28.11.2015 12:30, DHL extraliga juniorů - 24. kolo

Barvík – Kosorin, Sirota, Váňa, Stuchlík, Procházka, Gazda, Kolařík – Hlaváč, Gago, Miko, Dalajka, Lainka, Stiksa, Peška, Vyoral, Karafiát, Strmiska, Hladiš
4

Brož – Půža, Pražák, Váňa, Vlček, Kadlec, Hohl – Dufek, Ondráček, Najman, Dvořák, Bambula, Peschout, Kousal
2
Branky a nahrávky: 17. Hladiš, 37. Vyoral (Karafiát, Sirota), 39. Stiksa (Miko, Peška), 43. Vyoral (Karafiát, Sirota) – 13. Kousal (Najman), 48. Vlček (Najman). Rozhodčí: Vaněk – Novák, Wesley. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 56. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

Hned na úvod utkání trefili hosté tyč a poté z dorážky minul odkrytou klec Najman. Na svůj gól si musela Jihlava počkat do 12. minuty. To za bránou ztratil puk jeden ze zlínských beků, puku se zmocnil Najman a ke gólů vybídl Pavla Kousala, který tvrdou ranou nedal Barvíkovi šanci. Zlín se poprvé radoval v 15. minutě, ale předčasně. Sudí jim gól neuznal. Puk zřejmě ještě neskončil za brankovou čárou. Oprávněná radost tak přišla až za dvě minuty. Jihlavský obránce udělal obrovskou chybu, když namazal před branku Dominiku Hladišovi, který sám před Brožem napoprvé neuspěl, ale následnou dorážku už do sítě dostal.

Ve druhé třetině se toho až na několik vyloučení moc nedělo. To se změnilo až ke konci druhé periody, kdy domácí dvakrát udeřili. Poprvé to bylo z přesilovky, kdy ševci zavřeli svého soupeře v obranném pásmu. Sirota poté vypálil od modré, Brož střelu vyrazil, puku se zmocnil Karafiát, který nahrál lépe postavenému Janu Vyoralovi, jenž procedil puk mezi betony Brože až do sítě. Za další minutu půl bylo pro Duklu ještě hůř. Za zády Brože skončila střela Filipa Stiksy, který puk otřel o brusli protihráče a ten následně změnil směr a skončil v síti. V tu chvíli stálo štěstí na straně domácích.

Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 3:1 pro Zlín. Ten však netrval dlouho. Ve 43. minutě to bylo už o tři branky. Jan Vyoral se protáhl kolem mantinelu přes obránce, až před branku a zavěsil kotouč nad rameno Brože. Pro Vyorala to byla druhá trefa v zápase. Jihlavě se poté ještě povedlo snížit, když Najman poslal puk před branku, kde se k puku dostal Jaromír Vlček a ten procedil kotouč za záda Barvíka. Na víc už se ale hosté nezmohli. V závěru už ani neodvolali gólmana a Zlín tak dokráčel k vítězství 4:2.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Jsme rádi za tři body. Ten výkon nebyl z naší strany optimální, ale nakonec jsme spokojeni, že jsme zápas vyhráli a pořád jsme ve hře o play off.