19.09.2014 18:00, DHL extraliga juniorů - 10. kolo

D. Svoboda – Hohl, Dundáček, Kochánek, Leština, Port, Půža – Střecha, Jícha, Anděl – Dufek, Beran, Marcilis – Nováček, Dvořák, Dupljaku
2

Langer – Vacek, Březina, Bláha, Vokurka, Kalina, Kadeřávek, Kolář – Krudenc, Pulkrab, Augustin – Černoch, Brejcha, Soumelidis – Lojka, M. Svoboda, Havel – Litera, Györi, Arnošt
3
Branky a nahrávky: 20. Jícha (Marcilis), 60. Střecha (Port, Dufek) – 10. Pulkrab (Březina, Augustin), 18. Soumelidis (Březina, Černoch), 36. Havel. Rozhodčí: Doležal – Zídek, Kotlík. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 131. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Úvod zápasu nabídl velmi zajímavou podívanou – jak se také na nejvyšší českou mládežnickou soutěž sluší a patří. Nejprve mířila Kolářova pumelice jen na boční síti Svobody, na druhé straně se dorážkou Dufkovy střely neprosadil Jícha. V osmé minutě se zjevil Černoch sám před domácím gólmanem, jenže ani nadvakrát jej nepřekonal. Stav zápasu se poprvé měnil v polovině úvodního dějství, když využil přesilovku Marek Pulkrab, který doklepl za Svobodova záda přesný pas Březiny - 0:1. Dukla mohla vyrovnat v početní výhodě, ale volný Anděl mířil z pravého kruhu těsně nad. Následně dvakrát zahrozila Sparta. Černocha v situaci dva na jednoho vychytal gólman domácích a Arnošt poslal dorážku Literovy střely těsně vedle. Hosté si vše vynahradili v osmnácté minutě, kdy se pokus Březiny odrazil od Jíchy k volnému Euvstathiu Soumelidisovi, jenž neměl problém zakončit do volné klece - 0:2. Tím však výčet gólů úvodní periody neskončil. Dvacet vteřin před jejím koncem se ještě Lukáš Jícha v závaru neprosadil, nicméně krátce na to byl ve správný čas na správném místě, dostal se na levém kruhu k odraženému puku a ten po jeho ráně se štěstím doskákal za brankovou čáru - 1:2.

Druhou část začala aktivněji Sparta. Jiří Černoch se řítil sám na Svobodu, ale ani svojí třetí velkou šanci v zápase nevyužil. Neprosadil se ani Havel, který – ač tísněn beky – dostal se před brankou k puku a zamířil těsně vedle. Ve dvaatřicáté minutě měl srovnání na holi Jícha, který se po hezké individuální akci dostal mezi kruhy a jeho pokus musel vytěsnit Langer ramenem. Ve spalování šancí pokračoval i hostující Brejcha, který sám před gólmanem poslal kotouč pouze do jeho hrudě. Na konce druhé dvacetiminutovky přeřadila Sparta na druhý rychlostní stupeň a třetí gól pražského týmu byl na světě. Jan Havel dostal v útočném pásmu moře volného prostoru, sjel si z pravé strany před branku a zavěsil pod přesně pod horní tyčku - 1:3.

Do závěrečného dějství vložila Dukla všechny své síly a hnala se za kontaktním gólem. Dundáčkova dělovka od modré v přesilovce prolétla těsně vedle tyče Langera, Střecha poté šikovně tečoval střílenou přihrávku Anděla, gólman Sparty byl však připraven. Zcela volný Nováček před brankou mířil těsně vedle a neujal se ani Beranův pokus z mezikruží. Zahrozila také Sparta. V osmačtyřicáté minutě směřoval Pulkrab pas na Krudence, který zblízka poslal puk do Svobody. Za okamžik orazítkoval Černoch tyčku a i jeho čtvrtý dobrý pokus vyšel vniveč. Hra se přelévala ze strany na stranu. Střecha se řítil sám na branku, jenže při zakončení mu puk stačil vypíchnout protihráč. Další individuální akci již Střecha zakončil, když se z levé strany probil až před Langera, nicméně těsně minul tyčku. Tomáš Střecha se nakonec prosadil, když deset vteřin před koncem překonal gólmana střelou z prostoru mezi kruhy - 2:3. Ani druhý přesilovkový gól domácích již nemohl nic změnit na třech bodech pro vedoucí celek tabulky Spartu. Naopak Jihlava počtvrté v řadě prohrála rozdílem jediné branky.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): První dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili, nicméně i tak jsme si odnášeli po dvou třetinách vedení 3:1. Negativní věcí z naší strany je, že třetí třetina se nám nepovedla. Jihlava začala hrát agresivněji, dala do toho všechno a měli jsme s tím problémy. Naštěstí jsme zápas ubránili a získali pro nás důležité tři body.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Sparta měla první dvě třetiny navrch, kdy hrozila hlavně z přesilovek a po našich chybách v obranném pásmu. Dneska jsme nevyhráli opět pouze kvůli naší produktivitě. Kluci podali velice dobrý výkon, za který jsem je pochválil. Musíme zase zapracovat na hře v předbrankovém prostoru, na obou dvou koncích hřiště a v zakončení. Když se nám tohle začne dařit, tak začneme vyhrávat.