1:6
(1:2, 0:0, 0:4)

Jihlavští hokejisté vezou z jihu Čech jednoznačné vítězství

05.11.2012 / Zdeněk Drla

Vstup do utkání se mužstvu z Vysočiny vůbec nevyvedl. Písku stačilo pouze dvaatřicet vteřin k tomu, aby otevřel skóre. Dukla však díky dvěma využitým přesilovkám otočila skóre. Mazance nejprve překonal Michal Jeslínek, jako druhý rozsvítil červené světlo za jihočeskou brankou Daniel Hodek. Ve druhém dějtsví gól k vidění nebyl. Jihlavský brankostroj nabral obrátky v závěrečné třetině. Červenožlutí zpečetili vysokou výhru čtyřmi přesnými zásahy. Na 6:1 upravil stav dvougólový Adam Zeman.
05.11.2012 18:00, 1. liga ČR - 19. kolo

IHC Králové Písek

Mazanec - Kříž, Procházka, Semrád, Boháč, Doudera, Klement, Makovský - Kubeš, M. Heřman, Pitule - R. Heřman, Petruška, Ferebauer - Polodna, Lukáč, Sedláček - Marek, Vlček, Slavík
1

Novotný - Ficenc, Podlipnik, Kolafa, Jaroš, Drtina, Zadražil, Jícha - Hodek, Maliník, Čachotský - Jeslínek, Filip, Krupka - Zeman, Hubáček, Polcar - Pekárek, Pometlo, Prokš
6
Branky a nahrávky: 1. Pitule (M. Heřman, Kubeš) - 8. Jeslínek (Zeman, Krupka), 11. Hodek (Kolafa, Čachotský), 41. Zeman, 45. Krupka (Jeslínek, Filip), 53. Pekárek (Pometlo, Prokš), 58. Zeman (Drtina, Jeslínek). Rozhodčí: Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 1:0, 1:6.

Domácí tým vyrukoval na favorita z Vysočiny ve velkém stylu a už po šestadvaceti vteřinách se díky hezké akci první formace měnilo skóre. Spolupráci s parťáky Vladislavem Kubešem a Martinem Heřmanem zakončil Tomáš Pitule. Ještě pár minut Jihočeši tlačili na pilu a jihlavský gólman Filip Novotný se před zraky svého otce Marka (trenéra gólmanů v IHC Písek) hodně potil. Poté již převzala otěže Dukla. Na konci 8. minuty doklepl volně ležící puk za záda domácího brankáře Marka Mazance Michal Jeslínek - 1:1 a o necelé tři minuty později se v další početní převaze prezentoval dělovkou od modré zkušený Daniel Hodek - 1:2.

Prostřední dějství nabídlo pohledný hokej se šancemi na obou stranách, oba gólmani - jak jihlavský Novotný, tak i písecký Mazenec - své svatyně uhájili. Skóre na světelné tabuli písecké areny se tak neměnilo. Zajímavostí je, že v této části hry obdrželi oba maskovaní muži menší trest. Nejprve Novotný za vyhození puku, se závěrečnou sirénou pak hlavní sudí Pražák potrestal Mazance, jenž se provinil podražením. Dukla v té chvíli hrála přesilovku pěti proti třem.

Na začátku třetí třetiny dohrávala Dukla dvojnásobnou přesilovku s následným odloženým trestem pro píseckého gólmana. Pět na tři ještě Jihlava nevyužila, klasickou přesilovku už ano. Bránící Radim Heřman nasměroval křížnou přihrávku Adama Zemana, která byla původně adresována Martinu Filipovi, do vlastní branky - 1:3. O necelé čtyři minuty později se prosadil na hranici brankoviště důrazný Lukáš Krupka, který z otočky zvýšil jihlavské vedení - 1:4.

Čtvrtý gól za Mazancovými zády znamenal konec veškerým nadějím Písku na jakýkoliv bodový zisk. Dukla do závěrečné sirény dokázala ještě přidat dva přesné zásahy. Nejprve se v 53. minutě prosadila nejmladší jihlavská formace. Svůj druhý gól v sezoně oslavil na píseckém ledě Jakub Pekárek, jemuž gólovou radost připravili parťáci z útoku Adam Pometlo s Markem Prokšem - 1:5. Podruhé se do střeleckých statistik devatenáctého prvoligového kola zapsal Adam Zeman při přesilovce v 58. minutě. Střela z boku prošla za záda Marka Mazance - 1:6.

Jiří Kudrna (IHC Písek): "V Jihlavě jsme v prvním vzájemném zápase prohráli 1:7 a náš výkon byl vyloženě špatný. Teď byl výsledek podobný, ale myslím si, že pro nás tentokrát vyznívá jednoznačně krutě. Kluci víc než čtyřicet minut bojovali, dřeli, ale nakonec to všechno přišlo vniveč. Soupeř využil čtyři přesilové hry, jeden z těch gólů za stavu 1:2 byl navíc vlastní. Potvrdilo se, že Jihlava má na podobné situace velmi vyzrálé hráče, zatímco náš mladý tým se na góly hrozně nadře. Ukázala to druhá třetina, kdy jsme byli aktivnějším týmem a hráli velmi dobře. Měli jsme v ní dost šancí na vyrovnání, ale ani jednu jsme nevyužili."

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, akorát začátek se nám vůbec nepodařil. Rychle jsme inkasovali a následně byli trošku pod tlakem, ale naštěstí se nám povedlo počáteční nápor ustát. Dominovali jsme hlavně ve třetí třetině, kdy jsme se čtyřikrát prosadili a velice nás těší také využité přesilovky.