu Marka Prokše nad lapačku gólmana nenašel Markovič odpověď, vyhrála tak Dukla na nájezdy 2:1 a celý zápas získala poměrem 4:3.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Myslím si, že na to, v jaké jsme fázi přípravy, jsme neodehráli špatné utkání, soupeř byl kvalitní. V první třetiny padly tři branky do sítě hostů, ve druhé do naší branky, v té poslední žádný gól nepadl a rozhodly nájezdy, ve kterých jsme měli štěstí my. Utkání nám ukázalo jak dobré, tak i špatné věci, které hráčům musíme ukázat a na kterých musíme zapracovat. Jsme v přípravě a chyby se udělají, my to hráčům vytkneme, ale jde o to, aby se z nich poučili a příště se toho vyvarovali.