29.03.2015 18:00, DHL extraliga juniorů - 0. kolo

Ašenbrenner – Plášil, Košař, Hercig, Piegl, Suda, Hronek, Matějček – Gančarčík, Šeda, Miškář, Malinský, Krátoška, Michálek, Procházka, Uhlík, Kovářů, Kopta, Dudák, Pavlík, Nedvídek
5

Kořenář – Tobola, Šidlík, Hohl, Kochánek, Dundáček, Port – Balaštík, Střecha, Dvořák, Ondráček, Mahút, Bambula, Marcilis, Beran, Jícha, Anděl
2
Branky a nahrávky: 11. Procházka (Nedvídek), 25. Plášil (Kopta, Krátoška), 42. Kovářů, 53. Procházka (Nedvídek), 59. Kopta – 30. Anděl (Marcilis), 32. Jícha (Tobola, Marcilis). Rozhodčí: Lacina, Horák - Frodl, Charvát. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1055. Střely na branku: 42:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.

Začátek zápasu odpovídal hlavnímu cíli obou mančaftů – nechybovat a nenabídnout soupeři lacinou branku. A podle toho vypadaly první minuty – hra byla vyrovnaná bez velkých šancí, ze souboje obran a útoků vycházely lépe defenzivy. Hodně aktivní byl Michal Procházka, jenž se k první šanci dostal po dvou a půl minutách, radoval se ale až v čase 10:52. To nabruslil do útočného pásma, přejel osu hřiště a krásnou střelou do protipohybu vymetl horní růžek – 1:0.

Ve druhé polovině úvodního dějství byl lepším mančaftem Hradec, Jihlava v útočném pásmu horko těžko něco vymýšlela. A Patrik Ašenbrenner v brance? Ten se musel místy nudit…

Díky první přestávce se hra rozparádila, ve druhé třetině se začalo pořádně útočit a kdyby v ní padlo pět šest gólů, nemohl by se nikdo divit. Vše odstartoval brejk Krátošky, který ve vyložené šanci trefil jen vyrážečku Kořenáře. Za necelé tři minuty, v minutě 25., už to o dvě branky bylo. Karel Plášil na modré v přesilovce nic nevymýšlel, střelou zápěstím otřel puk o břevno a mohl slavit – 2:0.

Jak bylo v první třetině šancí jako šafránu, ve druhé se v brankovištích dveře netrhly. Na jedné straně mířil těsně mimo Procházka, na druhé z brejku Bambula jen do brankáře. Mountfield měl ve druhé části více ze hry, byl častěji na puku, ale do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Jihlava totiž udeřila dvakrát kolem poloviny zápasu. Nejprve v situaci dvou na jednoho předložil Marcilius puk Lukáši Andělovi, jenž zamířil nad Ašenbrennerovo rameno, za dvě minuty hradecký gólman pouze vyrazil nahození Toboly. K puku se natáhl Lukáš Jícha a v kleče dopravil bekhendem puk do brány – 2:2.

Na začátku třetí periody udělal Hradec rázný krok směrem k extralize díky gólu Ondřeje Kovářů. Ten dostal namazáno mezi kruhy a neměl problém poslat Východočechy znovu do vedení. Mountfield kontroloval hru a dominoval i v oslabení. Nejprve v něm ujel obránce staršího dorostu Hronek, chvíli po něm dvojice Nedvídek – Michal Procházka. Druhý jmenovaný situaci vyřešil naprosto dokonale – vymetl opět vzdálenější vingl, tentokrát ten druhý – 4:2.

Ondřej Kopta hledal v přesilovce nahrávkou svého spoluhráče, ale trefil jen jihlavského beka, od kterého putoval touš za brankovou čáru. V té době zbývala do konce poslední minuta a o výsledku duelu bylo jasno. Hradec porazil Jihlavu 5:2 a postupuje do extraligy.