23.08.2014 13:00, DHL extraliga juniorů - 4. kolo

Spěšný – Moravec, Baránek, Šesták, Cvrk, Šefl, Vostárek – Trübenekr, Čapek, Weitz, Stříbrný, Ujfaluši, Sýkora, Šimeček, Válek, Štěpka
4

Svoboda – Tobola, Půža, Leština, Kochánek, Mandát, Port – Hubert, Dufek, Sladký, Dupljaku, Balaštík, Střecha, Dvořák, Mahút, Beran, Jícha, Anděl, Nováček
1
Branky a nahrávky: 11. Baránek (Trübenekr, Štěpka), 12. Ujfaluši (Vostárek), 40. Šimeček (Stříbrný), 46. Válek (Trübenekr) - 29. Leština (Tobola, Anděl). Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 141. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Od začátku utkání byli domácí lepším týmem. První velká šance přišla v 11. minutě, kdy Sýkora zadovkou uvolnil Čapka, který se ocitl sám před hostujícím brankářem Svobodou. Ten si ale se střelou domácího útočníka poradil velmi dobře. Pár sekund na to přišlo vyloučení jihlavského hráče a Litvínov této početní výhody dokázal využít hned po čtyřiatřiceti sekundách. Trübenekr nahrál Marku Baránkovi na modrou, ten si udělal místo na střelu a trefil se přesně do levého rohu hostující svatyně. Ve třinácté minutě mohlo být vyrovnáno, ale Sladký z velké blízkosti netrefil odražený kotouč za Spěšného záda.

Chvíli na to Litvínov navýšil své vedení na 2:0 poté, co Vostárek přihrál volnému Petru Ujfalušimu, který ujel sám na Svobodu a střelou nad vyrážečku poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. V patnácté minutě se aktivní Stříbrný pokoušel dorážet odražený kotouč za Svobodova záda, to se mu ale nepodařilo. Pár sekund na to přišlo další vyloučení Jihlavy. Tato početní výhoda bylo pro litvínovské poněkud smolná, neboť vytvořili na hosty obrovský tlak, ve kterém zazvonila hned dvakrát tyčka Svobodovy brány. V poslední minutě ještě zahrozili domácí před Svobodou, když se Trübenekr dostal před bránu a z první netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Druhá třetina přinesla opět několik pěkných šancí. Nejprve se ve 25. minutě Stříbrný dostal do úniku, ale jeho zakončení nemělo razanci a Svoboda tak jeho pokus vyrazil do rohu kluziště. Minutu na to se do dalšího úniku dva na jednoho dostal Sýkora s Ujfalušim, druhý jmenovaný sice zakončil, ale nepřesně. A tak hned dvě obrovské šance domácích zůstaly nevyužity. Ve 29. minutě přišlo druhé vyloučení na domácí straně a Jihlava dokázala v přesilové hře snížit litvínovské vedení na 1:2. Ondřej Leština si našel odražený puk a dorazil ho z úhlu za záda domácího brankáře.

Pár okamžiků po jihlavském snížení se opět Litvínov dostal do velké šance. Baránkovu tvrdou střelu dokázal vyrazit před sebe Svoboda, ten měl ale velké štěstí, protože žádný z litvínovských hráčů nedokázal odražený puk dostat do brány. Běžela 33. minuta, když se puk dostal k Beranovi, který stál sám před prázdnou brankou, nedokázal ale vystřelit a tak šance Jihlavy zůstala nevyužita. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky domácí zvýšili na 3:1 zásluhou Jaroslava Šimečka , který bekhendem šikovně tečoval do branky střelu Stříbrného.

Ve třetí třetině byli litvínovští opět na koni. Hned v první minutě dostal Stříbrný dobrou přihrávku před Svobodu, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal hostujícího gólmana překonat. Ve 45. minutě se blýskla druhá lajna Litvínova v čele s Weitzem. Dobrou minutu a půl držela hosty v obranném pásmu, vše skončilo střelou Šestáka, který ovšem proti Svobodovi neuspěl. V šestačtyřicáté minutě Litvínov opět využil početní výhody a dostal se do vedení 4:1. Před Svobodou se vytvořil hlouček hráčů, puk se z něj odrazil až k volnému Lukáši Válkovi , který přesnou trefou do horního rohu překonal hostujícího gólmana.

V polovině závěrečné třetiny zazvonila tyč hostující branky po střele obránce Baránka. Tři minuty na to se Jícha dostal s pukem až před Spěšného, svou šanci ale trestuhodně spálil. V oslabení Litvínova v 54. minutě měl Spěšný zakrytý výhled a měl tak jediné štěstí, že střela Půži letěla mimo branku. Jihlava už konec utkání nijak nezdramatizovala a junioři v černožlutém si zaslouženě připisují tři body.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Dnes jsme vyloženě pohořeli v proměňování šancí, těch jsme měli dnes dost, ale bohužel jsme je nevyužili. V tom nás Litvínov předčil a to rozhodlo.

Robert Reichel (HC Litvínov): Z naší strany to byl dnes dobrý zápas, měli jsme převahu. Bohužel jsme nedali tolik gólů, co jsme měli šancí. Musím pochválit kluky, že utkání odmakali tak, jak měli. Samozřejmě chyby tam byly, ale ty budou vždycky a jsem rád, že jsme získali tři body.