1:2sn
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Junioři otočili zápas ve Varech a vyhráli v osmé sérii nájezdů

10.1.2017 / Pavel Pelčák

Na vysokou porážku v Plzni zapomněli jihlavští junioři tím nejlepším způsobem - vítězstvím. V Karlových Varech sice od šesté minuty prohrávali, ovšem to byla pouze jediná branka ze 39 střel, kterou za svá záda pustil gólman Dukly Jan Brož. Jihlavě se podařilo ve 35. minutě vyrovnat zásluhou Richarda Peschouta a zápas nakonec dospěl až na nájezdy. Ty měly dlouhého trvání, rozhodlo se totiž až v osmé sérii. Energie totiž nedokázala na Jana Brože vyzrát hned sedmkrát, zatímco za Jihlavu se prosadil Tomáš Mejzlík a Jakub Kraučuk - 1:2 po samostatných nájezdech.
10.1.2017 17:00, DHL extraliga juniorů - 27. kolo

HC Energie Karlovy Vary

Kuchař – Beer, Pajk, Vápeník, Bernáth, Brabec, Vodička, Weinhold – Kurfürst, Horký, Hotěk, Svoboda, Kovář, Davídek, Bečka, Hauzr, J. Hendrych, Janata, Procházka

Brož – Pospíchal, Mareš, Pražák, Srnský, Váňa, Hrabaň – Maštera, P. Hendrych, Ondráček, Heinrich, Mejzlík, Adam, Peschout, Geier, Kraučuk
Branky a nahrávky: 6. Davídek (Pajk, Hotěk) – 35. Peschout (Heinrich, Pospíchal), rozh. náj. Kraučuk. Rozhodčí: Turčan – Rozlílek, Fiala. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2.