1:2sn
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Junioři otočili zápas ve Varech a vyhráli v osmé sérii nájezdů

10.1.2017 / Pavel Pelčák

Na vysokou porážku v Plzni zapomněli jihlavští junioři tím nejlepším způsobem - vítězstvím. V Karlových Varech sice od šesté minuty prohrávali, ovšem to byla pouze jediná branka ze 39 střel, kterou za svá záda pustil gólman Dukly Jan Brož. Jihlavě se podařilo ve 35. minutě vyrovnat zásluhou Richarda Peschouta a zápas nakonec dospěl až na nájezdy. Ty měly dlouhého trvání, rozhodlo se totiž až v osmé sérii. Energie totiž nedokázala na Jana Brože vyzrát hned sedmkrát, zatímco za Jihlavu se prosadil Tomáš Mejzlík a Jakub Kraučuk - 1:2 po samostatných nájezdech.
10.1.2017 17:00, DHL extraliga juniorů - 27. kolo

HC Energie Karlovy Vary

Kuchař – Beer, Pajk, Vápeník, Bernáth, Brabec, Vodička, Weinhold – Kurfürst, Horký, Hotěk, Svoboda, Kovář, Davídek, Bečka, Hauzr, J. Hendrych, Janata, Procházka
1

HC Dukla Jihlava

Brož – Pospíchal, Mareš, Pražák, Srnský, Váňa, Hrabaň – Maštera, P. Hendrych, Ondráček, Heinrich, Mejzlík, Adam, Peschout, Geier, Kraučuk
2
Branky a nahrávky: 6. Davídek (Pajk, Hotěk) – 35. Peschout (Heinrich, Pospíchal), rozh. náj. Kraučuk. Rozhodčí: Turčan – Rozlílek, Fiala. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Průběh utkání

První třetina začala v režii domácích, kteří do zápasu vstoupili mnohem lépe než soupeř z Jihlavy. Karlovarští tlak stupňovali a v 6. minutě se prosadil Milan Davídek, který se šikovně prosmýkl mezi obránci a zakončil svoji parádu bekhendovým blafákem. Dukla se snažila velmi rychle odpovědět na úvodní gól, ale domácí byli stále velmi aktivní na kotouči a hosty nepustili do většího tlaku. Jihlavě se přece jenom podařilo zatlačit, což vyústilo ve vyloučení necelé dvě minuty před koncem třetiny. Hostům se v přesilovce podařilo vytvořit ještě více tlaku na Kuchaře a rozezněla se i tyč brankové konstrukce. Skóre však zůstalo po první třetině ve prospěch Karlových Varů.

Druhá třetina začala lépe ze strany hostů. Energetici byli vcelku neškodní a s kotoučem se jim nedařilo prosadit v útočném pásmu. Jihlava se snažila pokračovat ve vysokém tempu, ale byla zastavena vyloučením ve vlastních řadách. Po návratu Heinricha z trestné lavice, se hráč ihned zapojil do útoku, když nahodil puk na bránu, kde Richard Peschout přesně srovnal tečí. Následně se dostal do velké šance Milan Davídek, který jel trestné střílení, ale svůj bekhendový blafák nedotáhl dokonce, když nepřehodil beton brankáře Brože.

Na konci druhé třetiny se znovu nechaly Karlovy Vary vyloučit a Jihlava hrála většinu přesilové hry ve třetí třetině. Tu však využít nedokázala i přes nespočet dobrých střel na bránu. Domácí se i přes velký tlak na svoji bránu nenechali zaskočit a také v dalším průběhu vyráželi k útočným výpadům. To zapříčinilo vyloučení na straně Dukly, ani energetici ale nebyli v početní převaze úspěšní a třetí třetina pokračovala beze změny skóre. Její závěr ještě přinesl velmi zajímavé střely na obě brány, ale ani jedna nebyla úspěšná. Hra tedy šla do prodloužení. V tom se dlouhou dobu týmy přetahovaly o puk a jedinou větší šanci měl Martin Weinhold, který však dobré postavení v útočném pásmu nevyužil. Po bezbrankovém prodloužení následovaly nájezdy, kde byli hosté úspěšnější. Rozhodující branku si připsal Jakub Kraučuk.