2:1p
(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Dukla zdolala Hradec Králové i podruhé

28.2.2012 / Libor Kucza

Další těžký zápas ve čtvrtfinále absolvovala Dukla proti Hradci Králové. Tentokráte však jako první skórovali hosté. Jenže Jihlava dokázala do přestávky vyrovnat Alešem Padělkem. Zbytek utkání kralovali oba brankáři, a tak rozhodnutí muselo přinést až prodloužení, kdy přesně zamířil Adam Zeman a utkání rozhodl.
28.2.2012 17:30, 1. liga ČR - 0. kolo

Novotný - Petráček, Ficenc, Jaroš, Dobrovolný, Kolafa, Malena, Kaláb - Čachotský, Filip, Hodek - Padělek, Maliník, Jeslínek - Vysloužil, Hubáček, Zeman - Krupka, Domin, Bezděk

Hradec Králové

Čech - Čížek, Chmelíř, Vágner, Roupec, Karlíček, Hendrich, Poživil, Zdráhal - Nosek, Tvrdík, Berger - Budínský, Koudelka, Moskal - Havel, Marosz, Karpov - Kadlec, Záhorovský, Kubica
Branky a nahrávky: 19. Padělek (Dobrovolný, Malena), 69. Zeman (Padělek) - 8. Budínský (Vágner, Moskal). Rozhodčí: Čech, Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:13, navíc Havel (HKR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2367. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Jiří Slabý (Hradec Králové): „Odehráli jsme podstatně lepší utkání než v pondělí. V prodloužení jsme byli o dost lepším týmem, ale bohužel jsme neproměnili šance, které jsme měli. Hokej se hraje na góly, a proto byla Jihlava po zápase šťastnější. Z naší strany to nebylo vůbec špatné utkání, ale šance, co jsme měli, musíme proměnit. Teď se musíme připravit na dva domácí zápasy, sklepat ze sebe nezdar a zklamání a celou sérii vyrovnat.“

Patrik Augusta (Dukla Jihlava): „Já si myslím, že jsme znovu viděli velmi vyrovnané utkání, mnohdy to byl velký boj. Obě mužstva dobře bránila a čekalo se na chyby, brankáři zachytali velmi dobře. Jinak jsme měli hodně přesilovek, kde jsme se trápili s proměňováním.“

Fotogalerie utkání