Dukla zdolala Prostějov i počtvrté v sezoně, na jestřábím ledě vstřelila pět gólů

11.1.2017

Třikrát v letošní sezoně dokázala Dukla skolit Prostějov a nejinak tomu bylo i ve 40. kole WSM Ligy na ledě Jestřábů. Jihlava se ujala vedení na konci úvodního dějství po trefě Aleše Jergla a ve druhé třetině navýšil náskok hostí Michal Důras. Ačkoliv domácí stačili před druhou přestávkou snížit, na začátku třetí části hry se prosadil opět Aleš Jergl. Ještě jednou se dokázali Prostějovští dostat na rozdíl jednoho gólu, ovšem veškeré jejich naděje na zvrat bleskově uťal nejlepší jihlavský střelec - obránce Jiří Říha a na konečných 5:2 pro Duklu uzavřel Filip Seman. Z posledních třinácti zápasů vyhrála Jihlava hned dvanáctkrát, proto neváhejte a přijďte v sobotu 14. ledna od 18 hodin na Horácký zimní stadion na televizní šlágr kola Dukla - Motor!
11.1.2017 18:00, WSM Liga - 40. kolo

LHK Jestřábi Prostějov

Kantor – Grebenjuk, Holík, Kvapil, Protivný, Štindl, Zadražil – Augustin, Hozák, Indra – Krejčík, Luňák, Matuš – Novák, Rudovský, Šlahař – Švec, Venkrbec, Zabloudil – Žálčík

Škarek - Kajínek, Říha, Půža, Bilčík, Kaláb, Dundáček, Dobrovolný - Jergl, Skořepa, Důras - Anděl, Seman, Březina - Diviš, Zeman, Čachotský - Szathmáry, Stoklasa, Jícha
Branky a nahrávky: 35. Novák (Rudovský, Švec), 44. Rudovský (Novák, Krejčík) – 17. Jergl (Kajínek, Důras), 26. Důras (Jergl), 42. Jergl (Kajínek), 48. Říha (Čachotský, Zeman). 56. Seman (Kajínek). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Ganger. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 897. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Jsme samozřejmě spokojení, že si body vezeme domů. Zápas byl takový "umrzlý," stejně jako počasí venku; chlad je na výkonech znát. Ale cílevědomou prací po celý zápas jsme si vítězství zasloužili. Měli jsme chvilkové výpadky, kdy se soupeř dostal do našeho obranného pásma a byl nepříjemný. Proměnil přesilovou hru, kdy jsme hráli ve třech, a to Prostějov trošku nastartovalo. Důsledná práce dozadu a proměnění příležitostí, které jsme si vytvořili, nás dotáhlo ke třem bodům.

David Kočí (LHK Jestřábi Prostějov): Vstup do utkání jsme měli výborný. Deset minut jsme hráli dobře, ale pak jsme začali zmatkovat, což nás potopilo. Nemáme sebevědomí a když děláme chyby, tak celý tým začne panikařit a projeví se to na naší hře. Rozhodly individuální chyby některých hráčů, kterým jsme před zápasem říkali, jak mají hrát. Neplnili to a o tom to je. Každý hráč se musí soustředit na sebe a na svoje úkoly na ledě, ne se snažit zachraňovat druhé.