24.11.2014, DHL extraliga juniorů - 26. kolo

Mazúch – Škopek, Hanus, Kachyňa, Malovec, Matoušek, Břečka, Křikava, Kutiš – Prokeš, Ruda, Marek, Točík, Šulek, Švec, Vácha, Koupal, Bárta, Rob, Opava, Pašek
7

Svoboda (41. Kořenář) – Tobola, Půža, Šidlík, Hohl, Dundáček, Port – Dufek, Ludvík, Balaštík, Střecha, Dvořák, Mahút, Marcilis, Beran, Jícha, Anděl, Nováček
5
Branky a nahrávky: 2. Točík, 9. Švec, 30. Opava (Ruda), 35. Švec (Šulek, Vácha), 39. Točík (TS), 55. Hanus (Pašek, Švec), 57. Prokeš (Pašek, Hanus) – 13. Jícha (Anděl, Beran), 30. Marcilis (Nováček), 42. Ludvík, 47. Anděl (Beran), 50. Střecha (Dundáček). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:7, navíc Prokeš a Matoušek (oba CEB) 10 min. OT. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 454. Střely na branku: 48:49. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:5, 7:5.

Do zápasu vstoupil lépe domácí Motor, který šel brzy do vedení zásluhou Dominika Točíka, který nadvakrát překonal jihlavského Svobodu. I v dalších minutách byli lepší Jihočeši a dokázali dokonce zvýšit, když Emil Švec sebral puk ve středním pásmu, projel s ním až na levý kruh, odkud z velkého úhlu vypálil a nachytal jihlavského strážce klece, od jehož betonů se puk odrazil do branky. Po tomto gólu se hra vyrovnala. Do další velké šance se dostali opět domácí. Rob předložil puk Václavu Paškovi, který sám před prázdnou bránou minul. Tento neúspěch rozhodně mrzel o to víc, že hosté brzy dokázali snížit. Dobře sehranou přesilovou hru zúročil Lukáš Jícha, který stál na konci krásné kombinace a neměl žádný problém trefit odkrytou klec. Ke konci první části měl dobrou šanci ještě Ladislav Marek, kterému ale v klíčové chvíli puk přeskočil hokejku. Do šaten se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Ve druhé části se dlouho hrál nevýrazný hokej bez šancí a bez branek. Nakonec se ale prosadili domácí. Patrik Opava poslal puk do sítě po pěkné přihrávce od Davida Rudy. Hosté ale nesložili zbraně a o deset vteřin později byli opět na dostřel, když Jan Marcilis propálil gólmana Mazúcha. Brzy na to slavili hosté vyrovnání, ale rozhodčí branku neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Tato křivda zřejmě vlila hostům krev do žil a Dukla začala pořádně kousat. Přesto se z dalšího gólu radoval Motor. Karel Vácha vybojoval puk na levém kruhu, poslal ho na bránu, kde ho jihlavský gólman jen vyrazil před sebe k Šulkovi, který ho předložil před prázdnou bránu Emilu Švecovi, ten snadno trefil poloodkrytou klec. Hostům se ještě přitížilo, když další gól přidal z trestného střílení Dominik Točík. Po druhé třetině se tak šlo do šaten za stavu 5:2 pro domácí a zdálo se, že zápas má jasného vítěze.

To pravé drama se na ledě Budvar arény odehrálo až v poslední části, do které hosté vyslali do brány místo Svobody Josefa Kořenáře. Vše začalo zbytečným vyloučením Václava Paška. V následné přesilové hře snížil Tomáš Ludvík. Poté měl Motor šanci v podobě přesilovky pět na tři, tu ovšem Jihočeši sehráli vyloženě špatně. Na bránu vystřelili pouze třikrát. Když se síly vyrovnaly, přišla pro domácí další rána. Hosté v situaci dva na jednoho snížili na rozdíl jedné branky, když Beran předložil puk Lukáš Andělovi, který bekhendem přehodil padajícího Mazúcha. Srdce se budějovický fanouškům zastavilo v padesáté minutě. Tomáš Střecha využil netradiční přesilovku čtyři na tři a vyrovnal. Klíčové chvíle utkání přišly, když Motor hrál podruhé přesilovku pět na tři. Pět vteřin před návratem prvního z vyloučených hráčů skóroval Vladimír Hanus a strhl tak vedení zpět na stranu domácích. Definitivní tečku za zápasem udělal Radek Prokeš, který se v chumlu před Kořenářem nejlépe zorientoval a upravil stav na konečných 7:5.

Jan Trummer (HC Motor České Budějovice): Do utkání jsme vstoupili dobře. Ujali jsme se vedení a zvládli jsme i druhou třetinu, kdy jsme si vytvořili třígólový náskok. Po druhé části jsme v šatně hráčům připomínali, že to bude těžké, a že musíme ustát prvních deset minut. Bohužel jsme si utkání zbytečně zdramatizovali, dostali jsme góly v přesilových hrách po hrubých chybách. Nakonec se nám naštěstí podařilo využít dvě přesilovky a myslím si, že to rozhodlo.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Na hráčích bylo vidět velké odhodlání. Myslím si, že jsme dnes x gólů soupeři darovali vinou individuálních chyb. Musím ale kluky pochválit za to, jak se dokázali za stavu 2:5 dostat zpátky do zápasu. Nejspíš vinou přemotivování jsme udělali zbytečné fauly. Ve třetí třetině si nemůžeme dovolit hrát pořád ve čtyřech nebo ve třech. To je prostě smrtící koktejl a bylo by trestuhodné, kdyby Budějovice neproměnily dvakrát přesilovku pět na tři. Po vyrovnání jsem se snažil hráče krotit, aby hráli dobře od zadu, ale bohužel nám zlomily vaz zbytečné útočné fauly.