1:3
(0:0, 0:2, 1:1)

Dukla ve šlágru kola loupila v Edenu

03.02.2016 / Adam Kolář

47. kolo WSM ligy nabídlo šlágr kola, kdy čtvrtá Slavia přivítala třetí Jihlavu. Oba celky od sebe dělily pouze dva body, takže o náboj duelu bylo postaráno. První třetina žádnou branku nenabídla. Ve druhé části se už ale dvakrát prosadili hosté. Do vedení poslal Duklu Pavel Mrňa, v přesilové hře poté zvýšil Filip Seman. Domácí družina pět minut před koncem zadělala na drama, ale to utnul Josef Skořepa, jemuž byl připsán technický gól za faul soupeře před prázdnou brankou. Dukla zvítězila na Slavii 3:1.
03.02.2016 18:00, WSM Liga - 47. kolo

HC Slavia Praha

Hylák – Krstev, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička, Andrlík – Mikulík, Tuominen, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Andres, Šafránek, Čermák – Bahenský, Kašpařík, Jiránek
1

Honzík – Kaláb, Bilčík, Štebih, Grebenjuk, Dobrovolný, Šafář, Škůrek – Důras, Skořepa, Harkabus – Kolář, Seman, Diviš – Mrňa, Prokš, Jergl – Kohout, Anděl, Beránek
3
Branky a nahrávky: 55. Kašpařík – 23. Mrňa (Štebih), 32. Seman (Kolář, Grebenjuk), 60. Skořepa. Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 9:13. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1632. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Úvodní třetina šlágru 46. kola WSM ligy nabídla vyrovnanou podívanou, na obou stranách však bylo znát, že prim hraje taktika. Celkově jsme sice viděli mnoho vyloučených, rozhodčí rozdali hned 14 trestných minut, šancí bylo ale skutečně jako šafránu a na obou koncích kluziště kralovali muži s maskou. O něco více práce měl přece jen jihlavský Honzík. Ten si však dokázal poradit se všemi pokusy slávistů i s největší šancí Tuominena, jenž střílel nebezpečně z otočky na samém konci úvodní dvacetiminutovky, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé periodě sledovali diváci v Edenu diametrálně odlišný hokej. Iniciativu převzali hokejisté Dukly, kteří také ve 23. minutě otevřeli skóre utkání. Slávisté ještě dohrávali početní výhodu, když jim ujel spolu se spoluhráčem Pavel Mrňa, jenž přečíslení dvou proti jednomu už při hře pěti proti pěti zakončil přesnou střelou nad Hylákovo rameno.

Pražané mohli záhy srovnat v přesilové hře, ta se jim ale vůbec nevydařila a naopak hostům narostla křídla. Zhruba v polovině utkání měli početní převahu k dispozici i Jihlavští a ti ji na rozdíl od domácích využili. Kolářovu ztečovanou střelu ještě dokázal Hylák vyrazit, na dorážku Filipa Semana už byl ale strážce sešívané svatyně krátký. Červenobílí si po druhé inkasované brance vzali i oddechový čas, do druhé sirény se ale jen velmi těžko dostávali do střeleckých pozic a Jihlava utkání kontrolovala.

I v závěrečném dějství si Dukla dlouho držela dvoubrankový náskok. Hosté velmi dobře bránili a slávisté si jen obtížně vypracovávali šance. Honzíka sešívaní pořádně neprověřili ani během přesilové hry, naopak na druhé straně se musel hodně ohánět Hylák, který ale při přečíslení tří proti jednomu vychytal Prokše efektním zákrokem lapačkou.

Už se zdálo, že si Jihlava vedení pohlídá až do konce, proti byl ale Pavel Kašpařík, který v 55. minutě snížil. Zkušený forvard se protáhl kolem pravého mantinelu, natlačil se až před Honzíka a trochu šťastně propasíroval puk někudy skrze výstroj hostujícího muže s maskou.

Kontaktní gól Slavii hodně povzbudil a svou ruku k dílu přiložili i fanoušci. Sešívaní zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu, vytvořili si velký tlak, jedenáct vteřin měli dokonce k dispozici přesilovku pěti proti třem. Bezchybný Honzík však dokázal vystavit všem pokusům domácích hokejistů stopku a neinkasoval ani při domácí hře bez brankáře. Při ní naopak sešívaným bekům ujel Josef Skořepa, jenž byl podražen před prázdnou brankou, a sudí po krátké poradě přiřkli Dukle technický gól. Hokejisté z Vysočiny si tedy z Edenu vezou všechny tři body za vítězství 3:1.

Autor videa: Zdeněk Drla

Milan Razým (HC Slavia Praha): Zápas s Jihlavou se nám vůbec nepovedl. Řekl bych, že se rozhodovalo v přesilových hrách, kterých jsme měli dostatek na to, abychom s tím utkáním něco udělali, nevyužili jsme ale ani jednu. Chyběla nám také herní pohoda, přišlo mi, jakoby hráče hodně poznamenal poslední zápas v Mostě, který jsme měli dobře rozehraný, nakonec jsme si ho ale zkomplikovali a nedotáhli jsme ho do vítězného konce.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body a shodli jsme se, že snad zaslouženě. Byli jsme důrazní a důslední a od toho se to dnes odvíjelo.