22.11.2014 12:00, DHL extraliga juniorů - 28. kolo

Svoboda – Tobola, Půža, Hohl, Kochánek, Dundáček, Port – Hubert, Dufek, Ludvík, Balaštík, Střecha, Dvořák, Mahút, Marcilis, Beran, Jícha, Nováček
5

Bílí Tygři Liberec

Stezka – Mrázek, Šír, Klinger, Arlt, Divila – Babec, Suska, Kalfiřt, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Vondráček, Ordoš, Havlas, Paločko, Heřmánek
4
Branky a nahrávky: 3. Dvořák (Hubert, Dundáček), 37. Dvořák (Půža), 39. Střecha (Dufek), 45. Jícha (Dundáček), rozh. náj. Dufek – 5. Solenský, 26. Mrázek (Jedlička, Paločko), 35. Ordoš (Jedlička), 46. Huňa (Solenský, Paločko). Rozhodčí: Čech – Guth, Zídek. Vyloučení: 6:4, navíc Kalfiřt (LIB) 5 minut + DKÚ za faul kolenem. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 41:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Hosté byli v úvodních okamžicích duelu o něco lepším celkem. Větší šance si přesto vypracovala domácí Dukla. Nejprve z těsné blízkosti nezakončil optimálně Ludvík. Zanedlouho se již ale domácí radovali, přesnou střelou k pravé tyči otevřel skóre Daniel Dvořák – 1:0. Vedení však Dukle vydrželo pouze minutu a dvaadvacet sekund. Poté se po chybě jihlavské defenzivy prosadil střelou do pravého horního růžku Samuel Solenský – 1:1. Na ledové ploše toho poté k vidění příliš nebylo, a to i přes fakt, že měla Dukla hned dvě početní výhody. Využít je však nedokázala. Totožně si počínal Liberec, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Hned zkraje druhé periody měli hosté možnost v podobě početní výhody. Okamžitě po návratu z trestné lavice pelášil Simon Beran vstříc Stezkovi, ovšem skulinu mezi betony libereckého mága nenalezl. Nedáš, dostaneš. Otřepané pravidlo se opět ukázalo jako platné, když v čase 25:33 rozsvítil červené světlo za Svobodou Jakub Mrázek – 1:2. Poté následovala další nevyužitá série trestů. Ve vlastním oslabení mohli vyrovnat domácí, leč Střecha s Dufkem přečíslení příliš dobře nevyřešili. Ve 35. minutě potrestal chybu jihlavské obrany Jan Ordoš, který ideálně zakončil svůj samostatný únik mezi betony domácího muže v masce – 1:3. Poté ale přišel velký návrat v podání Dukly. Kontaktní branku nejprve vsítil Daniel Dvořák – 2:3. O vyrovnání se pak po individuálním úniku zasadil přesnou ranou do pravého horního růžku Tomáš Střecha – 3:3.

Hned v úvodu třetí části měla Dukla příležitost v podobě pětiminutové početní výhody, neboť byl hostující Kalfiřt vyloučen za faul kolenem. Nakonec se domácí také ujali vedení, střelou z otočky se prosadil Lukáš Jícha - 4:3. Ani tentokráte si ale červenožlutí vedení příliš dlouho neudrželi, doplatili totiž na vyloučení. V čase 45:49 srovnal Josef Huňa – 4:4. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v nich Dukle přisoudil bonusový bod Aleš Dufek – 5:4.