7:1
(4:0, 3:0, 0:1)

Jihlava rozcupovala Královské lvy

12.09.2012 / Luboš Jaroš

Dukla byla na první duel řádně nažhavená. Svojí chuť ukázala hned v 1. minutě, kdy dvakrát rozvlnila síť za brankou Čecha. Nejprve mazácky zakončil svojí individuální akci Daniel Hodek, následně udeřil Michal Jeslínek. Jihlava svého soupeře přehrávala ve všech směrech a přidávala jednu branku za druhou. Hosté se zmohli jen na korigování výsledku 7:1 v závěrečném dějství.
12.09.2012 17:30, 1. liga ČR - 1. kolo

Novotný - Ficenc, Kaláb, Kolafa, Podlipnik, Zadražil, Dobrovolný, Štebih - Hodek, Hubáček, Malec - Jeslínek, Filip, Polcar - Maliník, Čachotský, Velecký - Zeman, Pometlo, Vysloužil
7

Hradec Králové

Čech (9. Luňák) - Vágner, Čížek, Karlíček, Čáp, Roupec, Chmelíř, Hendrich, Klement - Kubeš, Tvrdík, Berger - Budínský, Brož, Moskal - Švagrovský, Říha, Haluza - Kubica, Macháň, Valášek
1
Branky a nahrávky: 1. Hodek, 1. Jeslínek (Filip, Polcar), 7. Malec (Jeslínek, Zadražil), 9. Malec (Hubáček, Hodek), 30. Velecký (Maliník, Čachotský), 37. Kolafa (Pometlo, Vysloužil), 38. Čachotský (Ficenc, Velecký) - 41. Berger (Švagrovský, Tvrdík). Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1496. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 7:0, 7:1.

Úvodní zápas nové sezóny začala Dukla parádně. Daniel Hodek se hned v úvodu ujal puku ve středním pásmu, sám jej zavezl do útočného pásma, prohodil si puk mezi dvěma obránci a přesně mířeným dloubákem trefil pravý horní růžek, 1:0. Ve 36 sekundě utkání zvýšil vedení na Michal Jeslínek, který využil přesnou přihrávku Filipa a zakončoval do odkryté klece, 2:0. Než se hosté rozkoukali, prohrávali tříbrankovým rozdílem. Ondřej Malec dostal ideální přihrávku do jízdy a svůj nájezd zakončil efektním blafákem, 3:0.

Další přesný zásah přidal v 9. minutě opět Ondřej Malec, který z mezikruží trefil pravý horní růžek, 4:0. Další šanci zmařil v zápětí Zeman, který v samostatném úniku přestřelil branku. I zbytek úvodního dějství patřil Dukle, hosté zaostávali po všech směrech. Prostřední část hry začala, tak jak skončila první, tedy náporem Jihlavy. Brankou skončila ve 30. minutě tvrdá střela Maliníka, kterou tečoval Michal Velecký, 5:0.

Skóre se měnilo opět ve 37. minutě, kdy od modré propálil vše, co mu stálo v cestě Tomáš Kolafa, 6:0. Další hřebíček do rakve Lvů zabil Tomáš Čachotský, který po nahrávce Ficence vymíchal Luňáka a zasunul puk pod horní růžek, 7:0. Lvům se podařilo přeci jen snížit zásluhou Jana Bergra, jenž využil závaru před svatyní Novotného a dostrkal puk do sítě, 7:1. Utkání se dohrávalo především z povinnosti, a tak diváci již další vážnější ohrožení brankáře možnost vidět neměli. Jihlava tak zaslouženě svého soupeře převálcovala rozdílem třídy.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Lepší úvod, než byl ten dnešní, jsme si nemohli přát. Po půl minutě jsme vedli 2:0, to kluky zklidnilo a myslím, že soupeře trochu nahlodalo. Výhře jsme dnes šli naproti pohybem, důrazem a přímočarostí, od toho se odvíjela celá první třetina. Úvod druhé nebyl z naší strany úplně ideální, protože jsme se dostali pod tlak. To jsme ale zvládli a hru vyrovnali, z čehož pramenily naše tři vstřelené branky. Soupeř byl ale dost nepříjemný do protiútoku, mají v kádru dost šikovných hráčů. Na to jsme kluky upozorňovali, ale za stavu 7:0 už ta koncentrace není taková, jaká by měla být a kádr Hradce dokáže využít i chvilkové zaváhání.